Gönlümün Son baharı

İsimli konu WH 'Yarışmalar' kategorisinde, wormwood3 üyesi tarafından 12 Şubat 2011 tarihinde yazılmıştır. Gönlümün Son baharı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Arkadaslar hikayeme başlamadan önce şunu söylüyorum bu hikaye yaşadığım en güzel ve en kötü hikayelerin birbirine bağlılığını insan hayatı nasıl güzel giderken kötüleştiğini anlatıyor kendi üslubumla , kalbimle , sevgimle siz değerli can yoldaşlarımla paylaşıyorum.
  İlk baştan sunu belirteyim maddiyat önemli bir şeydir ama bir teşşekkürden daha önemli ne olabilir ki? Sizin yapacağınız ağzınızdan cıkan bir kelime Binlerce liraya bedeldir benim için.

  ------------

  Bir ilk bahar günüydü piknik yapmaya , doğayla iç içe olmaya gitmiştim , yine çiçeklerin o güzel görüntüsü ve arıların o vızıltıları adeta gönlüm bir cennette gibi hissetti kendini. Ama o cenneti aslında ben cok uzaklarda aramışım.Sınıf arkadasım olan bir kız arkadasım var adı Cansu o benim icin iyi bir arkadaşdı fazla dikkatimi cekmeyen bi kızdı okula türbanlı bir şekilde geliyordu işde , şimdi diyebilirsiniz türban okullarda yasak bizim okulda yasaklar sadece aşk ve sevgi üzerineydi o zamanlar.Bu kızda bu sefer bir değişiklik vardı gözlerimi o saçlarından alamıyordum , Bu cennetin içinde bir melek varmış ve ben yeni farkına varmışdım.Sonra okuldan ve bu gelip geçici hayattan bahsettik , aslında tam da zamanıydı isdediğim sözleri söylemenin ve yerden o güzel gönlümün güllerinden bir tane aldım ve hemen söze girdim o kelimeler hala aklımda kalmış.Ben seni bir arkadaş olarak görüyordum ama sen bana gönderilmiş bu cennet dünyada bir melekmişsin artık sana nefesin kadar yakın olmak istiyorum.
  Kız hemen söze girdi ve aynen şöyle dedi uzun zamandır bende sendeki o yakışıklılığa bakıyorum ama ailemden ötürü türban kullanıyorum.Sen beni bir köylü kızıyım diye sevmessin , kendimi küçük düşürmeyeyim diye söylemedim dedi. Ardından benim o solmuş yanağıma bir buse kondurdu o konan buse sönmüş yanağımı alevlendirerek adeta beni benden aldı.Kızla 2 saat güzel vakit geçirdik Kah güldük , Kah eğlendik. Ama kız bir şey daha söyledi ve adeta bu beni bitirmişti Kız dediki , Ben aslında kanserim ve beni bu içten içe bitiren hastalıkdan bir gün öleceğim isdersen sen bana fazla bağlanma bir gün senin meleğin uçup gidecek.
  Ben bu sözün ardından adeta ölmüştüm o cehennem bir cennet olmuşdu ama kızın moralini bozmassam berki hastalığı yenebiliriz diye düşündüm ve hemen konuyu değiştirdim.Bı kızla ilişkimizin ilk ayı bitmişdi ve yine o güzel yerde buluşmuştuk kız bana bir haber verdi ve ben sevinçden havalara uçmuşdum adeta gökde uçan bir kuş kadar sevinçliydim.O haber ise doktoruma gittim bu gün sabahdan ve bana bir mucizenin gerçekleştiğini söyledi artık kanser değilim bu hastalığı senin o güzel sevgin ve yüzündeki ışıltı sayesinde yendim aslında beraber yendik dedi ve ben hemen kıza güzel sözlerle devam ettim artık ölüm bizi ayırıncaya kadar beraber olmaya söz vermiştik ve ilişkimizin uzun yıllar gerçekleşeceğini söylemiştik.
  İlişkimiz yaklaşık 3 ay falan olmusdu son bahar ayına girmiştik ve onu son kez o cennete yere çağırmışdım.Yine mangallar yandı sadece 2 miz ortada 2 kişi olsada tek bir yürekdi bizimkisi. Ve bir anda öksürükle yere düşdü ben bayıldığını zannettim ve hemen ambulansla hastaneye getirdik ve aileside geldi ama son bir söz beni bitirmişdi ''hastayı kaybettik'' bu söz ile adeta ben kendimi kaybetmiştim.Ama nasıl olur diye arasdırdım ailesi ilk önce benim üstüme yürüdü sen öldürdün diye. Ama ben olayları samimiyetle anlatınca inandılar bana.Meleğim artık uçmuşdu artık ayakda duracak eve gidecek halim kalmamışdı.Kızın kanserden öldüğü tespit edilmiş , aslında kız kansermiş ama ben üzülmeyeyim diye hastalık geçdi demiş... İlişkimizin bir yalanı oldugunu ölünce öğrendim...

  Artık o ilk bahar Tanışdığım o melek ile Son bahar ayında vedalaşmışdık ve O kız Benim gönlümün Son baharıydı.''


  -Samed Yıldırım-
  12 Şubat 2011
  #1
 2. Gönlümün Son baharı Cevapları

 3. içten yazılmış bir hikaye açıkcası cok etkilendim bu arada başınız sağolsun gördüğüm en iyi hikaye buydu sanırım. Yazar gibi yazmıssınız.:tamam:
  12 Şubat 2011
  #2
 4. sırf size yorum yazmak icin üye oldum açıkcası muhteşem bir hikaye bir bayan olarak ben bile cok etkilendim.
  12 Şubat 2011
  #3
 5. diğer forum arkadaslarımla bende aynı görüşdeyim . hikayeniz muhteşem denilebilecek derecede . bi sorum olacak siz yazarmısınız? birde bu hikaye gerçek mi?
  12 Şubat 2011
  #4
 6. arkadaslar siz değerli arkadaslarımın yorumları beni gururlandırdı sağolun. Su yarısmadan ödülü kazanırsam daha ince ayrıntılarına kadar paylaşırım başımdan geçen cok trajedik olaylar var
  12 Şubat 2011
  #5
 7. bende şimdi int cafedeyim bütün arkadaslarıma okututum onlarda cok beğendi yani bu siteye tesadüfen girdim yarışma oldugunu ögrendim dedim yarışmacılara bakayım ve cok güzel hatta bunun cıkdısını alıt edebiyat ögretmenime göstermeyi planlıyorum.
  12 Şubat 2011
  #6
 8. BEN HEM GAZETECİ,HEM EDEBİYAT ÖĞRETMENİ,HEM RESSAM,HEM DE ÖYKÜ ELEŞTİRMENİYİM.BU FORUMU BİR HAFTADIR İNCELİYORDUM.BİRKAÇ ŞEY SÖYLEMEK İÇİN ÜYE OLDUM. AÇIKÇASI.EVLADIM BU SİTEDE ÖNCELİKLE YAZAR MAZAR YOK.HİKAYELERDEN BİRİ HARİÇ DİĞERLERİ YA UYDURMA,YA DA ÇOK ACEMİCE.BENİM ORTAOKULDAKİ TALEBELERİM BUNLARDAN GÜZEL YAZIYOR.KONU VAR ,AMA HİÇBİRİNİN EDEBİ DEĞERİ YOK,BİRİ HARİÇ DEMİŞTİM.FARAKLİT ADINDAKİ KULLANICIDA PSİKOLOJİ,FELSEFE,TASAVVUF BİRİKİMİYLE YAZILMIŞ KUVVETLİ BİR EDEBİ POTANSİYEL VAR.O YÜZDEN FARKLI. GELDİ.BU YARIŞMAYI KAYDA DEĞER BULMADIM.O YÜZDEN DAHA ÖNCE ÜYE OLUP OY DA KULLANMADIM.ÇÜNKÜ DANIŞIKLI DÖVÜŞ ÇOK BELLİ.ÇOK TIKLANMAK İÇİN,ÇOK OKUNMAK İÇİN BAZI SİTELER YARIŞMA ADI ALTINDA GÖSTERMELİK ÖDÜL KOYUYORLAR.HELE Kİ İNTERNET ORTAMINDA HER ŞEY OLABİLİR.SONRA DA HAYALİ BİRİNCİ ÇIKARIYORLAR.YA DA KENDİ ARKADAŞLARINI BİRİNCİ GÖSTERİYORLAR.ÖDÜL MÖDÜL YOK ORTADA YANİ.BUNUN İÇİN BİLİŞİM SUÇLARINA MÜRACAATTA BULUNABİLİRSİNİZ.OY KULLANSAYDIM kARARMIŞ SEVDALARA VERİRDİM OYUMU.BU YARIŞMAYI DA TAKİP EDİYORUM.İNŞALLAH BÖYLE ŞEYLER OLMAZ,AMA ÖYLE BİR HAVA HİSSETTİM.BİR KULLANICI YUKARIDAKİ KARDEŞİMİZE ,DUYDUĞUMA GÖRE YAZARMIŞSINIZ GALİBA DİYE SORMUŞ.EVLADIM SAMET YILDIRIM ADINDA BİR YAZARIMIZ YOK.AYRICA BU KADAR İMLA YANLIŞLARI VE ANLATIM BOZUKLUKLARIYLA DOLU BİR DİL KULLANMAZ.ZATEN KENDİSİ DE BEN YAZARIM DEMİYOR.
  13 Şubat 2011
  #7
 9. Sevgili hocam birşey sormak istiyorum müsadenizle; Yazar biri 500 TL ye neden muhtaç olup burada öykü paylaşsın ki?Başka işi mi yok? Ayrıca burda yarışanların hepsi amatör bildiğim kadarıyla ve öyle de olmalı,yoksa bu adil bir yarışmaz olmaz...Ben burdaki konunun amacını aştığını düşünüyorum,burda bize kitap yazın,tez çıkarın denilmiyor değil mi? O yüzden herkes kendi samimi duygularını ortaya döküyor,sizin gibi edebi terimler aramıyor...Amaç duygusallık,terimler olmamalı...Eğer siz böyle birşey arıyorsanız yayınevleri tam size göre,biraz insaflı olun...
  13 Şubat 2011
  #8
 10. em GAZETECİ,HEM EDEBİYAT ÖĞRETMENİ,HEM RESSAM,HEM DE ÖYKÜ ELEŞTİRMENİYİM

  bu nasıl bir ego acaba ????
  nasıl hocanız hayret bizde sizin hoca olduğunuza inanmıyoruz açıkcası bunasıl bir eğitimciki hiç tanımadığı bir siteyi yöneticilerini üyeleri sahtekarlıkla itham eder
  nasıl eleştirmenlikki insanları aşağılar
  bu nasıl bir önyargı ne çirkin bir suizan
  kendi çirkin bakış açınızla nasıl bir pencereden hayata baktığınız görmek üzücü ve siz eğitimcisiniz öylemi hayret!!!!!
  sizi kınıyorum gecenin bu saati yazdıklarınızı görünce bir an inanamadım komiksiniz açıkcası bizi incelemeyiniz zahmet etmeyiniz bilişimsuçuymuş hah..daha neler burada amatörce bir yarışma var hatalarıyla ama doğal içten gelen yazılar eleştirilerinize müracaat ettiğimizi sanmıyorum siz talebelerinizle ilgilenin kimseyi rencide etme gibi bir lüksünüz yok burada.
  14 Şubat 2011
  #9
 11. YλяCλη

  YλяCλη Yönetici

  Yakışmadı HOCAAAAA.
  Edebinle takın!!
  14 Şubat 2011
  #10
soru sor

Gönlümün Son baharı