Federer 12'den vurdu!

İsimli konu WH 'Diğer Spor Dalları' kategorisinde, ReAlWaN üyesi tarafından 15 Haziran 2008 tarihinde yazılmıştır. Federer 12'den vurdu! hakkında bilgi ve tartışmalar.

  1. Federer 12'den vurdu!

    Sezonun son Grand Slam turnuvası olan ABD Açık final mücadelesinde, dünyanın bir numaralı raketi İsviçreli Roger Federer, turnuvanın 3 numaralı raketi Sırp Novak Djokovic'i 3 set sonunda 7-6, 7-6 ve 6-4 yenerek 12. Grand Slam Şampiyonluğu'na ulaştı.Maça iki tenisçi de iyi başladı. İlk sette bir çok defa servis puanı yakalayan Djokovic heyecanından ötürü bunların hiçbirini değerlendiremedi ve ilk seti tie-break belirledi. Seti 7-6 almayı başaran Federer, ikinci sete iyi başlayamadı. Bu sette Djokovic 4-1 öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamadı ve bu seti de tie-break sonucu 7-6 kaybetti. 3. sete morali bozuk başlayan Djokovic, oyunda üstünlüğü bir türlü eline geçiremedi. Federer'i zorlamasına rağmen tecrübe eksikliğinden dolayı maçta Federer'e üstünlük kuramayan Djokovic hiç set alamadan finalde kaybetti.
    Roger Federer, bu sonuçla ABD Açık'ı 4. kez üst üste kazanırken, efsane tenisçi Pete Sampras'ın 14 Grand Slam Şampiyonluğu rekorunu yakalamaya ise bir adım daha yaklaştı.
    15 Haziran 2008
    #1
  2. Federer 12'den vurdu! Cevapları

soru sor

Federer 12'den vurdu!