Gebelikte Epilepsi (Sara) ve Nöbetler

İsimli konu WH 'Kadın Sağlığı' kategorisinde, Alemdar üyesi tarafından 7 Temmuz 2009 tarihinde yazılmıştır. Gebelikte Epilepsi (Sara) ve Nöbetler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Epilepsi birkaç farklı problemi kapsar; bununla birlikte nöbetler en ciddi olanla*rıdır. İki tür epilepsi nöbeti vardır - grand mal ve petit mal. (Saranın ağır şekline grand mal, hafif şekline de petit mal de*nir.) Epilepsi hastası olan bir anne adayı*nın, epilepsili olan bir bebek sahibi olma şansı 30′da 1′dir. Ayrıca bebeklerde do*ğum kusurlarına sahip olma riski daha yüksektir, bu durum hamilelik dönemin*de epilepsiyi kontrol altında tutmak için kullanılan ilaçlarla bağlantılı olabilir.
  Eğer epilepsi için ilaç kullanıyorsanız, hamile kalmadan önce doktorunuza da*nışmanız önemlidir. Aldığınız ilaçların miktarını ve türlerini doktorunuzla görü*şün. Bazı ilaçlar hamilelik döneminde gü*venlidir. Birçok doktor, hamile kalmaya çalıştığınız dönemde ve hamile olduğu*nuz dönemde size Fenobarbital verecektir.
  Nöbetler anne ve fetus için zararlı ola*bilirler. İlaçlarınızı düzenli olarak ve doktorunuz tarafından belirtilen biçimde almak sizin için önemlidir. Doktorunuz*la görüşmeden hiçbir ilacın dozunu azaltmayın veya ilacı bırakmayın
  7 Temmuz 2009
  #1
 2. Gebelikte Epilepsi (Sara) ve Nöbetler Cevapları

soru sor

Gebelikte Epilepsi (Sara) ve Nöbetler

Alakalı Aramalar:

 1. gebelikte agir epilepsi nobetleri