Fue saç ekimi tecrübesi olanlar buraya

İsimli konu WH 'Estetik ve Güzellik' kategorisinde, heygidineriman üyesi tarafından 15 Ağustos 2018 tarihinde yazılmıştır. Fue saç ekimi tecrübesi olanlar buraya hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Merhaba ahali! Sonunda saç ektirmeye karar verdim ve kararımdan caymadan evvel daha önce FUE saç ekimi yaptırmış birilerinden gerçekleri duymam gerek. Kliniklere sorsanız her şey güllük gülistanlık. Sanki saç kökleri yerlerinden sıyrılıp hoooop kel bölgeye konuveriyolar. Kimse kandan, deriye binlerce kez iğne girmesinden filan bahsetmiyo. Neyse göze aldım ben bunlar. Ki iğneden acaip korkan biriyim normalde. Hiç burda erkeklik taslamaya filan kalkmayacam. İğne örmek bile benim için panik atak krizleri demek. Mesela tahlil için kan filan vermem gerektiğinde bayılabiliyorum. Haliyle saç ekimi benim için epey ekstrem bi şey.

Aslında ben kel kafamdan memnundum da bir kızın diline düştükten sonra kafaya taktım işte. Yoksa bence tamamen sıfır saçla da gayet karizmatik olunabiliyor. Ama dedim yaptırayım saçım olsun. Canım sinekkaydı kafa mı istedi? Tıraş olurum biter dedim. Nasılsa kökü bende oluyo ciddi ciddi. Zaten bu yüzden saç ekimi kararı verdim. Kalıcı bi şey oluyo, sürekli uğraştırmıyo. Bi kere iğnelerin altına yatıyosunuz bitiyo. Di mi? Tecrübeliler size diyorum. Öyle olsun nolur. Öyle değilse de bilmeyi gerçekten çopk isterim çünkü zaten beni geren bi uygulama beklediğimden daha ürkütücü bi hal alırsa direk vazgeçerim. Benim için korkunun bi eşiği var üzerine çıkıyorsa hiç umrumda olmaz saç maç.

Şimdi İstanbul Medical Clinic ile sözlü anlaşmayı yaptık. Ödeme ve tarih belirleme aşamaları kaldı. Bu yerle ilgili endişem yok. Hem kendim gidip gördüm hem burayla ilgili tavsiye de duydum ama esas işlemle ilgili kafama takılan bi sürü şey var tabi. Yine burası daha gerçekçi konuştu benle (zaten burayı seçme sebeplerimden biri de bu) hani ağrın olacak, kanaman olabilir vs. Diye. Sorduğum diğer bazı yerler olayı o kadar rahatmış gibi anlattılar ki inandırı değildiler. Neyse işte iyi kötü ağrısını acısını vs. Anlattılar ama tabi ki tecrübe eden kişinin anlatacakları gibi olamaz. Doktorlar sonuçta karşıdan bakıyolar olaya. Yaşayan bilir ancak.

Bu yüzden hani ne bileyim sakın yaptırma filan diyen var mı? Varsa neden? Arka planda, hiç söylenmeyen sıkıntılar yaşanıyo mu? Ya da kesin yaptır çok rahat diyen de olabilir. Genel olarak yaşadığınız tecrübeleri dinlemek ve buna göre karar almak istiyorum.
    15 Ağustos 2018
  2. Fue saç ekimi tecrübesi olanlar buraya Cevapları

3. Arkadaşlar özellikle saç ekimi çok kritik bir işlem. Burada uygulanan tekniğin bireye uygun olması, hekimin öngörüleri ve yetenekler, bireyin olayı ne denli ciddiye aldığı benim hatırladığım faktörler. Operasyondan önce kan sulandırıcı etkiye sahip alkol gibi maddeler ya da ilaç kullanılmaması, sigara kullanımının azaltılması mümkün ölçüde vs bunlar hayli önemli. Asıl mesele operasyon sonrasında dikkat edilmesi gerekenler. 3 hafta önce babam için saç ekim operasyonu yapacak bir firma arayaşına girdik ve İstanbul'da 4 farklı yer ile görüştük. Hekim ilgisinin bu denli belirleyici olduğu bir sektör daha görmedim ben. Biz Pendik saç ekim merkezleri bazlı bir araştırma yaptıktan sonra oldukça kaliteli ve hassas hizmet veren bir firma ile anlaştık. Elimden geldiğince kritik noktaları paylaşmaya çalışacağım, kafasında soru işareti oluşan arkadaşlar için.
    27 Ekim 2018
soru sor

Fue saç ekimi tecrübesi olanlar buraya