Fallout Shelter PlayStation 4'e geliyor

İsimli konu WH 'Konsol Oyunları' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 11 Haziran 2018 tarihinde yazılmıştır. Fallout Shelter PlayStation 4'e geliyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  E3 2018'in başlamasıyla birlikte Fallout 76 da resmiyet kazandı; yeni fragmanı yayınlandı. Ancak bir başka sürprizden de bahsetmemiz gerekiyor: O da inşaat ve yönetim simülasyonu olan Fallout Shelter'ın hem PS4 hem de Nintendo Switch'e geliyor olması!

  Fallout Shelter’ı indirdikten sonra açtığınızda alternatif bir dünya ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Dışarısı türlü tehlikelerle dolu ve bir avuç insan, bir dağın içinde küçük odacıklar meydana getirerek hayatta kalmaya çalışıyorlar. Oyun, az sayıda insan ve birkaç tane odacıkla başlıyor. İlk anda anlayacağınız şeyler enerji, su ve beslenme olmak üzere üç farklı ihtiyacınız olduğu ve bunların da odaların içinde insanlar tarafından gerçekleştirilecek üretim çalışmaları ile karşılanması gerektiği.

  İnsanlarınız sürükleyip bırakılabilen yapıdalar. Kadın ve erkekler var. Her birinin belli bir yetenek seviyesi bulunuyor. Peki bu yetenekler neye yarıyor? Odalardaki üretimin hızı insanların yetenklerine bağlı. Seviyesi 10 olan biri ile 2 olan biri, aynı işi sırasıyla örneğin 2 ve 5 dakikada yapıyorlar. Bu nedenle sizin için önemli olan üretim konularına yüksek seviyeye sahip insanları yerleştirmeniz gerekiyor.

  [​IMG]

  Oyunda dışarı çıkıp keşif yapma diye bir unsur daha var. Dışarı çıkacak insanları dağın dışına sürükleyerek göreve gönderebiliyorsunuz. Dışardan ganimet, silah ve giysi gibi şeyler getiriyorlar. Bunların önemi, oyunda hayati önem taşıyor.

  Silahlar dışarıya çıkacak insanlar için olmazsa olmaz derecede önemli, çünkü dışarda düşmanlarla çatışmaları gerekiyor. İçerde de sizi çeşitli tehlikeler bekliyor, örneğin yerden yaratıklar çıkabiliyor ve siz onları silahlarınızla öldüremezseniz onlar sizi öldürüyor. Giysiler de daha korunaklı olmanızı sağladığı gibi üretim için hızınızı artırma işlevi de sağlıyorlar.

  Fallout Shelter, çeşitli dinamiklere sahip. Yukardaki elektrik barı, yeterli seviyede olmazsa bazı odacıklara elektrik verilemiyor, bu da ilgili odalarda üretimin durmasına neden oluyor. Beslenme ve su gibi ihtiyaçlar ise insanlarınızın mutluluğu için önemli. Huzursuz ve mutsuz olan insanların dayanıklıkları azalıyor ve tehditlerle karşılaştıklarında daha hızlı şekilde ölüyorlar.

  Türlü dinamiklerle, amansız bir heyecan ve sürükleyicilik faktörü olan Fallout Shelter, alternatif bir dünyada hayatta kalma ve insanlığın yaşamını sürdürmesi temasına sahip bir oyun. Elbette insanlığın devamı için üreme de gerekli. Hatta üremek büyümenizin, gelişmenizin de anahtarı. Bunun için oyundaki yaşam odalarına bir erkek ve bir kadını sürükleyerek bırakmanız gerekiyor. Onlar, hızlıca kaynaşıyor ve daha sonra da kadın hamile kalıyor. Kilo alan, yavaş hareket etmeye başlayan anne adayınız, bundan sonra bir çocuk meydana getiriyor ve çocuğunuz büyüyünce iş yapabilen biri halini alıyor.

  Oyunda ilerleyen aşamalarda spor salonu, oyun salonu, bar gibi yeni odalar açılıyor. Bunlar, çocukluktan gençliğe, dolayısıyla çalışma çağına erişen bireylerin düşük level'ların artırmaya yarıyor.

  Ayrıca çok sayıda yeni oda da oyunun devamında karşınıza çıkacak. Radyo istasyonundan nükleer enerjiye kadar sayısız yenilik, eğer nüfusunuz artarsa karşınıza çıkacak.

  Çok sayıda zincirleme faktörle akıl almaz seviyede sürükleyici bir yapım. Fallout Shelter, türünün en iyilerinden biri. Oyunda ilerlemek, başarıya ulaşmak son derece zor ve oyunla yakından ilgilenmenize bağlı. Hızlı üretim, dışardan getirilen doğru ekipmanlar ve daha birçok faktörle oyunda ilerleme şansına sahipsiniz.
  11 Haziran 2018
  #1
 2. Fallout Shelter PlayStation 4'e geliyor Cevapları

soru sor

Fallout Shelter PlayStation 4'e geliyor