Fazıl Say'ın annesi konuştu

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, HoLyWar üyesi tarafından 21 Aralık 2007 tarihinde yazılmıştır. Fazıl Say'ın annesi konuştu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. TÜRKİYE’yi terk edebileceğini söyleyen dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say’ın Bodrum’da oturan annesi Gürgün Say, oğlunun Türk kimliğini ve ülkesini asla bırakmayacağını söyledi. Gürgün Say, “Ne torunum, ne oğlum bu ülkeyi terk eder. Fazıl Say, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ne kazandırdığı bir sanatçı” dedi. Anne Say, oğlunun tehdit aldığını, hedef gösterilmeye başlandığını söyledi.

  “Çok abartıldı”

  Bodrum’un Bitez Beldesi’ndeki mandalin bahçeleri arasındaki villasında yaşayan yazar 71 yaşındaki Gürgün Say, oğlunun sözlerinin çok abartıldığını, her yöne çekilerek hem hedef gösterildiğini hem de ölümle tehdit edilmeye başlandığını söyledi. Gürgün Say “Fazıl Say benim değil Atatürk’ün Türkiye’ye armağan ettiği bir sanatçı. Oğlum, sanatçı kimliğinin yanısıra dünyada ve ülkesindeki sosyolojik gelişmeleri çok yakından takip eder ve gerekirse tepkisini de çekinmeden ortaya koyar. Bu kez de öyle olmuştur. Oğlum, sorulan bir soru üzerine ülkesinde siyasi gelişmeleri değerlendirmiş, AB’ye doğru yönelen Türkiye’nin attığı siyasal adımlarda İslamcılığının ön plana çıktığını, bunun da Türkiye’ye yarar değil zarar getireceğini söylemek istedi” dedi. Türban ve siyasetle ilgili şu ana kadar 4 kitap yazdığını, geçen yıl ’Türbanlı Siyaset’adlı kitabının yayımladığını belirten

  “Ağlaştık”
  21 Aralık 2007
  #1
 2. Fazıl Say'ın annesi konuştu Cevapları

 3. fazıl say bir tanedir.. ben de onun gibi biri olmaya çalışaağım
  21 Nisan 2018
  #2
soru sor

Fazıl Say'ın annesi konuştu