Hamile Kadınlar İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

İsimli konu WH 'Moda' kategorisinde, neriman kayacan üyesi tarafından 23 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır. Hamile Kadınlar İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Hamile Kadınlar İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?  Hamilelik, tüm kadınların en hassas dönemlerindendir. Birçok şeyden zaten çok kolay etkilenen bayanların, hamilelik döneminde daha hassas olması işleri daha da zorlaştırıyor. Hamile bayanlar için özel olarak üretilen hamile iç çamaşırı ürünleri bu konuda en önemli kolaylık olacak. Mutlaka kendinizi rahat hissedeceğiniz, sağlığınızı riske atmayacağınız özel çamaşırlar tercih etmelisiniz. Hamile iç çamaşırı modellerinde olması ve olmaması gereken çeşitli özellikler vardır.


  [​IMG]

  Hamile Bayanların Uzak Durması Gereken Çamaşır Modelleri
  • Terlemeye neden olacak ve cildi tahriş edebilecek dantelli sütyen ve külotlardan uzak durmalısınız. Göğüslerin hassas olduğu bu süreçte dantel göğüs uçlarını tahriş edebilir.
  • İçeriğinde naylon ve sentetik maddeler içeren kumaşlardan üretilmiş külotlar ve sütyenler kullanılmamalıdır.
  • Karın, göbek ve bel çevresini sıkan, lastikli külotları kullanmak cilde tahriş vereceği gibi cildin hava almasını da engeller.
  • Göğüs altını sıkan lastikli sütyen, göğüslerin deforme olmasına ve acı hissetmenize sebep olabilir.
  • Siyah, beyaz ve ten rengi dışında rengârenk çamaşırlardan uzak durmalısınız. Çünkü bu ürünler zararlı maddeler içerebilir. Ayrıca enfeksiyonlara karşı yüksek ısıda yıkanması gereken çamaşırlar, renkli olmaları durumunda rahatlıkla yıkanamazlar.
  Hamile Bayanların Çamaşırlarında Olması Gereken Özellikler  Sütyenler: Sütyenler mutlaka balensiz olmalıdır. Balenler hassaslaşan göğüsleri rahatsız eder. Sütyenin askılarının kalın olması, sırta destek vereceği için hem rahat etmenizi hem de sırt ağrılarınızdan korunmanızı sağlar. Ayrıca sütyenlerin üretildiği malzeme kesinlikle pamuklu olmalıdır.


  Külotlar
  :
  100 pamuk kumaşlardan üretilmiş olmalıdır ve nefes alabilme özelliği bulunmalıdır. Aksi halde terleme ve terli kalma nedeniyle enfeksiyonlar görülebilir. Hamilelikte vajinal ya da idrar yolu enfeksiyonları oldukça tehlikelidir.  Hangi Ürünler Kullanılabilir?


  Sütyenlerin dikişsiz, balensiz olan modelleri oldukça uygundur. Ayrıca kalın askıları olan sütyenler de tercih edilebilir. Tüm bu özelliklerin bir arada olduğu modeller daha uygundur. Günlük hayatta penye ve dikişsiz olanları, diğer durumlarda toparlayıcı etkili, balensiz sütyenleri kullanabilirsiniz.

  Külot seçiminde ise; yine dikişsiz ve pamuklu olarak üretilen hamile külotlarını kullanabilirsiniz. Hamile külotlarında temel özellik yüksek bel olması ve karnı içine almasıdır ama bunu yaparken asla cildi ve bel bölgesini sıkmaz.  [​IMG]

  Nbb Pamuklu Hamile Külot 540


  Hamile bayanların bu süreçte pamuklu çamaşır tercih etmesi gerektiğinin bilincinde olan marka, ürünün %100 pamuklu kumaştan üretmiştir. Böylece hareketleri zorlaşan ve daha kolay terleyen hamile bayanların cildinin hava almasını sağlayarak, enfeksiyonlara karşı korur. Göbek hizasına kadar kapatacak şekilde yüksel bel olan külot, böylece bu bölgenin sıcak kalmasına da etki eder. Ürünün small bedenden Xlarge a kadar bedenlerini bulabilirsiniz.  [​IMG]

  Ayyıldız Geniş Askılı Balensiz Toparlayıcı Sütyen 266  Balensiz ve kalın askılı olması sebebiyle hamilelerin kullanımı iç uygundur. Balensiz olması sütyenin daha uzun ömürlü olmasını da sağlar. Hamilelik döneminde irileşen göğüslerin, askılardan ve balenlerden kolaylıkla tahriş olduğu bilinir. Bu ürün sayesinde bu tür risklerden uzaklaşabilirsiniz. Bunların yanında toparlayıcı etkisi de bulunduğundan kendinizi rahatsız etmeden göğüslerin bir beden daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz. Ürünün 75 bedenden, 100 bedene kadarını ve siyah, beyaz, ten rengini bulabilirsiniz.

  Kaynak: http://www.camasirim.com/blog/hamile-kadinlar-ic-camasiri-secerken-nelere-dikkat-etmeli/

  23 Haziran 2015
  #1
 2. Hamile Kadınlar İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? Cevapları

soru sor

Hamile Kadınlar İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?