fprintf( ) Fonksiyonu;

İsimli konu WH 'Programlama' kategorisinde, DonArtuR üyesi tarafından 16 Ekim 2010 tarihinde yazılmıştır. fprintf( ) Fonksiyonu; hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. fprintf( ) Fonksiyonu;

  fpintf() fonksiyonumuz daha geniş bir kullanım alanına sahiptir. Mesela bir dosyadaki yazıları okutup sonra fprintf() fonksiyonu ile baska bir dosyaya yazı yazdırabiliriz, ya da yeni bir dosyanın ismini içine yazılacakları sorarak siz programınızın içinde oluşturabilirsiniz.

  Aslında basitçe fprintf() formatlı yazmaya yarar dosyanıza nasıl ki?? İnt double char gibi formatlarımız vardı hatırlarsanız. İşte bunları belirterek yazmak için fprintf() fonksiyonunu kullanıyoruz. Örnegimizde eminim daha iyi anlaşılacaktır.

  Kullanım şekline de örneğimizi inceledikten sonra bakalım:


  #include<stdio.h> int main() { char ad[30]={"camalan"}; int no = 100; FILE *dosya_yaz; dosya_yaz = fopen("emre.txt","w"; fprintf(dosya_yaz,"%s %d",ad,no); fclose(dosya_yaz); getchar();getchar(); return 0; }

  Görüldügü gibi hem int, yani integer (tamsayı;), hem de char yani character(karakter) tipinde ad ve no diye iki şey belirledik, %s ve %d kullanarak bunları dosyamıza yazdırdık..


  fprintf(dosya_yaz,"%s %d",ad,no);

  Gördügümüz gibi dosya adı önce, sonra da içine yazmak istedigimiz şeyler ve tıpkı printf'e benzeyen bir yazdırma yapısı...
  16 Ekim 2010
  #1
 2. fprintf( ) Fonksiyonu; Cevapları

 3. teşekkürler
  10 Haziran 2013
  #2
soru sor

fprintf( ) Fonksiyonu;

Alakalı Aramalar:

 1. fprintf nedir

  ,
 2. c de fprintf