Evin tüm yükü size kalmasın

İsimli konu WH 'Ev ve Dekorasyon' kategorisinde, .мєℓσ∂у. üyesi tarafından 17 Mart 2012 tarihinde yazılmıştır. Evin tüm yükü size kalmasın hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Aile bireylerinin beslenme, giyinme, eğitim ve sağlık konularında ihtiyaçlarını daha az kaynak kullanarak, en iyi şekilde sağlamak için iyi ve planlı bir ev yönetimine ihtiyaç vardır.
  Ev işlerinin planlanması

  Evde gün içerisinde yapacağınız işler kafanızı karıştırıyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, bu adımları izlemeniz gerekiyor:

  Amaçların belirlenmesi

  Aile bireylerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak belirli bir süre içinde sahip olunması gerekilen ürünler gözden geçirilmeli.

  Amaçlar için listenin oluşturulması

  Amaca ulaşmak için yapacağınız işlerinizi listelerseniz düzene uyacağınızdan dolayı işleriniz daha kısa sürede bitmiş olacak.

  Sıklığa, önemine, ağır ya da hafif oluşuna ve uzunluğuna veya kısalığına göre işlerinizi listeleyebilirsiniz.

  Görev dağılımının yapılması

  Tüm işleri sizden beklememeleri gerektiğini anlamalılar. Örneğin; yatak toplama işleri, kahvaltı hazırlama sizin üzerinize yıkılmamalı. Çocuklarınıza kaltıklarında yataklarını toplamalarını ondan sonra masaya oturmalarını alıştırabilirsiniz.

  Kahvaltıyı çocuklarınızla birlikte hazırlamak çok eğlenceli olacak. Mutlaka denemelisiniz. Siz bunları yaparken eşinizde ortalığı toparlayıp, evi havalandırabilir.


  17 Mart 2012
  #1
 2. Evin tüm yükü size kalmasın Cevapları

soru sor

Evin tüm yükü size kalmasın