Geçerli bir Win32 uygulaması değil Hatasi Cözümü

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 25 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Geçerli bir Win32 uygulaması değil Hatasi Cözümü hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. ●ŚOП İKλZ●

●ŚOП İKλZ● Yönetici

Geçerli bir Win32 uygulaması değil Metin belgesi Geçerli Win32 Degil hatasi

Sizinde bir gün karşılaşabileceğiniz “geçerli bir Win32 uygulaması değil” hatasını çözerkenki uyguladığım adımları paylaşmak istiyorum. Ben Notepad++ programı ile sorun yaşadım siz hangi programla aynı sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki yolları kendinize göre adapte edin.
    Aşağıdaki adımları;
    C:\Program Files\Program\program.exe geçerli bir win32 uygulaması değil!.
    ya da
    C:\Program Files\program\program.exe is not a valid Win32 application.
    şekilndeki hata mesajı için uyguladığımda sorunumu çözdüm.
    1- Programı kaldır. Eğer “program ekle kaldır” da gözükmüyorsa “Program Files” klasörüne git ve bul. Varsa uninstall seçeneğini kullanrak kaldır. Yoksa kılasörü tamamen sil.
    2- Başlat menüsünden (Start) çalıştıra tıklayıp “Regedit” yazarak kayıt defterini açın. Ctrl+F ile ya da “Düzen” menüsünden “bul” u tıklayarak programın adını yazıp aratın. Bulduklarınızı silin. Yalnız dikkat edin benzer isimde başka programlar olabilir. Ben notepad yazarak aradım ama sadece notepad++ ismi geçenleri sildim.
    3- Garanti olsun diye bir registry temizleme (CCleaner gibi) programı ile temizleme yapın.
    4- Programı baştan kurun. Bende sorun çözüldü umarım sizde de çözülür.
    5-Ccleaner link: http://download.piriform.com/ccsetup229.exe

wmplayer.exe geçerli bir win32 uygulaması değil

Misafir üyemiz Sorunu Cözmüs o yüzden buraya aldim mesajini

bendeki sorun "wmplayer.exe geçerli bir win32 uygulaması değil" hata mesajı çıkması ve windows media player ın kesinlikle çalışmamasıydı. (hata mesajı netten indirdiğim rar dosyasındaki bir mp3'ü çalıştırmam sonrasında çıkmaya başlamıştı.)
    Sistemim Vista. Yaklaşık 2 hafta denemediğim şey kalmamıştı. Sistemi neredeyse her türlü antivirüs vs programlarıyla da taratmama rağmen hiç bir sonuç alamıyordum kısacası kafayı yemek üzereydim! Üstelik Vista'da wmplayer'i yeni baştan indirip kurmak olayı da yok! (Bu da nedendir anlamış değilim?)
    Tam pes edip bir dolu uğraşıyı göze alarak format atıp sistemi yeni baştan kurmak düşüncesindeyken sistemde kurulu olan "Emsisoft" antimalware programının ayarlarını gözden geçireyim dedim.
    İncelerken ne göreyim! meğersem wmplayer'in çalışmasına Emsisoft yasak koymuş. Sanırım enfekte dosyayla birlikte bunu çalıştırmaya çalışan exe ye de o an engel koydu. Sonuçta ayarlar içinden engeli kaldırınca herşey normale dönmüş oldu
    Ben bu nedenle bu sorunu yaşayanlara, diğer çözümlerin yanısıra bendeki gibi öncelikle sistemlerinde çalışan Emsisoft veya benzeri gerçek zamanlı koruma sağlayan bir programın veya varsa güvenlik duvarı gibi programların ilgili exe'lerin çalışmasına bir engel koyup koymadıklarını da araştırmalarını öneriyorum. Kalın sağlıcakla.
    25 Aralık 2009
  2. Geçerli bir Win32 uygulaması değil Hatasi Cözümü Cevapları

3. paylaşımm için sağool
    29 Ocak 2010
  4. sağolasın picasa3 te yapıyordu ama sayende sorun yasamadan acıyorum
    25 Mart 2010
  5. Bende işe yaramadı denedim yazılanları ama olmadı nedeni nedir???
    19 Ekim 2010
  6. bendeki sorun "wmplayer.exe geçerli bir win32 uygulaması değil" hata mesajı çıkması ve windows media player ın kesinlikle çalışmamasıydı. (hata mesajı netten indirdiğim rar dosyasındaki bir mp3'ü çalıştırmam sonrasında çıkmaya başlamıştı.)

Sistemim Vista. Yaklaşık 2 hafta denemediğim şey kalmamıştı. Sistemi neredeyse her türlü antivirüs vs programlarıyla da taratmama rağmen hiç bir sonuç alamıyordum kısacası kafayı yemek üzereydim! Üstelik Vista'da wmplayer'i yeni baştan indirip kurmak olayı da yok! (Bu da nedendir anlamış değilim?)
    Tam pes edip bir dolu uğraşıyı göze alarak format atıp sistemi yeni baştan kurmak düşüncesindeyken sistemde kurulu olan "Emsisoft" antimalware programının ayarlarını gözden geçireyim dedim.
    İncelerken ne göreyim! meğersem wmplayer'in çalışmasına Emsisoft yasak koymuş. Sanırım enfekte dosyayla birlikte bunu çalıştırmaya çalışan exe ye de o an engel koydu. Sonuçta ayarlar içinden engeli kaldırınca herşey normale dönmüş oldu.

Ben bu nedenle bu sorunu yaşayanlara, diğer çözümlerin yanısıra bendeki gibi öncelikle sistemlerinde çalışan Emsisoft veya benzeri gerçek zamanlı koruma sağlayan bir programın veya varsa güvenlik duvarı gibi programların ilgili exe'lerin çalışmasına bir engel koyup koymadıklarını da araştırmalarını öneriyorum. Kalın sağlıcakla.
    9 Aralık 2010
  7. paylaşım için teşekkürler...
    9 Şubat 2011
  8. [kahretsin] ya arkadaşlar ben bu virüsle herzaman karşılaşıyorum dedikleriniz işe yaramadı bende format attım tekrar çıktı yine format attım tekrar çıktı yine format attım tekrar çıktı yine format attım tekrar çıktı yine format BIKTIM artık anladım ki format cd sin de bu internetten araştırdım bu neyse her yerde karşıma çıkıyo tükendim artık bunu sizinle paylaşmak istedim
    21 Mart 2011
  9. ●ŚOП İKλZ●

●ŚOП İKλZ● Yönetici

Virüslere karsi en tesirli silah Spyware Doctor Türkce dili mevcut
    Baskasini tanimam buna sana tavsiye ederim mutlaka kullanmasilin:)
    22 Mart 2011
  10. Ama Win32de hepsi silinmio
    AciLll HEMEN CEVAP!!
    11 Ocak 2012
  11. ●ŚOП İKλZ●

●ŚOП İKλZ● Yönetici

sen nede sorun yasiyorsun?
    17 Ocak 2012
  12. benim gta yüklenemiyo nasıl yüklenecek
    10 Mart 2012
  13. Bende Oldu Çok Tşk.:tamam:
    24 Mart 2012
  14. inş geçer bndede metin2 efsun botu oldu klosoru flan hepsini sildim verdiğin programı indiriyorum inş geçer. sonra en baştan indiririm
    5 Temmuz 2012
  15. +++++++++++ rep
    5 Temmuz 2012
  16. admin ben battlefiled3 ü silmişdim dosya klasorunden sonra 1 2 ay snra yenden yüklemek istedim zaten depoda vardı yükleme işlemleri orgınalis e tıkıyorum dorginalıs ınstıller.exe geçerli bir win 32 uyguulamas deil hatası nı hala alıyorum acil d estek lazım pc ye zaten frmat attırcam würüs gaynıyo :D
    17 Temmuz 2012
  17. saol çok yardımcı oldu
    25 Ocak 2013
  18. S.a kardeşim ben multi theft auto diye bir oyunu açtığımda C:/programfiles/Mta San Andreas 1.3/Multi Theft Auto.exe geçerli bir win 32 uygulaması değil hatası çıktı senin dediğin gibi yapacaktım regediti açtım ondada aynı hatayı aldım 1 gun once eset nod anti virüs programını indirdim acaba ondanmı :D Taramada yaptım belki yanlış bişe yapTım sence ne yapmalıyım bu nasıl düzelir
    29 Ocak 2014
  19. Bu olay benim hard diskimde gerçekleşiyo 89 gb lık veriyimi silip geri yükliycem. herangi bir program değil direkt olarak hard diskin hedefi bozuk. ne yapıcam?? :uzgun:
    5 Şubat 2014
  20. Far cry 3 yükleyemedim 3 haftadır ya setup veya autorunu açsam bu hatayı veriyor ooffffffffffffffffffffff
    13 Şubat 2014
  21. Regedit te aradığımda cıkan herşeyi silmek zorundamıyım ?
    1 Haziran 2014
soru sor

Geçerli bir Win32 uygulaması değil Hatasi Cözümü

Alakalı Aramalar:

1. geçerli bir win32 uygulaması değil

,
  2. win32 uygulaması değil

,
  3. win32 hatasi

,
  4. geçerli win32 uygulaması değil,
  5. win32 uygulaması değil hatası