Gribe Ne İyi Gelir

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, "Bir Katre" üyesi tarafından 28 Şubat 2012 tarihinde yazılmıştır. Gribe Ne İyi Gelir hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [h=2]Gribe Ne İyi Gelir[/h]
  [h=2]Gribi nasıl atlatırız - gripten nasıl kurtuluruz - gribe neler iyi gelir - grip ve tedavisi[/h]
  Gribe yakalandığımızda doktor tedavisine ek olarak evde uygulamamız gereken iyileşme yöntemleri var. İstanbul Özel Medipol Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hale Handan Sarıkaya, grip belirtilerine karşı evde uygulanabilecek 10 öneriyi açıklıyor:

  Tavuk suyu çorba ve çay: Sıcak tüketilen içecekler sayesinde yemek borusunda sıcaklık nefes borusuna geçer, oradaki yapışken ve koyu mukusun kaybolmasına ve öksürüğün hafiflemesine neden olur.
  Sıvı tüketimi: Özellikle hastalık halinde tüketilen sıvının artırılması, koyu ve yapışkan olan mukusun (balgam, akıntı) daha ince ve seyreltik olmasını sağlayarak hastalığın ilerlemesini önlemeye yardımcı olur ve şikayetleri rahatlatır. Her türlü sıvı alabilir, ancak kafein ve alkol kullanımı mutlaka sınırlandırılmalıdır.
  Ortam havasını nemlendirmek: Evinizdeki nem oranını yüzde 50-60 arasında tutmalısınız. Bunun için soğuk – sıcak buhar makineleri kullanabilirsiniz.
  Buhar banyosu: Bunu yapmak için banyonuzu kullanabilir ya da burnunuzu sıcak kompres uygulayabilirsiniz.
  Saf vazelin: Burnunuzun üzerine ve önüne sürün. Tahriş olmuş cildinizi yatıştırır, rahatlatır, kötüleşmesini önler.
  Tuzlu suyla gargara: Boğaz ağrınızı rahatlatır.
  İstirahat: Ateşli ve ağır bir grip geçiriyorsanız istirahat şarttır.
  Alternatif tedaviler: C vitamini, ekinezya, çinko, beta glukan gibi destekleyici tedaviler için doktorunuzdan yardım alın.
  Dengeli beslenme
  İlaç: Başlangıçta hafif şikayetler için şikayetlere yönelik, antibiyotikler dışında, grip ilaçları, dekonjestanlar, antihistaminikler almak rahatlatıcı olabilir.

  alıntıdır

  28 Şubat 2012
  #1
 2. Gribe Ne İyi Gelir Cevapları

soru sor

Gribe Ne İyi Gelir

Alakalı Aramalar:

 1. gripten nasıl kurtulurum

  ,
 2. gripten nasıl kurtuluruz

  ,
 3. agir gripten nasil kurtulurum

  ,
 4. agir gripten nasil kurtulunur,
 5. gripten nasıl kurtulurum