Ford tourneo connect gnl özellikler

İsimli konu WH 'Teknik Bilgi' kategorisinde, ErOs5234 üyesi tarafından 2 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır. Ford tourneo connect gnl özellikler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [[​IMG][​IMG]
  Elektronik Denge Programı (ESP)

  Elektronik Denge Programı (ESP), viraj alırken bir aracın yol tutuşunu kaybedip kaybetmediğini algılayan ve en yüksek denge sağlama hareketini verecek şekilde tekerleklere birbirlerinden bağımsız bir şekilde otomatik olarak fren uygulayan bir sistemdir. Bu durum ‘savrulma’ hareketini veya aracın yanal ivmelenmesini azaltarak dengeyi ve sürücünün hakimiyetini sağlamaya yardımcı olur.
  Sistem her tekerlekte bulunan ABS’nin algılıyıcılarını, savrulma ve yanal ivmelenme algılayıcılarını ve bunlara ilaveten direksiyon kolonuna eklenmiş bir algılayıcıyı kullanır. Bilgisayarlı yönetim modülü aracın önceden belirlenmiş sınır değerleri aştığı anı fark eder ve viraj alma hızı yol koşullarıyla ilgili sınırı aşarsa sistem devreye girer.
  Ön savrulma
  Ön tekerlekler kaydığında ve aracın önü virajın dışına doğru itildiğinde ESP sol veya sağ arka freni kullanır. Bu durum kayma yönünün zıttı yönde etki eden bir kuvvet oluşturur. Ön tekerlekler önce kaydığında arka tekerleklerde daha fazla yol tutuşu vardır ve ESP aracı doğru güzergaha sokmak için bunu kullanır.
  Arka savrulma
  Arka tekerlekler patinaj yaptığında ve aracın arkası savrulduğunda ESP sol veya sağ ön frenleri kullanır. Bu durum araç üzerinde kayma yönünün zıttı yönde etki eden bir kuvvet oluşturur. Aracın arkası dışarıya doğru kayarken ön lastiklerde daha fazla yol tutuşu vardır ve ESP aracı doğru güzergaha geri sokmak için karşıt bir dönüş kuvveti sunabilmek maksadıyla momentum kazanmak için bunu kullanır.
  Yokuş Kalkış Sistemi (HLA)
  Rampada duran bir aracın kaldırılırken geriye kaymasını engellemek için devreye giren bu sistem, sürücü ayağını fren pedalından kaldırıp gaz pedalına basana kadar, fren pedalı üzerindeki basıncın sabit tutulması prensibine dayanır. Aracın kalkması için yeterli tork sağlandığı anda frenler otomatik olarak bırakılır.  Acil Fren Destek Sistemi (EBA)
  Acil Fren Destek sistemi ABS ile birlkte çalışır ve sürücünün fren çabasını takviye ederek acil durumda durma mesafelerini azaltmaya yardımcı olacak şekilde tasarlanmış bir sistemdir. EBA bir acil durum frenlemesini tespit ederse hiç bir sürücünün ayağını hareket ettiremeyeceği kadar hızlı bir şekilde azami fren kuvvetini uygular.  Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)
  Tekerlek ile yol zemini arasındaki sürtünme kuvveti azaldıkça tekerleğe nakledilen aktarma torku düşer. Eğer sürücü tarafından yönlendirilen tork büyük ise tekerlekler patinaj yapar. TCS, patinaja eğilimli bir tekerleği tanır ve motor kumandasına ve tekerlek frenlemesine müdahele ederek dönme torkunu kumanda eder.  [​IMG]

  Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
  Direksiyon kontrolü kaybolmadan optimum frenleme kuvvetini sağlayarak, fren uygulayıp bırakabilen gelişmiş elektronik kilitlenme önleyici fren sistemidir. Elektronik Fren Gücü Dağtımı Sistemi (EBD) ile birlikte sunulmaktadır.  [​IMG]


  Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD)
  Arka tekerleklerin kilitlenme potansiyelini özellikle araç yüklüyken azaltmak için ön-arka fren kuvveti dağılımını otomatik olarak optimize eder. ABS’nin devreye girmesine kadar araç dengesini iyileştirmeye yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.
  Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi
  Bluetooth® ve Türkçe Sesle Kontrol Sistemi* teknolojisi, gözlerinizi yoldan, elinizi direksiyondan ayırmadan çeşitli işlevleri kontrol etmenizi sağlar. Sesli komutları kullanarak cep telefonunuza gelen aramaları cevaplayabilir, radyo kanallarını ve CD'deki parçaları değiştirebilirsiniz.  [​IMG]

  Klima
  Dışarıdaki hava durumu ne olursa olsun, yolcularınızın konforlu hissetmeleri için tüm Kombi modellerinde klima standart olarak bulunmaktadır.  Elektrikli Ön Camlar
  Günümüzde daha güvenli araç kullanmak ve sürücülerin konsantrasyonlarını bozmamak için, gözlerinizi yolda, ellerinizi direksiyonda tutmanızı sağlayacak birçok özellik geliştirdik. TransitConnect Kombi’nin tüm modellerinde, daha fazla kolaylık için elektrikli ön camlar standart olarak sunuluyor.

  [​IMG]


  Isıtmalı Ön Cam ve Isıtmalı Silecek Suyu
  Kombi GLX modellerinde ısıtmalı ön cam ve ısıtmalı silecek suyu sistemleri opsiyonel olarak sunulmaktadır. Ön camın iç tarafındaki buğunun temizlenmesi ve dış taraftaki buzun çözülmesi yalnızca birkaç saniye alır.  [​IMG]


  Elektrikli ve Isıtmalı Yan Aynalar
  Dışarıda dondurucu bir soğuk varken, elektrikli ve ısıtmalı aynalar yardımıyla arkadan gelen araçları rahatça görebilirsiniz.  [​IMG]


  Yağmur Sensörü ve Otomatik Yanan Ön Farlar
  Opsiyonel yağmur sensörlü silecekler ve otomatik yanan ön farlar, gündüz ya da gece, hava koşulları nasıl olursa olsun yolu daha iyi görmenizi sağlar.

  [​IMG]


  Üstün Yol Tutuş
  Transit Connect Kombi, mükemmel yol tutuşunu bir dizi özelliğin bir arada kullanılmasına borçludur. Hidrolik direksiyon, dokunduğunuz anda tepki verirken, sert gövde iskeleti, ön ve arka viraj denge çubukları, mükemmel yol tutuşu sağlar.
  Zorlu yol koşullarında rahat bir sürüş için, standart olarak sunulan Anti-Bokaj Fren Sistemi (ABS) ve Elektronik Fren Gücü Dağıtımı Sistemi'ne (EBD) ek olarak opsiyonel olarak sunulan başka teknolojiler de mevcuttur:​
  • Elektronik Denge Programı (ESP)​
  • Yokuş Kalkış Sistemi (HLA)​
  • Acil Fren Destek Sistemi (EBA)​
  • Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)​  2 Nisan 2012
  #1
 2. Ford tourneo connect gnl özellikler Cevapları

soru sor

Ford tourneo connect gnl özellikler

Alakalı Aramalar:

 1. ford tourneo connect 2012 özellikleri

  ,
 2. ford tourneo connect özellikleri

  ,
 3. tourneo connect te yokuş kalkış desteği var mı

  ,
 4. fort cornet radyo bilgiler,
 5. ford connect klima nasıl çalışır