Genelkurmay: 1 terörist yaralı olarak Suriye'ye kaçtı

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 12 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Genelkurmay: 1 terörist yaralı olarak Suriye'ye kaçtı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  GENELKURMAY Başkanlığı, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde dün Suriye'den Türkiye'ye yasadışı yollardan girmeye çalışan PYD/PKK mensubu 1 teröristin yapılan müdahale neticesinde yaralı olarak Suriye'ye kaçtığını ve bölgede yapılan aramada 12 kilogram patlayıcı madde ele geçirildiğini açıkladı.

  Van'ın Başkale İlçesi'nde güvenlik güçleri tarafından 11 Mart günü gerçekleştirilen arazi araması sırasında PKK tarafından kullanılan ve 3 odadan oluşan büyük bir mağarada 3,5 ton gıda malzemesi, 1,5 ton akaryakıt, 1 jeneratör ve çok miktarda muhtelif mutfak ve temizlik malzemesiyle toplamda 6 ton malzeme ele geçirildiğini açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan 11 Mart gününe ait bilgiler şöyle:

  * Van/Başkale’de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi araması esnasında, bölücü terör örgütü tarafından kullanılan ve üç odadan oluşan büyük bir mağarada; 3,5 ton gıda malzemesi, 1,5 ton akaryakıt, bir jeneratör ve çok miktarda muhtelif mutfak ve temizlik malzemesi (Toplam altı ton malzeme) ele geçirilmiştir.

  * Şanlıurfa/Suruç’da, Suriye’den Türkiye’ye yasadışı yollardan girmeye çalışan PYD/PKK mensubu bir terörist, yapılan müdahale neticesinde yaralı olarak Suriye’ye kaçmış, bölgede yapılan aramada 12 kg patlayıcı madde ele geçirilmiştir.

  * Şırnak/Uludere’de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi araması esnasında tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.
  12 Mart 2016
  #1
 2. Genelkurmay: 1 terörist yaralı olarak Suriye'ye kaçtı Cevapları

soru sor

Genelkurmay: 1 terörist yaralı olarak Suriye'ye kaçtı