Ev Aletlerinde Kullanılan Anti-Vandal Düğmesi Gerçekten Vandalizmle mi Alakalı ?

İsimli konu WH 'Ev Elektroniği' kategorisinde, Tiernamente üyesi tarafından 3 Ağustos 2020 tarihinde yazılmıştır. Ev Aletlerinde Kullanılan Anti-Vandal Düğmesi Gerçekten Vandalizmle mi Alakalı ? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu sorunun cevabının evet olduğunu öğrenince çok şaşırıp bir yaşıma daha girmiştim. Bir güzellik salonunda çalışmaktayım, haliyle kullanılan cihazlar, aletler vb çok sık açılıp kapanıyor. Bir gün yeğenim, ki kendisi elektronik ve haberleşme mühendisidir, abla çalıştığın yerdeki aletlerde bu düğme var mı anti-vandal düğmesi ne dedi. Onun da ödevinde varmış. Biz de daha teknik bir anlam arıyoruz tabi. Anti- vandal, oradaki anti eki ters etki anlamında da vandal ne? Vandalizm mi? Çok saçma geldi, sonuçta sosyal olaylarda kullanılan bir terim bize göre. Bazı araştırmalar yaptım, yetkililere sordum (linkini aşağıya koyacağım) ve oradaki vandal kelimesinin gerçekten bizim bildiğimiz vandalizm anlamında kullanıldığını öğrendim. Meğer böyle halkın çok yoğun kullandığı atmlerdeki tuşlar, asansör tuşları ve bazı kaliteli elektronik aletlerde (saç kurutma, traş, ağda makinesi gibi) bu tuş kullanılıyormuş. Örnek düğme şu şekilde.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Bazı kaliteli markalar ürünleri ne olursa olsun bu düğmelerden kullanıyorlar. Alışveriş yaparken dikkat etmenizi öneririm. Aklınıza gelen her alette olabilir bu düğme. Ucuz ürünlerin daha çabuk bozulmasının bir sebebi de bu bence. Allah bilir daha bilmediğimiz böyle küçük ama önemli ne parçalar var? Aklınıza gelen soruları danışmanızı öneririm.

  https://form.jotform.com/201933012297955
  3 Ağustos 2020
  #1
 2. Ev Aletlerinde Kullanılan Anti-Vandal Düğmesi Gerçekten Vandalizmle mi Alakalı ? Cevapları

soru sor

Ev Aletlerinde Kullanılan Anti-Vandal Düğmesi Gerçekten Vandalizmle mi Alakalı ?