Gökçe Fırat Çulhaoğlu

İsimli konu WH 'Siyaset' kategorisinde, -Successful- üyesi tarafından 8 Mart 2012 tarihinde yazılmıştır. Gökçe Fırat Çulhaoğlu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Gökçe Fırat Çulhaoğlu


  Gökçe Fırat Çulhaoğlu (d. 1974, İstanbul, Türkiye), Ulusal Parti Genel Başkanı ve Gazeteci - Yazar. Türksolu gazetesi başyazarlığını da sürdürmektedir. Atatürkçülük, Türk milliyetçiliği ve sosyalizmi sentezleyerek Ulusal Sol İdeoloji’yi ortaya çıkardı.

  Memur bir ailenin mensubu olan Gökçe Fırat, Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü mezunudur. Daha sonra Kalkınma Ekonomisi bölümünde yüksek lisans yapmış fakat tez aşamasında ara vermiştir. 2000 yılında İleri Dergisini yayımladı, 2002'de kurulan "Atatürkçü, Milliyetçi ve Solcu", Türksolu gazetesini çıkarmaya başladı ve başyazarlığını üstlendi. Bugüne kadar yayımlanmış 17 kitabı bulunmaktadır.

  Siyasi Yaşamı

  İşçi Partisi Dönemi

  Hayatını Devrimci mücadeleye adayarak başlamış, 1993-94 yılında İşçi Partisi’ne katılarak İstanbul teşkilatını kuran isimlerden birisi olmuştur. Partiden 25 yaşında ayrıldığı 2000 yılında Merkez Komitesi'ne kadar yükselmiştir. İşçi Partisinden atldığı iddialarına kendisi; Doğu Perinçek'e rakip olarak gösterildiğini, partiye hep eleştirel yaklaştığını ve parti içinde Kemalist olduğuna dair eleştirildiğini söylemektedir.

  CHP Dönemi

  İşçi Partisi döneminden sonra Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye olmuş fakat Kemal Derviş'in partiye üye olmasıyla istifa etmiştir.

  Ulusal Parti Dönemi

  Pekçok yere üye olan Çulhaoğlu, Devrimci mücadelesini 16 Mart 2010'da kurucusu olduğu Ulusal Parti'de devam ettiren Gökçe Fırat, partinin Genel Başkanıdır. 2011 Türkiye genel seçimlerine katılamayan parti ; İstanbul 3. Bölge'den Cafer Özsoy, İzmir 1. Bölge'den Tuncer Sümer, Balıkesir'den Serap Yeşiltuna ve Mersin'den Hasan Pektekin'i bağımsız aday yaparak seçime katıldı.

  Yayımlanan Kitapları

  Cumhuriyet Bize Emanet
  Kuvayı Milliye: Türk Devrimi’nin Ulusal ve Evrensel Kaynakları
  Afganistan’dan Irak’a Amerika’nın Sömürgeleştirme Saldırısı
  Türk’ün Ateşle İmtihanı: Atatürkçülük ve Vatan Savunması
  Milli Güçlerin Yol Haritası: Ya İstiklal Ya Ölüm
  Müttefik Kuşatması
  Atatürk’ün Altı Ok’u
  Gerçek Atatürkçülük
  Ulusal Sol İdeoloji
  Kürt-İslam Faşizmi
  İstila: Kürt Sorununda Gizlenen Gerçekler ve Kürt İstilası
  Artık Susma Yorgun Demokrat
  Kemale Ermek
  Atatürkçülük ve Sosyalizm
  Şehidim Aslanım Boşuna mı Öldün
  Türk Sosyalizmi
  Kürt Irkçılığı ve Faşizmi
  Türk Yurdu Anadolu
  Türk Ordusunun Tasfiyesi,Yeniçeri kıyımından Ergenekon tertibine
  8 Mart 2012
  #1
 2. Gökçe Fırat Çulhaoğlu Cevapları

soru sor

Gökçe Fırat Çulhaoğlu