Google Nexus 6 – Oluşan Bootloader Hataları

İsimli konu WH 'Android' kategorisinde, YλяCλη üyesi tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. Google Nexus 6 – Oluşan Bootloader Hataları hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. YλяCλη

YλяCλη Yönetici

Bir Android cihazı açtığınızda, işletim sisteminin kullanımının güvenli olup olmadığı kontrol edilir. Yani cihazınızda çalışan kodun güvenilir bir kaynaktan geldiği, değiştirilmemiş veya bozulmamış olduğu doğrulanır. İşletim sisteminizde bir sorun varsa aşağıdaki uyarı iletilerinden birini alabilirsiniz.

“Cihazınız farklı bir işletim sistemi yükledi.” (Sarı)
    Bu ileti, cihazınızda, cihazla birlikte orijinal olarak gelen sistemden farklı bir işletim sistemi bulunduğunu belirtir.
    İzleyebileceğiniz adımlar iki’ye ayrılıyor eğer ben sistem üzerinde kendim oynadım diyorsanız yaklaşık 10 saniye sonra uyarı iletisi kendiliğinden kaybolur ve cihazınız çalışmaya devam eder. (Uyarı iletisini hala görüyorsanız, güç düğmesine bir defa basarak cihazınızı çalıştırmaya devam edebilirsiniz.)
    Ama yok ben yapmadım kendisi oldu diyorsanız izleyeceğiniz adımlar blog üzerinde bulunan “Nexus Factory İmage’ler Nasıl Kurulur?” başlığı altındadır.

“Cihaz yazılımınızın bozuk olup olmadığı kontrol edilemiyor. Lütfen önyükleyiciyi kilitleyin.” (Turuncu)
    Cihazınız “kilidi açık” durumda. Bu, işletim sisteminizin kullanımının güvenli olup olmadığı kontrol edilemiyor demektir.
    İzleyebileceğiniz adımlar iki’ye ayrılıyor eğer ben sistem üzerinde kendim oynadım diyorsanız yaklaşık 10 saniye sonra uyarı iletisi kendiliğinden kaybolur ve cihazınız çalışmaya devam eder. (Uyarı iletisini hala görüyorsanız, güç düğmesine bir defa basarak cihazınızı çalıştırmaya devam edebilirsiniz.)
    Ama yok ben yapmadım kendisi oldu diyorsanız Bootloader’ı kitlemeniz gerekiyor. Zaten cihaz üzerinde oynamayı bilmiyor ve kurcalamıyorsanız bu hatanın kendiliğinden olma ihtimali çok düşüktür.

“Cihazınız bozuk. Güvenilir durumda değil ve düzgün çalışmayabilir.” (Kırmızı)
    Cihazınızdaki işletim sistemi değiştirilmiş veya bozulmuş ve kullanımı güvenli değil. Cihaz düzgün çalışmayabilir, verileriniz bozulabilir ve güvenlik risklerine maruz kalabilir.
    26 Aralık 2016
  2. Google Nexus 6 – Oluşan Bootloader Hataları Cevapları

soru sor

Google Nexus 6 – Oluşan Bootloader Hataları