EVLİLİKTE EŞLER ARASINDAKİ MUTLULUKLAR VE MUTSUZLUKLAR

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, elem26 üyesi tarafından 8 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. EVLİLİKTE EŞLER ARASINDAKİ MUTLULUKLAR VE MUTSUZLUKLAR hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. EVLİLİKTE EŞLER ARASINDAKİ MUTLULUKLAR VE MUTSUZLUKLAR

  Evlilik hayatta yaşanan en önemli süreçlerin başında gelir. Hayatın gayesini anlamadan evliliğin gayesini anlamak mümkün değildir. Kendisini tanıyamamış, ispat edememiş bireylerin kurdukları evlilikler, eşler için perişanlık, millet için ise sonuçları itibarıyla onulmaz bir yaradır. Evlenecek kimseler bu önemli olayda birbirlerinin dış görüşüne ve servetine değil; ruh güzelliği, ahlak anlayışı ve karakter sağlamlığı gibi kıstasları öncelemelidir. Adaylar ve aileler birbirlerini çok iyi tanımalıdır.Eş adayları genelde aynayı önce kendilerine tutup kendi eksiklerinin farkına varmak varken karşı adaydan mükemmellik beklerler ve çıtayı yüksek tutarlar. Evlilik için kusursuz olan bir eşin aranması açmazdır. Çünkü dünyada kusursuz bir insan yoktur. Evlilik öncesi adaylar gözleri dört açmalı fakat evlendikten sonra artık bir gözünü kapamalıdır. Evlilikte eşler birbirlerinin rakibi değil; rızaya giden yolda birbirlerinin hayırhah dostlarıdır. Eşler akşam eve geldiklerinde kapıda ayakkabılarını bıraktıkları gibi günlük sıkıntıları yuvalarına sokmamaları gerekir. Eşler mutluluk hazinesi olan yuva için en azından bir oyuncu kadar kendilerini bir rol değişimine zorlamalıdır.Eşinizle evde baş başa vakit geçirin.Eşinizin görebileceği yerlere sevgi notları bırakın. Evde minik kâğıtlara minik sözler yazıp kimsenin ulaşamayacağı (size özel yerler olursa iyi olur) yerlere bu mesajları bırakın. Sevginizi ifade etmek, bu duygunun beslenmesine vesile olacaktır.Eşlerin birbirleri hakkında ima edici, itham edici, yargılayıcı, denetleyici sözler sarf etmesi ve bunun davranışlarla da yapılması hep olumsuz sonuçlar doğurur. Eşlerin birbirine güvenini silip atar. Evlilikte güven kalktığı zaman da huzursuzluk başlar. İtham edici tavırlar, ?sen bana göre değilsin? mesajı verir. Bu tavırlar sevgiyi öldürür.Eşlerin birbirlerinin aile yakınlarına söyledikleri hoş olmayan sözler, eşlerin duygularını da etkiler. Sizin hanımınızın amcasına yada hanımınızın sizin ablanıza ima yollu da olsa söyleyeceği sözler, eşlerin kalplerindeki muhabbeti sarsar. Siz sevginize, başkaları yüzünden zarar vermeyin. Eşinizin ailesine gösterdiğiniz muhabbet, eşinizin size göstereceği muhabbeti de artıracaktır.

  KADIN VE ERKEK ARASINDAKİ MUTLULUĞUN YOLLARI

  Kadın ve erkek ilişkisi hemen her sohbette gündeme gelen bir konu. asırlardır kadınlar erkekleri anlamaya, erkekler kadınları anlamaya çabalıyor. varılan sonuç genelde aynı; "sen ve ben farklıyız!"... "ortak zevklerimiz yok ondan tartışıyoruz!"
  peki yok mu bunun ortak yolu?hem kadının hem erkeğin mutlu olabileceği noktaları bulmak bu kadar zor mu?ilişkinin kötüye gitmesi öyle birden bire olan bir şey değil elbette. zaman içinde kaybediliyor herşey.ilişki uzmanları hem kadınları hem erkekleri ilişkilerini canlı tutmaları konusunda uyarmaya devam ediyor ancak devam eden hayat, sorumluluklar, maddi ve manevi sıkıntılar çiftlerin birbirlerini ihmal etmelerine engel oluyor.
  ilişkinizin kötüye gittiğini mi düşünüyorsanız eşiniz veya sevgiliniz ile bunu mutlaka konuşmalı ve ona neler hissettiğinizi söylemelisiniz.kadınların tutumlu davranışları erkekleri bazı durumlarda sıkabilmektedir,daha anlayışlı davranışlar erkekleri mutlu etmektedir.erkeklerin ise sert yapısı kıskançlık tavırlarıda kadını tam tersine sıkmaktadır.bu tür hareketler yerine ona güven aşılamanız onunla yapıcı etki yarattığını göreceksiniz.ilişkilerde karşılıklı durum davranışlar bir bütün içerisinde olmalıdır.birlikte geçireğiniz her anı daha da güzelleştirmek sizin elinizdedir.kadın ve erkeğin ortak noktalarıda aynıdır.karşılıklı muhabbetler içerisinde güzel sözler,birlikte yapılan alışverişler,süprizler,özel geceler,davet yemekleri,arkadaş ortamları,aileler ile vakit geçirmek, doğum günleri,evlilik yıl dönümleri gibi günler eşler arasındaki bağı ortaya çıkartmıştır.ilişkilerde cinsellikte ayrı bir etkendir.eşinizle yada partnerinizle yatak odasında bambaşka bir duygu vardır.bu mutluluğun simgesidir.ona farklı görünmek,isteklerini yerine getirmek,onu memnun etmek,her iki tarafın karşılıklı çabasıdır.ilişki anında gözgöze gelmek,ona sevdiğinizi söylemek,aşık olmak,bağlı olmak,tutkulu olmak,sevginize heycan katmaktadır. Mutlu çiftler birbirlerine sadece yatakta değil, her zaman dokunuyor. bunun mutlaka seksi bir dokunuş olması gerekmiyor. ama bazen de masum bir dokunuş işi bambaşka yerlere taşıyabiliyor. böyle başlayan bir seks çok daha doğal ve tatmin edici oluyor. gün içindeki küçük dokunuşlar adeta bir ön sevişme etkisi yaratıp sizi gece yaşanacak bir sevişmeye de daha güzel hazırlıyor.
  www.estrogenolit.net

  KADIN VE ERKEKLER DE SEVİŞME TEKNİKLERİ

  Hem erkek, hem kadın için bedenlerin birbirlerine değmesi tam doyurucu bir sevişme için temel şarttır. Sevişme anında kadınla erkek arasında ellerle bedenin öteki bölümlerinin zevk vermek ve zevk almak için uyumlu bir işbirliği içinde olması gereklidir.

  Nasıl mı?
  İşte böyle:
  1) Sevişme anında yorgun düşülünceye kadar kadın ve erkek birbirlerine elleriyle dokunmaktan vazgeçmemelidir.

  2) Kadının göğüsleri en duyarlı yerleridir, ama buralara dokunmakta acele etmemelisiniz. Öncelikle onları okşayıp, öpün. Kadınlar gene enseden ta sokuma, apış aralarına kadar omurilik bölgesinde çok duyarlıdırlar; Duyarlı noktalar kadından kadına değişebilir ama kadınların büyük bir çoğunluğu duyarlı olduğu yerler kulaklar, ense, belin çevresi özellikle arka bölümü, apış aralarıdır. Gene sizin karnınızın kadının karnına değmesiyle okşanması sevişmeye büyük zevk katar.

  3) Kamışın(penis) haricinde erkeklerin en duyarlı olduğu yeri kulağın içi, bazı erkeklerde meme uçları ve apış aralarıdır.

  4) Bedenler arasında başarılı bir dokunsal ilişki kurmanın gizi tepeden tırnağa kadar ne kadar çok yere değmek, dokunmak imkanı varsa o kadar çok yere dokunmak değmektir. Sevişmekte dokunma hareketsiz durağan bir değme yapılmamalıdır. Elleriniz eşinizin bedeninde durmadan dolaşmalı; bedeniniz eşinizin her nefes alışına ya da bedenindeki en minik, en hafif kımıltılara karşılık vermelidir.

  5) Sevişmenin en başında kadınlar erkeğin penisini elleriyle uyarmak yerine bedenleri arasında tam bir dokunsal bağlantı kurma konusunda kendilerini odaklandırmalıdırlar. Yalnız cinsellikte (erkek organı) sertleşmesinden çok çabuk iştahlanan kadınlar bu kuralın dışında kalabilir. Ya da uzun zaman bedensel dokunum, ilişkisi içinde olmak bile erkeğin penisinin sertleşmesini sağlamıyorsa kuşkusuz bu durumda da kadın ellerini kullanmalıdır.Kadınlarında erkeğin tenine dokunarak ilişkiyi daha uzun süre tutabilirler ve buda erkeği daha fazla etkiler.
  www.estrogenolit.net
  8 Aralık 2016
  #1
 2. EVLİLİKTE EŞLER ARASINDAKİ MUTLULUKLAR VE MUTSUZLUKLAR Cevapları

soru sor

EVLİLİKTE EŞLER ARASINDAKİ MUTLULUKLAR VE MUTSUZLUKLAR

Alakalı Aramalar:

 1. evlilikte kadin erkek ilişkisi language:tr