Graham Richards

İsimli konu WH 'Bilim' kategorisinde, layl@m üyesi tarafından 17 Ekim 2011 tarihinde yazılmıştır. Graham Richards hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Graham Richards, psikoloji tarihi profesörü. 1998'de kurulan Psikoloji Tarihi Merkezi'nin başkanı.

  Psikoloji tarihi hakkında birçok çalışma yaptı. 1991 - 1994 yılları arasında Britanya Psikoloji Derneğinin Psikoloji bölümünün Tarih ve Felsefe başkanlığını yaptı ve 2001 yılında da Britanya Psikoloji Derneği'nin yüzüncü yıl faaliyetlerine Onur Başkanı olarak katıldı.

  Britanya'da özel bir öneme sahip olan Psikoloji Tarihinin alt disiplinini oluşturmak için çalıştı. Disiplin için ele aldığı konular psikolojinin doğası, konumu, toplumsal-kültürel önemi, rolleri; kadın, etnik azınıklar, çocuklar gibi farklı konu gruplarını inceleme yöntemleriyle önemli sorunlardan oluşmaktadır.

  Richards, Psikoloji Tarihi Merkezi'ni geliştirirken, 1890 yıllarından bu yana yürütülen Psikoloji ve Din arasındaki ilişkileri inceleyen büyük bir araştırma projesini de üstlemeyi amaçlamaktdır.

  Türkiye'de çevirmenliğini Süleyman Topal ve Ali Yılmaz'ın yaptığı "Psikolojiyi Yerli Yerine Oturtmak" adlı eseri Say Yayıncılık tarafından yayımlanmıştır.
  17 Ekim 2011
  #1
 2. Graham Richards Cevapları

soru sor

Graham Richards

Alakalı Aramalar:

 1. graham richards psikoloji yerli yerine oturtmak özeti