Geçmişte FETÖ’nün hedefi olmuş askerlerin aynı helikopterde.

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 2 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. Geçmişte FETÖ’nün hedefi olmuş askerlerin aynı helikopterde. hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile CHP İstanbul Milletvekilleri Eren Erdem ile Gülay Yedekçi, şehit Songül Yakut’un Çavuşoğlu Mahallesinde bulunan taziye evini ziyaret ederek, acılı aileye başsağlığı diledi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, tüm yurttaşlarına başı sağlığı diyerek cümlelerine şöyle devam etti:
  “Allah rahmet eylesin. Yaşanan olay Türkiye’de herksin yüreğini yaktı. Maalesef son bir ay içerisinde yaşanan ikinci helikopter kazası, geçtiğimiz ayda Tunceli’de bir helikopter düşmüş, 12 güvenlik görevlisi şehit olmuştu”
  Ağbaba, Bu konunun araştırılması gerektiğini söyleyerek şöyle konuştu:
  “Şırnak’taki bu mücadeleyi yürüten güvenliğin beyni, üst düzey görevlilerin tamamı bu kazayla beraber yok oldu. Mutlaka bu olay araştırılmalıdır. Kaza neden kaynaklanmıştır. Bununla ilgili iddialar, söylentiler var. Özgeçmişine baktığımız zaman Songül Yakut, Türkiye’de rol model olmuş, Anadolu’da yaşayan fakir fukara çocuklarına rol model olmuş bir arkadaşımız. Benimde başından beri yakından tanıdığım bir insandı. Binlerce insan gibi Songül Yakut’a da bir kumpas kuruldu. Asılsız dinlemeler, usulsüz dinlemeler, sahte raporlarla Songül Binbaşıyı ordudan görevden attılar. Ama o yılmadı, mücadele etti, yapılan o iftiraları bir bir açığa çıkarttı. Bir savaşı kazanarak, çok sevmiş olduğu görevine döndü. Songül Yarbay, Türkiye’deki Atatürkçü, vatanına, milletine ve bayrağına bağlı subaylardan biriydi. Yok edilmek istendi ama başaramadılar.”
  CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi de Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlet olduğunu, böylesi terör olaylarıyla ya da elim kazalarla yılmayacak diyerek ifadelerine şöyle devam etti:
  “Bu durumun bir kaza olup olmadığının araştırılması bizim birinci görevimizdir. Bunların hepsinin araştırılması gerekmektedir. Songül Yakut çok önemli bir hanımefendi. Türkiye’de ilk defa yarbay olmuş kadın komutan. Türkiye’de yoksulluk içerisinde yaşayan kız çocukları için örnek olmuş bir hanımefendi. Annesinin ağıtları yürekleri dağlıyor. Songül Yakut hepimizin kardeşi, annesi hepimizin annesidir. Burada hepsi istihbaratçı bütün o bölgedeki en üst denetçilerin aynı helikopterde hayatını kaybetmiş olması bizim için şaibeli bir durum olduğundan bu kazanın bir an önce araştırılarak, varsa başka bir konu gündeme getirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması için elimizden geleni yapacağız.”
  CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’de açıklamasında Bugün bir aile ferdini kaybettiğini söyleyerek şöyle konuştu:
  “Aynı zamanda 13 vatan evladının, Lice’de 3 vatan evladını, bundan önceki helikopter kazasında 12 vatan evladını kaybettik. Terörün şiddetinin bir sarmala dönüşmesi üzerine birileri 16 Nisan’dan önce ‘evet çıkarsa Türkiye’de terör bitecek’ diyordu. Bu bir kaza mıdır, yoksa başka bir şey midir derhal araştırmak ve bu hadise üzerindeki soru işaretlerini kaldırmak durumundayız. Çünkü tesadüf olma ihtimali çok düşük bir şekilde üst düzey ve geçmişte FETÖ tarafından hedef olmuş askerlerin aynı helikopterde buluştuğu bir hadiseyle karşı karşıyayız”
  2 Haziran 2017
  #1
 2. Geçmişte FETÖ’nün hedefi olmuş askerlerin aynı helikopterde. Cevapları

soru sor

Geçmişte FETÖ’nün hedefi olmuş askerlerin aynı helikopterde.