eVGA'dan canavar gibi bir anakartla çıkmaya hazırlanıyor bu defa da karşımıza

İsimli konu WH 'Ekran Kartları' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 15 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. eVGA'dan canavar gibi bir anakartla çıkmaya hazırlanıyor bu defa da karşımıza hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici

  eVGA'dan canavar gibi bir anakartla çıkmaya hazırlanıyor bu defa da karşımıza
  İsminin geçtiği her donanım bileşeninde insanlara kaliteyi çağrıştıran eVGA, yine geleneği bozmuyor ve canavar gibi bir anakartla çıkmaya hazırlanıyor bu defa da karşımıza.
  [​IMG]
  eVGA P67 FTW ismini taşıyan olan model, takısından da anlaşıldığı üzere Intel'in P67 yongasetini taban alıyor. Bunun da anlamı LGA 1155 soket yapılı işlemcilere evsahipliği yapacak olması. Yongaseti bildiğimiz gibi SATA yuvası sorunlarından ötürü toplatılan ve Intel'e 1 milyar dolar zarar ettiren yongaseti. Intel hızla hatasını gidermiş ve sorunun çözüldüğü B3 sürümüne yükseltmişti P67'leri. İşte bu modelde de B3 revizyonu mevcut. Yani kısaca asayiş berkemal.
  Anakarta gelecek olursak, çok da birşey demeye gerek yok aslında. Zaten kendisi ben buradayım diyor. :) Yine kısaca bir değinelim tabii:

  • 12 fazlı güç tasarımı
  • 6 adet PCI-Express x16 yuvası (+ bant genişliğini maksimize edebilmek için NF200 PCI köprü yongası)
  • 24-pin'li güç bağlantısı
  • SLI ve CrossFireX çoklu ekran kartı kurulumlarına destek
  • 4 adet DDR3 bellek yuvası (DDR3-2133)
  • 2 tanesi SATA III toplamda 6 adet SATA bağlantısı
  • Çift Gigabit Ethernet, 7.1 kanal ses desteği, USB 3.0
  Ve tabii ki EVBot, voltaj ölçüm noktaları, anakart üzeri yeniden başlatma/güç/CMOS sıfırlama tuşları, kolay OC işlevi, hata bildirim LED'i, kullanılmayan PCIe yuvalarını pasif hale getirebilme vb. gibi bir dünya hızaşırtma odaklı ekstra özellik.
  Önümüzdeki bir iki hafta içerisinde çıkması beklenen anakartın fiyatının ne olacağı henüz belli değil ama ucuz olmayacağı kesin. :)
  15 Nisan 2011
  #1
 2. eVGA'dan canavar gibi bir anakartla çıkmaya hazırlanıyor bu defa da karşımıza Cevapları

soru sor

eVGA'dan canavar gibi bir anakartla çıkmaya hazırlanıyor bu defa da karşımıza