Flashget Pencere Ve MenÜleri

İsimli konu WH 'Bilgisayar' kategorisinde, Kyren üyesi tarafından 1 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. Flashget Pencere Ve MenÜleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. SHAREWARE İNCELEME


  FLASHGET PENCERE VE MENÜLERI

  Aslında FlashGet'in ana fonksiyonlarını öğrendik. Yazılımlarla ileri seviye uğraşmayı sevenler için biraz da detaylara girerek çesitli FlashGet pencerelerindeki, menü detaylarına inelim.

  Yeni Dosya İndirme Penceresi

  Yukarıda da çokça bahsettiğimiz bu pencere her download işleminde karşımıza çıkacak. Bu penceredeki özellikler şöyle:

  URL: Download edilecek dosyanın tam adresi.

  Referrer: (Referans) Dosyayı hangi Web sayfasından indiriyordunuz? Sonradan bunu görebilmeniz için FlashGet becerebilirse otomatik olarak Web sayfası adresini yazacaktır. Download edilmekte olan dosyaya ana FlashGet penceresinde sağ tıklayıp Show Referrer (Referansi Göster) komutuyla bu Web sayfasını açabilirsiniz.

  Category: (Kategori) Download tamamlandıktan sonra, indirilen dosyanın koyulacağı bölüm. Yukarıda kategori eklemeyi çok detaylı anlattık.

  Directory: (Kayıt Yeri) Kategoriler elbette diskinizde bir klasörü işaret ediyor. İşte bu satır seçtiğiniz kategorinin hangi sürücünüzde hangi klasörü işaret ettiğini görebilir, isterseniz farklı bir klasör seçerek dosyanın oraya download edilmesini sağlayabilirsiniz.

  Rename: (İsim Değiştir) Dosyayı kendi adından başka bir adla kaydetmek isterseniz, bu bölüme yeni adını yazarak kaydedebilirsiniz.

  Proxy -Http ve Ftp: FlashGet programının size sunmuş olduğu bazı bağlantı ayarları. Bazı sitelere şifreyle veya Proxy kullanarak bağlanıyorsanız, Tools*Options*Proxy (Araçlar*Seçenekler*Proxy) kısmından proxy ekleyip buradan seçebilirsiniz. Genel download'lar için pek ihtiyacınız olacağını sanmıyoruz.

  Split File: (Dosyayı Böl) Yukarıda detaylı olarak bahsettik; indireceğimiz dosyayı kaça bölerek indireceğimizi belirler.

  Login To Server: (Sunucuya Bağlan) Bazı Web ve FTP siteleri kullanıcı adı ve şifre sorar. Buradaki "login to server" seçenegini aktif hale sokarak kullanıcı adı ve şifreyi yazabilirsiniz; tabii biliyorsanız....

  Start: (Başlat) Bu bölüm Manually (Manuel), Immediately (Hemen) ve Schedule (Takvimle) seçeneklerini içerir. “Manual Seçeneği”, download edilecek dosyayı sadece download listesine ekler, download'a başlamaz. “Immediately” seçeneği download'a hemen baslar. “Schedule” seçeneği ise sizin belirleyeceğiniz bir tarihte download'a baslar.

  Comment: (Notlar) Download ettiğiniz dosyanın ne olduğunu unutmamanız için birkaç küçük not alabileceğiniz bölüm.

  Save As Default: (Varsayılan Olarak Kaydet) Add New Download penceresinde yaptığınız değişikliklerin (standart download klasörü gibi) tüm download'larda da geçerli olması için kaydeder.
  1 Mart 2008
  #1
 2. Flashget Pencere Ve MenÜleri Cevapları

soru sor

Flashget Pencere Ve MenÜleri