Güzel Saçlar Mucize Değil

İsimli konu WH 'Makyaj, Saç Ve Cilt Bakım' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 10 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır. Güzel Saçlar Mucize Değil hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Gür[​IMG] güzel[​IMG] iyi şekil verilmiş saçlar gördüğünüzde iç geçiriyorsanız unutmayın[​IMG] güzel saçlara sahip olmak hepimizin elinde. Yeter ki biraz özen gösterelim

  Birisi size saçlarına ara sıra kimyasal maddeler sürdüğünü[​IMG] sık sık da fırın sıcaklığına tuttuğunu söylese ‘Deli herhalde’ dersiniz. Ama büyük ihtimalle saçınızı boyayıp kurutarak siz de düzenli olarak aynı şeyi yapıyorsunuz. Üstelik şu yaz günlerinde güneş[​IMG] rüzgar[​IMG] havuz ve deniz suyu da yıpratıyor saçlarınızı. Ama bu etkiler karşı çaresiz değilsiniz. İşte sağlıklı saçların sırları...

  Saçlarınızı çok sık şampuanlamamaya çalışın. Ara sıra saçınızı şampuan kullanmadan[​IMG] sadece saç kremi kullanarak ‘yıkayın’.

  Saçlarınıza ara sıra bakım yapın ama badem yağı gibi saçtan zor çıkan maddeleri saçınıza sürmeyin. Bildiğimiz yaş maya[​IMG] suyla ya da zeytinyağıyla karıştırıldığında saç diplerini güçlendirmek için çok iyidir.

  Fırçalamak sanıldığının aksine saça yararlı değildir. Saçınızı açmakta güçlük çekiyorsanız bu işlemi banyoda saç kremi sürdükten sonra gerçekleştirin.

  Saç ıslak olduğunda daha kolay zarar görür[​IMG] o yüzden yıkadıktan sonra saçlarınıza daha dikkatli davranın ve kuruttuktan sonra fön çekin.

  Saçları sıkı sıkı toplamak kopmalarına ve dökülmelerine sebep olur. Saçınızı asla tellerin kırılmalarına sebep olacak tokalarla toplamayın. Saçınızı ara sıra açın[​IMG] bırakın hava alsın.

  Özellikle saçınız boyalıysa güneşe çıkarken mutlaka şapka vb. kullanın ki plajdan döndüğünüzde saçlarınız bambaşka bir renk olmasın.

  Her ihtiyaca farklı ürün

  Eğer saçlarınızın hacim sorunu varsa Fruitkicks’in narlı ürünlerini deneyin. Farka şaşıracaksınız.

  Organix’in beyaz çay ve üzüm çekirdeği özü içeren şampuanı saçlarınıza canlılık katar.

  Komili yüzde yüz zeytinyağı içeren yeni bir şampuan ve saç kremi çıkarttı. Kına da içeren şampuan saçlarını besliyor ve yumuşatıyor.

  John Frieda’nın Frizz-Ease saç serumu[​IMG] özellikle boyalı saçları[​IMG] havuz ve deniz suyunun zararlarına karşı koruduğu gibi elektriklenmeleri de engelliyor.

  Elidor’un farklı saç tipleri için farklı saç kremleri var. Siz de ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

  Dünyanın en iyi saç bakım markalarından biri olan Sebastian yeni bir ürün çıkarttı; Whipped Cremé[​IMG] pasta kremasını andırıyor ve saçınızı şekillendirirken besliyor.

  Boyamadan önce düşünün

  Saç boyamaya başlama yaşı düştü[​IMG] saçını boyamayan kadın sayısı azaldı. Ama boyaların saçı yıpratabildiği de biliniyor. Amonyak[​IMG] resorcinol ve paraben içermeyen Tints of Nature ise saçları yıpratmıyor[​IMG] beyaz telleri kapatıyor. Saç renginizde büyük değişiklikler yapamasanız bile özellikle kızıl tonları çok başarılı. Açık renkleri[​IMG] beyaz saçlarınızdan güzel röfleler yaratmak için de ideal. NPQ Organiğim ise içerdiği bakım yağlarıyla saçlarınızın güneşin zararlarından koruyor ve boyaya hazırlıyor.

  Maşayla şekil veriyor

  Güzel yıldız Denise Richards muhteşem saçlarıyla da tanınıyor. Richards’ın saçları hafifçe katlı olarak kesilmiş. Genç oyuncunun saç tasarımcısı Richard Marin[​IMG] saçları serbest biçimde kuruttuktan sonra köpük sürdüğünü ve daha sonra maşayla şekillendirdiğini söylüyor. Eğer saçlarınız Denise Richards kadar gür değilse ama böyle bir model istiyorsanız saçınıza John Frieda’nın Luxurious Volume serisinin köpüğünü sürün[​IMG] öne doğru kurutun. Daha sonra maşayla şekillendirin[​IMG] tekrar öne atın saçlarınızı ve aynı serinin spreyini sıkın. Saçınızı geriye atın[​IMG] ellerinizle hafifçe karıştırıp şekil erin. Sonuca inanamayacaksınız.

  İyi bir kesim çok şey değiştirir

  Güzel saçların en önemli anahtarı iyi bir kesimdir. Türkiye’de de birçok başarılı kuaför hizmet veriyor. Ama dünyanın en büyük saç tasarımı zinciri Toni&Guy’ın bunların arasında farklı bir yeri var. dünya üzerinde 405 salonu[​IMG] 7 bin çalışanı olan firmanın sırrı hangi salona giderseniz gidin dinamik[​IMG] saç tipinize ve kişisel tarzınıza uygun kesimleri aynı kalitede uygulaması. Toni&Guy 1 Haziran’dan beri Astrum Towers’da İtalyan Ernesido Hair&Beauty ile birlikte 500 metrekarelik bir alanda hizmet veriyor. Merkezde saç bakımı ve tasarımının yanı sıra mezoterapiden peelinge birçok farklı hizmet de var.

  Erkekler de saçlarına bakar

  Bakımın kadınlara mahsus olduğu günler geride kaldı. Erkekler de özellikle saçlarıyla ilgili konularda çok titiz ve hassas. Firmalar da onlara yönelik birçok ürün tasarlıyor. Head&Shouldes’ın[​IMG] Kıvanç Tatlıtuğ’un tanıttığı yeni ürünü de böyle. Erkekler İçin Dayanıklı Saçlar ile kepeksiz ve sağlıklı saçlara ulaşmak mümkün.

  Sadece erkekler için üretilen Biomeen serisinde de saç bakım ürünleri var. Bu ürünleri artık market ve kuaförlerde de bulabiliyorsunuz. Tatile giderken yanıma bakım ürünü almayı unutmuşum[​IMG] burada nasıl bulacağım[​IMG] derdi bitti artık.

  Tamamen doğal içerikli

  Bi’ota laboratuarları tarafından tamamen doğal içeriklerle üretilen Bioblas ürünleri saç dökülmesi başta olmak üzere her türden saç sorununa çare oluyor. Serinin farklı saç tiplerine uygun şampuanları[​IMG] saç kremi ve saç şekillendiricisi var. Yıkamadan sonra kullanılan ve durulanmayan serumu saç dökülmesini ortadan kaldırıyor ve engelliyor.
  10 Ağustos 2011
  #1
 2. Güzel Saçlar Mucize Değil Cevapları

 3. Keşke saç olsa da bunların bakımı yapılabilse.. Özellikle son dönemde artan bir problem kellik. Saç ekimi ile çözülen kellik problemi birçok insana rahatsızlık vermeye devam ediyor olsa da, en azından bir çözüm yöntemi var. Dolayısıyla saç bakımı için öncelikle saç olması gerek kafada :)
  Son düzenleme: 12 Mayıs 2019
  26 Nisan 2019
  #2
 4. güzel saçlara sahip olmak için onlara dikkat etmelisin
  26 Mayıs 2020
  #3
soru sor

Güzel Saçlar Mucize Değil

Alakalı Aramalar:

 1. kıvanç tatlıtuğ saç bakımı

  ,
 2. kıvanç tatlıtuğ saçlarına ne sürüyor

  ,
 3. kivanc tatlıtug saçına Ne sürüyor

  ,
 4. kıvanç tatlıtug saçına ne kullanıyor,
 5. saçın güzel değilse