Hafıza kartı koruması nasıl kaldırılır?

İsimli konu WH 'Teknik Yardım' kategorisinde, ömer faruk2 üyesi tarafından 22 Mart 2012 tarihinde yazılmıştır. Hafıza kartı koruması nasıl kaldırılır? hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Hafıza kartı koruması nasıl kaldırılır?

hafıza kartı koruması nasıl kaldırılır bilgisi olan acil söylese .?
    22 Mart 2012
  2. Hafıza kartı koruması nasıl kaldırılır? Cevapları

3. ●ŚOП İKλZ●

●ŚOП İKλZ● Yönetici

hafıza kartının köşesinde
    Lock Diye bişey var Onu Yukarıya kaldırınca
    olmasi lazim
    EGER İŞE YARAMADIYSA BUNU DENE MUTLAKA OLUR

Başlat/Çalıştır/ regedit
    HKEY_LOCAL_MACHINE
    \SYSTEM
    \CurrentControlSet
    \Contro l
    \StorageDevicePolicies
    kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

aynı işlemi ControlSet001 ControlSet002 ve ControlSet003 için de yapın sorunun düzeldiğini göreceksiniz
    22 Mart 2012
  4. hahahah 2 gündür uğraşıyorum her yolu denedım guvenlik duvarı falan fılan bır sürü şey meğerse hafıza kartındakı lock düğmesindeymiş herşeyın çözümü...arkadaşlar google aracılıgıyla beni aydınlattığınız için tşk ederim.....kalın sağlıcakla
    11 Nisan 2012
  5. look nerde ?
    21 Mayıs 2012
  6. Arkadaşlar look tırnağını açtım,söylediğiniz işlemleri tek tek yaptım ama koruma bir türlü kalkmıyor,lütfen yardımmmmmmmmmmm:(((((((((((
    28 Temmuz 2012
  7. Beyler Bazen bi ****lik oluyo ama.... duyduugum butun cozumler bunlar...
    HİÇBİRİNİ OKUMAYACAKSANIZ BİLE 8 İ OKUYUN BENİM ÇÖZÜMÜM O :D

1- hkey local felan regeditte değişimler.. bunlar hafıza kartına yaramıyo bikgisayar diskleri için..
    2- lock tuşu hafıza kartı okuyucunun üstünde bulunuyor kçük bişey yukar aşagı ınp çıkıyo.. onu yukardayken ve asagıdayken deneyin büyük ihtimalle sorun ondadır..
    3- temizleme :D hafıza kartını silin bezle temizleyin felan.. lağıma düşürmediyseniz bi işe yaramaz ama bağlantı kurulan heryeri temizleyin :D... ne olur ne olmaz :D..
    4- format.. korumalı disklerde sadece yükleme koruması vardır.. diskteki herşeyi bilgisayarına kopyalayın.. d-f-g-h kartınızı okuyan diske sağ tuşla tıklayıp biçimlendir deyin.. ntfs yi seçin en yaygın olan bu hızlı biçimlendire tıklayın ve biçimlendirin..
    5- kolay bi çözüm.. kendi işinizi kendiniz halletmek istemiyorsanız.. internette dolaşmak yerine.. gidin bi telefoncuya baktırın inanın bana çözümü çok kolaydır..
    6- Okuyucunuzu değiştirin.. okuyucunuz hasarlı ve ya problemli olabilir..
    7- programlarınıza bi göz atın.. okuyucuyu önleyecek ve ya kafasını karıştıracak bi programınız varsa kaldırınn...

8 VEE ENN ONEMLİSİ BUNU KESİNLİKLE OKUYUN..
    Hafıza kartları şu ana kadar gördüğüm en *** varlıklardır.. :D
    Bütün bunları denememe rağmen hep aynı sorun ortaya çıktı ve en sonunda gittim.. kız arkadaşımın hafıza kartını çıkardım.. okuyucuyla okuttum.. içine bi veri attım müzik video klasör farketmez okuyucuyu çıkartmadan hafıza kartını içinden çıkardım..
    benim hafıza kartımı okuyucuya taktım.. ve okuyucuyu çıkartıp tekrar bilgisayara taktım.. aynı veriyi kendi kartıma attım ve 3 saatlik yorucu zamanımın sonucuna vardım.. burdaki problemi bilmiyorum.. hiçkimse bilmiyor :D.. Belki Sadece ***liktir :D.. AMA BUNU DENEYİN HERYER HAFIZA KARTI DOLU İLLA SEVGİLİNİZDEN ALMANIZA GEREK YOK :DD.. inşallah işinize yaramıştır okuduğunuz için teşekkürler..
    9 Eylül 2012
  8. Arkadaşlar hafıza kartları kilitli olmadığı halde kilit hatası veriyorsa ya yukardaki Regedit yöntemi ile halledilir yada şöyle;

Hafıza kartları 8 tane pine sahiptir.

Toprak pini
    Veri alış-veriş pinleri
    Güç pinleri (2 adet)
    Ve kilit mekanızmasının kontrol ettiği veri akışını engelleyen (Yazmaya karşı korumalı hatası) pin.

Kilit mekanızması bozulduğu zaman veri akışını engelleyen pin boşta kalır ve süreklı bu hatayı verir. Benim laptopumda böyle oluyordu. İçini açtım düzelttim. Ve çalıştı

Başka bir hata, Bilgisayarın yada kartın takılı olduğu okuyucunun hatalı olması. Eğer burda hata varsa okuyucudaki pinlerle kartdaki pinlerin tamamının birbirine değmemesidir. Alttan yukardan oynayarak yada bastırarak halledebilirsiniz.
    25 Eylül 2012
  9. arkadaslar hafıza kartının yanında look diye birşey yazıyo onun ok yonunde degilde ters yonde tırnakla itin sonra bılgısayara bıdaha takın o zaman olur saygılarımlaaa...
    2 Nisan 2014
  10. 'look' deyilde 'lock' olabilir mi yazan şey ?
    lock demek kilitlemek demek ;)
    13 Nisan 2014
  11. lock tuşu neresinde hafıza kartının
    15 Haziran 2014
  12. 3 saattir uğraşıyorum StorageDevicePolicies i bulmaya ama bulamadım
    29 Eylül 2014
soru sor

Hafıza kartı koruması nasıl kaldırılır?

Alakalı Aramalar:

1. hafıza kartı koruması nasıl kaldırılır

,
  2. sd kart koruması nasıl kaldırılır