Giresun'da terör operasyonu: 26 gözaltı

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 12 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Giresun'da terör operasyonu: 26 gözaltı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  GİRESUN'da polis ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda, terör örgütü mensubu olduğu iddia edilen 26 kişi gözaltına alındı.

  Giresun Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, başsavcılığın PKK/KCK/YDG-H terör örgütünün Giresun'daki faaliyetlerine yönelik soruşturma yürüttüğü belirtildi. Soruşturma kapsamında Giresun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin bu sabah Giresun'da 10, Batman'da da bir adrese eş zamanlı operasyon düzenlendiği ve 26 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

  Soruşturmanın sürdüğünün ifade edildiği açıklamada, şunlara yer verildi:

  "PKK/KCK/YDG-H terör örgütünün Giresun'daki faaliyetlerine yönelik olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün görev yaptığı soruşturma kapsamında, ilgili mahkemeden alınan kararlar doğrultusunda bir kısım şüpheliler hakkında belirli sürelerle iletişimin dinlenilmesi, kayda alınması ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi şeklinde telekomünikasyon yoluyla iletişimin denetlenmesi işlemleri, bir kısım şüpheliler hakkında ayrıca teknik araçlarla izleme işlemleri yapılmış olup bu işlemler ve diğer soruşturma işlemlerinden elde edilen delillere göre; Giresun'da bulunan 25 şüpheli, Batman'da bulunan bir şüpheli olmak üzere toplam 26 şüpheli hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca, 3713 sayılı terörle mücadele kanununa muhalefet, silahlı örgüt kurmak/yönetmek/üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, 6136 sayılı Kanuna muhalefet ve diğer atılı suçlardan CMK'nun 91'nci maddesi gereğince gözaltına alınmaları kararı verilmiş, soruşturma kapsamında Giresun Sulh Ceza Mahkemesi'nden alınan karar ile Giresun Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bugün şüphelilere ait 10 ayrı adreste eş zamanlı olarak arama yapılmış olup aramada elde edilen delillere el konulmuştur."
  12 Mart 2016
  #1
 2. Giresun'da terör operasyonu: 26 gözaltı Cevapları

soru sor

Giresun'da terör operasyonu: 26 gözaltı