Google`ın büyük Gafı..

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, i.k.d üyesi tarafından 27 Mart 2011 tarihinde yazılmıştır. Google`ın büyük Gafı.. hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  Google'ın tartışılan hizmeti Street View'ın yakaladığı bu fotoğraf yeni bir tartışma yarattı.


  Google Maps, pek çok insan için normal şartlarda gitme ve görme şansına sahip olamadıkları yerleri bilgisayarına getirmesi nedeniyle son derece popüler. Google da bu ilginin üzerine Street View hizmeti ile "sokak görüntüsü seviyesine" inerek, haritanın ötesinde gerçek sokak görüntüleri yayınlamaya başladı. Fakat yayınlanan görüntüler arasında öyleleri var ki, konu sokağın nasıl göründüğünden çıkıp, sokaktakilerin nasıl göründüğüne doğru kayabiliyor.
  İşte geçenlerde Google Maps'te yakalanan bir görüntü. Madrid'te zor durumda kalan bir bayan, parketmiş bir arabanın arkasında görüntülenmiş. Bu görüntü Google Maps'te yayınlandıktan sadece bir kaç dakika sonra pek çok blog sayfasında görüntülendi. Olayı farkeden Google kısa zamanda bu fotoğrafı siteden çıkardı fakat tartışmalara engel olamadı. Daha önce yetişkinlere özel bir videocuya giren insanların görüntüleri veya parkta bikinisiyle güneşlenen bayanların görüntülerinin de yayınlandığı Google Maps'ın sokak görüntüsü seviyesi kişilik haklarını ihlal ediyor mu etmiyor mu?
  27 Mart 2011
  #1
 2. Google`ın büyük Gafı.. Cevapları

soru sor

Google`ın büyük Gafı..