FUE Saç Ekimi

İsimli konu WH 'Erkekçe' kategorisinde, Ayhanahmet üyesi tarafından 25 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. FUE Saç Ekimi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. FUE, FUT operasyonuna göre daha yeni bir tekniktir.

  FUE saç ekim yönteminde saç kökleri, özel olarak dizayn edilmiş mikromotor ve çapları 0.5-0.8 mm çapında değişen mikro pançlar ile verici saha dediğimiz iki kulak arası bölgeden tek tek alınırlar.

  Teknolojinin hızla ilerlemesi ile, FUE saç ekim sonuçları FUT saç ekimi operasyonları ile karşılaştırılabilir olmuş, FUE saç ekiminin popülaritesi hızla artmıştır. FUE saç ekiminin standart hale gelmesinin en büyük nedeni saç köklerinin zarar görmeden, hızla ve sorunsuz alınabildiği cerrahi aletlerin geliştirilmiş olmasıdır. Bugün elle kullanılan pançlar yerini manuel veya elektronik kontrol edilebilen mikro motorlara bırakmıştır. Bu aletlerle hızlı ve sorunsuz kök alımı yapılabilmektedir. İki gün süren zorlu operasyon süreleri kısalmış, FUE saç ekimi 4-5 saat gibi oldukça kısa zamanda yapılabilir olmuştur. Böylece hastaların ameliyat konforu artmıştır.

  FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi sahip olduğu avantajlar sebebiyle, en fazla kulanılan saç ekimi operasyon tekniğidir. Günümüzde saç ekimi deyince bireyler arasında akla ilk gelen FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi olmaktadır.

  Bunun da bazı haklı sebepleri bulunmaktadır. FUE saç ekimi ağrısızdır, bireylerin normal hayata dönüşü daha hızlıdır, kesi ve dikiş yoktur. Köklerin alındığı bölgede devamlılığı olan gözle görülür bir iz kalmaz. Ayrıca FUE saç ekimi vücut kıllarının da (body hair transplantation) kullanılmasına olanak sağlar.
  Son düzenleme: 27 Mart 2018
  25 Mart 2016
  #1
 2. FUE Saç Ekimi Cevapları

soru sor

FUE Saç Ekimi