Gülüşünüz Mesleğinizi Yansıtıyor!

İsimli konu WH 'Meslekler & Kariyer' kategorisinde, -Successful- üyesi tarafından 10 Mart 2012 tarihinde yazılmıştır. Gülüşünüz Mesleğinizi Yansıtıyor! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Gülüşünüz Mesleğinizi Yansıtıyor!  Mesleklere göre estetik gülüşler

  Gülüşünüz mesleğinizi yansıtıyor..Dikkat çekici bir diş yapısı ve estetik gülüş hayatın her alanında önemli olduğu kadar mesleğinizi de yansıttığını biliyormuydunuz? Diş Hekimi Doktor Arzu Yalnız[​IMG] gülüşün insan ilişkilerinde de önemli bir yeri olduğunu belirtiyor. Özgüven ve diş yapısı arasındaki ilişkinin[​IMG] gün geçtikçe daha çok önem kazandığını[​IMG] özellikle meslek sahibi kişilerin bu yöntemleri daha çok tercih ettiğini söylüyor.

  İşte gülüş estetiği örnekleri mesleklere göre gülüşler şöyle;


  [​IMG]


  Çekici Gülüş

  Bu teknikte ön dişler diğer dişlere göre fark edilebilir derecede daha uzundur. Aslında dişlerin doğal görünümü de bu şekildedir ama zamanla bu dişler kısalıp aşınarak kişiye yaşlı bir ifade katabiliyor. Bu dezavantajlı durumu gülüş estetiği uygulamalarıyla avantaja dönüştürmek mümkün. Mankenlik[​IMG]fotomodellik[​IMG] modacı[​IMG] şarkıcılık[​IMG] gibi mesleklere sahip kişiler üzerinde uyguladığımız bu teknik sayesinde kişiye daha dinamik ve çekici bir gülümseme kazandırıyoruz.

  İkna Edici Gülüş

  Yuvarlak hatlı ve bombeli bir diş yapısı olan bu tarz[​IMG] diğerlerine oranla daha beyaz bir renklendirme ile kişiye ideal bir görünüm kazandırır. Satış temsilcisi[​IMG] avukat[​IMG] pazarlamacı[​IMG] psikolog gibi mesleklere sahip kişilerde daha çok bu tekniği uyguluyoruz.

  Entelektüel Gülüş

  Bu teknikle oluşturduğumuz gülüş estetiğinde[​IMG] dişleri yatay çizgi üzerine sıralanmış bir görünüme kavuşturuyoruz. Çünkü bu gülümseme kişiye bilgili ve olgun bir gülüş ifadesi veriyor. Bu gülümsemede alt dudak ve dişlerin daha çok vurgulanacağı bir görünüm sağlanmaya çalışılıyor. Daha çok akademisyen[​IMG] öğretmen[​IMG] gazeteci[​IMG] devlet sanatçısı[​IMG] yazar[​IMG] psikolog[​IMG] tarihçi gibi mesleklere bu gülüş tekniğini tercih ediyor.

  Otoriter Gülüş

  Bu gülüş şekli daha çok yöneticilik yapan kişilerde olması gereken bir tarzdır. Bu tarz gülüşlerde keser dişlerin daha köşeli[​IMG] köpek dişlerin ise daha sivri olduğu bir diş yapısı tercih ediliyor. Bu teknikle kişilerin daha otoriter bir görünüme sahip olmasını sağlıyoruz. Bu gülüşü daha çok; CEO[​IMG] Yönetim kurulu üyesi[​IMG] akademisyen[​IMG] öğretmen[​IMG] hakim gibi meslek grubuna mensup kişiler üzerinde uyguluyoruz.

  Sportif Gülüş

  Bu gülümseme şekli kişiye samimi[​IMG] sıcak ve ayrıştırıcı bir ifade kazandırıyor. Orta kesici dişler yan keserlere göre çok az daha uzun bir yapıdadır. Bu gülüş kişiye ne çok çocuksu[​IMG] ne de çok ciddi bir ifade katar. Bu gülüş tekniğini daha çok; reklamcılık[​IMG] spor eğitmenliği[​IMG] halkla ilişkiler[​IMG] turizm ve otelcilik[​IMG] doktorluk[​IMG] mühendislik[​IMG] hemşirelik[​IMG] mimarlık[​IMG] çocuk bakıcılığı[​IMG] sinema ve televizyonculuk gibi meslek gruplarına mensup kişiler üzerinde uyguluyoruz.

  10 Mart 2012
  #1
 2. Gülüşünüz Mesleğinizi Yansıtıyor! Cevapları

soru sor

Gülüşünüz Mesleğinizi Yansıtıyor!