Gökhan Akçura

İsimli konu WH 'Biyografiler - Hayat Hikayeleri' kategorisinde, ¢σєηтяãσ üyesi tarafından 30 Eylül 2010 tarihinde yazılmıştır. Gökhan Akçura hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Gökhan Akçura
  Yazar/ senarist / reklamcı/ yayıncı

  1951 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nin Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Aynı alanda öğretim üyesi olarak çalıştı. 1980'den sonra üniversiteden ayrıldı ve reklamcılık, senaryo yazarlığı, yayıncılık ve editörlük yaptı.

  Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda dramaturg olarak çalışmaktadır. Ayrıca serbest araştırmacı, yazar ve radyo programcısı olarak da çalışmalarını sürdürmektedir. Akçura'nın sinema, tiyatro ve gündelik yaşam tarihi ile ilgili birçok kitabı yayımlandı. 1998 yılında Albüm Dergisi'nin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Birçok belgesel ve serginin hazırlanmasında katkıları oldu. Özellikle İthaki Yayınları arasında dokuz kitaplık Ivır Zıvır Tarihi dizisiyle ünlendi.

  ESERLERİ:
  Ivır Zıvır Tarihi: Unutma Beni Ivır Zıvır Tarihi: Gramofon Çağı Ivır Zıvır Tarihi: Uzun Metin Sevenlerden misiniz? Ivır Zıvır Tarihi: Turizm Yılı Sıfır Ivır Zıvır Tarihi: Şen Gönüller Diyarı Ivır Zıvır Tarihi: Evvel Zaman Bisiklet Ivır Zıvır Tarihi: Aile Boyu Sinema Ivır Zıvır Tarihi: İnsanlar Alemi Ivır Zıvır Tarihi Arşiv: Kedi Kitabı Ivır Zıvır Tarih Arşiv: Aşk Kitabı Ivır Zıvır Tarihi Arşiv: Yılbaşı Kitabı Zaman Makinesi: Aya Seyahat Zaman Makinesi: Hamini Gırtlak Zaman Makinesi: İstanbul Twist Melek Kobra: Hatıratım (Yayına hazırlayan)
  30 Eylül 2010
  #1
 2. Gökhan Akçura Cevapları

soru sor

Gökhan Akçura