Florid Diş Çürümelerine Karşı Dişlerinizi Nasıl Korur?

İsimli konu WH 'Ağız ve Diş Sağlığı' kategorisinde, Metallica üyesi tarafından 2 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. Florid Diş Çürümelerine Karşı Dişlerinizi Nasıl Korur? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Florid Diş Çürümelerine Karşı Dişlerinizi Nasıl Korur?
  Dişler esas olarak, kalsiyum gibi sert minerallerden oluşmuştur. Dişinizin dış tabakasına çok güçlü bir mikroskopla bakabilseniz, bu tabakanın çivi gibi görünen uzun, dar kristallerden meydana geldiğini görebilirsiniz. Bu kristallerin ana maddesi hydroxyapatite diye bilinen maddedir.

  Dişin mine tabakasını oluşturan kristal yapı temel olarak kalsiyumdan oluşmuştur. Plaklardaki şekerle beslenen zararlı bakterilerin ürettiği asitler tarafından yok edilen, işte diş minenizin bu kalsiyum bölümüdür. Bu kristal yapılara florid uygulandığında yapı sertleşir ve çürüğe karşı daha dayanıklı hale gelir. Bu sertleşme sürecine “yeniden mineralleşme” denir.


  Dişlerinizi yeniden mineralleşmeye ek olarak florid, plakta bulunan yemek artıklarından faydalanan bakterilerin gelişmesini yavaşlatarak asit oluşumunu düşürür. Ve sık, düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanımı plakları azalttığından, bakterilerin yiyecek fazla bir şeyi kalmaz.


  Bu nedenle çocuğunuzun dişlerine düzenli olarak florid uygulamamız önemlidir. Bu dişleri daha güçlü ve çürüğe karşı daha dayanıklı yapan rahat ve ucuz bir tedavidir.
  2 Mart 2008
  #1
 2. Florid Diş Çürümelerine Karşı Dişlerinizi Nasıl Korur? Cevapları

soru sor

Florid Diş Çürümelerine Karşı Dişlerinizi Nasıl Korur?