Görmez: Eli kalem tutacak çocuklarımız dağlara götürüldü

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 7 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır. Görmez: Eli kalem tutacak çocuklarımız dağlara götürüldü hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  DİYANET İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Gelin Birlik Olalım" çağrısıyla, “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" temalı Kutlu Doğum Haftası etkinliklerini açıkladı. “Büyük zorluklardan geçiyoruz. Eli kalem tutacak nice çocuklarımız dağlara götürüldü ve orada adeta bir katillik eğitiminde geçtiler" diyen Görmez, “Bütün bu süreçleri düşünerek aynı zamanda bizim birliğe ihtiyacımız var. Bizim o birlik ruhunu yeniden inşa etmeye ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

  Eyüp'te bulunan Bahariye Mevlevihanesi'ndeki toplantıda konuşma yapan Mehmet Görmez, “'Gelin birlik olalım', Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet arasındaki ilişkiyi ela almaya karar verdik. İnsanlığı yüceltmek, diriltmek, yaşatmak için ve insanlığı yüceltmek için 'gelin birlik olalım çağrısında bulunacağız. Çağrımız öncelikle bütün insanlığa. Sevgili peygamberimizin bütün insanlığa çağrısını kutlu doğum ikliminde yenilemeye çalışacağız" dedi.

  Mehmet Görmez, “Her şeyden önce insanlar arasındaki ayrımcılık, doğu-batı ayrımı, ırk, cinsiyet, statü ayrımcılığı bütün insanlığı hala kuşatmış vaziyette. Tevhid ve Vahdet arasındaki ilişkiyi, gelin birlik olalım çağrısını bütün insanlığa yaptıktan sonra, elbette bir de bölgesel ölçekte, bütün İslam alemine sevgili peygamberimizin çağrısını yenilemek istiyoruz bu hafta vesilesiyle. Bütün Müslümanlara çağrı; biz Müslümanların da bugün sevgili peygamberimizi yeniden okumaya, anlamaya ihtiyacımız var. Onun getirdiği değerlerden ne kadar uzaklaştığımızı hep birlikte acı acı yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

  Mehmet Görmez, “Çok derin bir takım siyasi kutuplaşmalar içinde toplumumuzun, milletimizin farklı kesimlerinin birbirini üzmeye devam ettiğini müşahede ediyoruz. Ülkemizin içerisinde nice yavrularımızı şehit veriyoruz. Ankara'da İstanbul'da bombalar patlıyor, Güneydoğumuzda nice şehirlerimiz adeta bir takım insanlar tarafından işgal edildi. Büyük zorluklardan geçiyoruz. Eli kalem tutacak nice çocuklarımız dağlara götürüldü ve orada adeta bir katillik eğitiminde geçtiler. Bütün bu süreçleri düşünerek aynı zamanda bizim birliğe ihtiyacımız var. Bizim o birlik ruhunu yeniden inşa etmeye ihtiyacımız var. Hep birlikte insanlığı yüceltmek için birlik olalım çağrısını aynı zamanda birbirimize yöneltmemiz lazım" dedi.

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle yapılacak olan etkinlikler hakkında ise şunları kaydetti:

  “Yarın inşallah, Cuma namazını Sultanahmet Camii'nde milletimizle birlikte eda ettikten sonra, Ayasofya da her sene olduğu gibi Kutlu Doğum Haftamızın bir sanat boyutu var. Sergi açılışını yapacağız Sayın Başbakanımızın da teşrifleriyle ve katılımlarıyla. 9 Nisan günü Ankara'da Kutlu Doğum açılış programını yapacağız. 10 Nisan'da her sene olduğu gibi yurtdışındaki millet varlığımızla birlikte idrak ediyoruz.Daha önce bir sene Belçika'da, bir sene Danimarka'da, bir sene Almanya'da milletimizle beraber olduk. Bu sene Fransa'da Pazar günü millet varlığımızla ve bütün Müslüman kardeşlerimizle beraber olacağız. 17 Nisan 2016 Pazar günü farklı bir etkinlik yapılacak. İpsala'da bir sınır buluşması gerçekleştirilecek. Bulgaristan'da ve Yunanistan'da yaşayan Müslüman kardeşlerimiz ile birlikte Edirne'de İpsala'da hep birlikte buluşarak sevgili peygamberimiz doğumunu birlikte orada idrak etmiş olacağız.

  17 Nisan Pazar günü İstanbul'da Sinan Erdem Spor Salonu'nda yine aynı şekilde İstanbul'da bütün STK'larımızla birlikte, çok daha görkemli bir Kutlu Doğum gecesi düzenlemiş olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın katılımıyla. 22 Nisan 2016 Cuma günü Diyarbakır'da kutlu doğum programını icara etmiş olacağız"
  7 Nisan 2016
  #1
 2. Görmez: Eli kalem tutacak çocuklarımız dağlara götürüldü Cevapları

soru sor

Görmez: Eli kalem tutacak çocuklarımız dağlara götürüldü