Güzellik Bakım Hataları ile Çözümleri

İsimli konu WH 'Makyaj, Saç Ve Cilt Bakım' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 29 Haziran 2009 tarihinde yazılmıştır. Güzellik Bakım Hataları ile Çözümleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Saç boyalarını aldığınızda kutusunda bulunan fotoğraflar ile sizin saçlarınızın rengi tutmuyor mu? Resimlere bakarak kendi saçlarınızın rengini aynı doğal şeklinde olmayabilir. Boyayı saçlarınıza denemeden önce kutu üzerinde deneyin ve saçlarınızda nasıl olacağına karar verin.
  Saçlarınızın rengini açarken ürünü biraz beklettiğinizde saçlarınızın derisi yandı mı? Saçların rengini açacağınız zamanlarda saç derisini korumak için işlem yapmadan bir gün öncesinde şampuanlamayın yada fırçalamayın.
  Yeni boyanan saçlarınızı kepek şampuanı ile yıkadınız ve rengi tamamen aktı mı? Kepek şampuanları en etkili olan şampuanlardır ve bu sebepden dolayı da yıkadaıkdan sonra boya için en az bir gün beklemelisiniz.Sonrada sadece boyalı saçlarınız için formüllü şampuanlar denemelisiniz.
  Eğer saçlarınızı boyattıkdan sonra başınızda isilik meydana geldiyse eğer tahriş olan cildiniz için hidrokortizon içeren kremler seçin.
  Eğer sivilcelerinizi patlattıysanız bir daha bu hatayı yapmamalısınız.Küçük bir buz koyun ve bekleyin.
  Epilasyondan sonra tüylerinizi aldıkdan sonrasında bacakları yıkayın ve cımbızınızı alkolle streil hale getirin.Ancak cildiniz hassas ise eğer antibiyotik almalısınız.
  Papaya maskesi yapıp yüzünüz kızardıysa eğer sütle yüzünüzü yıkamalısınız. Kırmızı yerlere ise hidrokortizon kremler sürün ve yeni ürünleri kullanmadan önce ise kolunuzdaki hassas bir bölgesinde deneme yapın.
  Eğer cilt bronzlaştırıcı uyguladıysanız ve cildinizde lekeler oluştu ise bunun iyice dağılması için bebek yağı sürebilirsiniz.Sonradan yeniden bronzlaştırıcınızı sürün.
  Eğer yüzünüze tüy dökücü krem sürdüyseniz cildiniz hassaslaşır.Birkaç gün aralık vererek uygulamalısınız.
  Manikürden sonra tırnaklarınızın enfeksiyon kapmasını önlemek için ise alkolle temizlediğiniz tırnak düzeltici aletinizi yanınızda bulundurun..Parmaklarınızı bakterilerden korumak için ise manikürcünüze tırnaklarınızın çevresinde bulunan ölü derileri almamasını söyleyin.
  Ayak tırnaklarınız sarardıysa eğer limon suyu ile yıkamalısınız.Uzun süre denizde kalıyor ve tırnaklarınız zayıflıyorsa eğer tırnak kroyucu kremler kullanmalısınız.
  Saç şekillendirici ile saçlarınızı dolaştırdıysanız eğer çok fazla saç koymuş olabilirsiniz.Saçlarınızı şekillendiriciye sokmalısınız.Aleti saçlarınıza değil.
  29 Haziran 2009
  #1
 2. Güzellik Bakım Hataları ile Çözümleri Cevapları

soru sor

Güzellik Bakım Hataları ile Çözümleri