Film Hızı Fotoğrafçılık Nedir - Film Hızı Fotoğrafçılık Hakkında - Fotoğrafçılık Teri

İsimli konu WH 'Hobi Forumları' kategorisinde, "..melekmi cadımı.." üyesi tarafından 10 Temmuz 2011 tarihinde yazılmıştır. Film Hızı Fotoğrafçılık Nedir - Film Hızı Fotoğrafçılık Hakkında - Fotoğrafçılık Teri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Film Hızı Fotoğrafçılık Nedir - Film Hızı Fotoğrafçılık Hakkında - Fotoğrafçılık Terimleri

  Filmin ışığa karşı duyarlılığını ifade eder. Yavaş filmler ışığa karşı daha az hassas olduklarından görüntüyü kaydedebilmek için daha çok ışığa ihtiyaç duyarlar. Hızlı filmler ise daha duyarlı olduklarından daha az ışıkla çekim yapabilirler.


  Film hızı ASA değimiz tanımlama, fotoğraf makinelerimizi için kullandığımız filmlerin ışığa olan hassasiyet olarak tanımlanmaktadır.

  Düşük hassasiyet (ISO/ASA hızı) daha uzun pozlama zamanı anlamına gelmektedir. Bu tipi filmleri yavaş film olarak adlandırabiliriz. yüksek asalı bir film daha kısa pozlama süresi gerektirdiğinden hızlı film olarak tanımlarız. Buradanda anlaşılacağı gibi yüksek hızlı filmlerle karanlıkta daha iyi kareler elde edebiliriz.

  Alman Standartlar Enstitüsü tarafından belirlenmiş DIN değeri bulunmaktadır. DIN değeri de film hız birimidir. DIN değerleri her üç birimde bir çift artar. 24 DIN bir film 21 DIN filmden iki kat daha duyarlıdır.


  10 Temmuz 2011
  #1
 2. Film Hızı Fotoğrafçılık Nedir - Film Hızı Fotoğrafçılık Hakkında - Fotoğrafçılık Teri Cevapları

soru sor

Film Hızı Fotoğrafçılık Nedir - Film Hızı Fotoğrafçılık Hakkında - Fotoğrafçılık Teri