Esnek Ambalaj

İsimli konu WH 'Site & Forum Hakkında' kategorisinde, sosyaldeney üyesi tarafından 19 Şubat 2018 tarihinde yazılmıştır. Esnek Ambalaj hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  Farklı ürün çeşitlerinin paketlenmesinde kullanılan esnek ambalaj mikron değerinde filmlerden oluşur. Esnek ambalaj özellikleri paketlenecek ürünün fiziksel ve kimyasal bileşenlere göre değişir. Esnek ambalajı oluşturan filmler opp, cpp, pet, polietilen, pörlize, alüminyum, metalize gibi mikron değerinde filmlerdir. Esnek Ambalajlar, paketleme makinelerinde dikey ya da yatay olarak çalışırlar.

  Esnek ambalajlı laminasyon uygulamaları ambalaj malzemesinin dayanıklılığını arttırmak, ambalaj malzemesine geçirgenlik ve bariyer özelliği kazandırmak için uygulanır. Ambalaj malzemesi ve uygulamasının seçiminde maliyeti azaltmak ve doğru ambalaj uygulamasını kullanmak için uzman üretici firma ile çalışmak gerekir. FITPAK Ambalaj ürün bileşenlerinin özelliklerine uygun ambalaj uygulama çözümleri sunan kaliteli bir uzman firma olarak tercih edebileceğiniz ambalaj firmasıdır.

  Esnek Ambalaj Özellikleri

  Esnek ambalaj özellikleri ambalajın içinde bulunacak maddenin yapısına göre belirlenir. Esnek ambalajlar plastik film, kağıt, karton, alüminyum folyonun laminasyonlar ile oluşturulabilirler. Baskılı ve baskısız formları oluşturulabilir. Rutubete, sıvıya, yağa karşı dayanıklı olurlar. Darbe ve delinmelere karşı dayanıklı yapıdadırlar. Esnek ambalaj içindeki malzemenin korunması gereken niteliklerini koruyacak şekilde tasarlanır.

  Esnek ambalajlar kolay yırtılabilir ve katlanabilir. Tüketicilerin kullanımı açısından fonksiyonel kolaylıklar sağlar. Esnek ambalaj malzemeleri; alüminyum folyo, plastik filmler, kağıt ve karton gibi malzemelerdir. Bu malzemeler de kendi içlerinde farklı çeşitlere ayrılır. Esnek ambalaj aynı zamanda Flexible ambalaj olarak da bilinir.

  Esnek Ambalaj Uygulaması İçin tercih Edilecek Firma

  Esnek Ambalaj uygulaması ürünlerin yapısal özelliklerine göre ileri teknoloji uygulama teknikleri ile gerçekleşmelidir. Marka ve ürün özelliklerine uygun esnek ambalaj çözümleri için FITPAK Ambalaj firmasını güvenle tercih edebilirsiniz. FITPAK Ambalaj firması esnek ambalaj uygulamalarında ürün özelliklerine uygun marka değerini arttıracak çözümler sunuyor.

  FITPAK Ambalaj esnek ambalaj çözümlerinde Pastörizasyon, toz gıdaların ambalajlanması gibi farklı ürün yapıları için özel çözümler bulabileceğiniz kalite standartları yüksek ambalaj firmasıdır. Yüksek bariyer özellikli, raf ömrünü uzatan, tüketici sağlığı odaklı ambalaj çözümlerini bu firmada bulabilirsiniz. Ürün ve marka değerini arttırmak, pazarda kaliteli sunum yapabilmek uzman firma tercihi yapılarak sağlanacak ambalaj çözümü seçimleri ile mümkün olacaktır.
  19 Şubat 2018
  #1
 2. Esnek Ambalaj Cevapları

soru sor

Esnek Ambalaj