Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim Diye Merak Mı Ediyorsunuz ?

İsimli konu WH 'Cinsel Sorunlar' kategorisinde, serhat yeser üyesi tarafından 14 Şubat 2017 tarihinde yazılmıştır. Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim Diye Merak Mı Ediyorsunuz ? hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. [​IMG]Erken boşalmayı tanımlayabilmek ve erken boşalıyorum ne yapabilirim sorusunu yanıtlayabilmek için, öncelikle kadın ve erkeğin boşalmasının birbirinden farklı olduğunu söylemek gerekir.

Kadınlar boşalırken, haz alıp almasalar da istekli olsalar da olmasalar da bunu yaşayabilmektedirler. Bunun için herhangi bir ön şart yoktur.
    Erkeğin boşalabilmesi için ise şart gerekir. Bu şart, sertleşme ve sertleşmenin sürebilmesidir. Erken boşalıyorum ne yapabilirim diyorsanız mutlaka kendinize ait kişisel sorununuz çözmelisiniz. Çünkü boşalma kişiden kişiye değişebilmektedir.

Erkeklerin boşalma zamanını kontrolleri birbirinden farklıdır. Bazı erkekler bu zamanı tam kontrol edememektedir. Çok erken boşalmaktadır. Bu süre eğer kadının orgazm ve boşalmasından sonra oluyorsa boşalma süresi ne zaman olursa olsun sorun teşkil etmez ancak kadının boşalmasından önce oluyorsa o zaman ilişkide bir sorun olduğu ortaya çıkmaktadır. Erkeğin boşalması kadınınkinden önce oluyorsa burada kontrolsüzlük ve erken boşalma sorunu ortaya çıkmaktadır.

Aslında kısaca; erken boşalıyorum ne yapabilirim diyorsanız bilmeniz gereken , boşalmayı kontrol edebilir, kontrol etmeyi öğrenebilir ve boşalma süresinin uzaması değilde kontrol edilebilirliğini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca erken boşalıyorum ne yapabiliyorum diye merak ediyorsanız eğer boşalma süreniz partnerinizden önce ise bir sorun vardır ama örneğin partneriniz 2-3 dakika içerisinde boşalıyor siz de ardından boşalıyorsanız aranızdaki uyumda herhangi bir sorun yok demektir.

Önemli olan burada partnerler arasındaki uyum ilişkisidir ve yine boşalma süresini uzatmayı öğrenmek çok ta önemli değildir. Önemli olan bu süreyi kontrol edebilmektedir.

Erken Boşalıyorum Nedenleri ?
    [​IMG]Erken boşalıyorum ne yapabilirim diye düşünüyorsanız ilk önce bunun nedenlerini iyi anlamalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Erken boşalmanın nedenleri %99 psikolojik% 1 ise fiziksel problemlerdir.

Herhangi bir ilaç kullanımı veya fiziksel problem bulunuyor ve bir hekim tarafından saptanmış ise bunun tedavi edilmesi gerekir ki bu fiziksel nedendir. Ancak siz de büyük oranın içinde yani psikolojik nedenlerden dolayı erken boşalıyorsanız bunun çözümü nedenleri bilindikten sonra kolaydır aslında. Erken boşalıyorum ne yapabilirim diye merak ediyorsanız öncelikle psikolojik mi fizyolojik mi sorununuz gözden geçirmelisiniz.

Neden olarak baktığımızda ise, kişinin kendini ne zaman kontrol edeceğini bilmemesi, hangi hareketleri hangi zamanda yapacağını bilmemesi ve psikolojik olarak erken boşalmaya şartlanması gibi durumları görebiliriz.

Aslında bu problem çok ta zor tedavi edilebilen bir tedavi değildir. Erken boşalıyorum ne yapabilirim diye merak edenler, önemli olan asıl nedeni bulup ona göre çözümler üretmek ve boşalmayı uzun tutabilmek değil kontrollü yapmaktır.

Erken boşalıyorum Ne yapabilirim ?

Bir çok kişinin aklına ilk esna da doktora başvurmak geçer ancak başvurmadan önce bilinmesi gereken önemli bir detay mevcuttur. Eğer erken boşalıyorum ne yapabilirim diyorsanız, bu boşalma düzenli bir cinsel ilişki durumunun dışında ise cinselliğe duyulan istek artmış olacağından böyle durumlar görülebilir.

Ancak özellikle evli iseniz ve eşinizle her gün veya gün aşırı beraberliğiniz oluyorsa ve bunlara rağmen eşinizden erken boşalıyorsanız, erken boşalma sorununuz var demektir.

Bu durumda kontrolü kendi psikolojinizle sağlayıp boşalmayı kontrol edebiliyorsanız, ve bunu yavaş yavaş sağlayabiliyorsanız kendi kendinize çözebiliyorsunuz demektir ama tam tersi hiç bir şekilde halledemiyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim diye düşünüyorsanız, o hal de artık doktora başvurmanız gerekmektedir.

Erken boşalıyorum ne yapabilirim diyorsanız, düzenli sıklıkla cinsel ilişkiniz yoksa yani ayda bir veya iki haftada bir gibi sureler ya da daha uzun zaman aralığında yaşadığınız cinsel ilişkiler mevcutsa bu durumda erken boşalıyorum diyorsanız düzensiz cinsel ilişkiden dolayı erken boşalma mı yoksa araya giren zamandan dolayı mı yaşanmakta bunu çözemeyebilirsiniz.

Ancak evliyseniz veya düzenli ilişkiniz varsa ve erken boşalıyorsanız bu konuda uzmanlardan terapi alabilirsiniz.

Evli değilseniz ve sırf erken boşalma nedeniyle evlenemiyor ya da partner edinemiyorsanız bu durumda da bir terapiste görünmeniz gerekmektedir. Erken boşalıyorum ne yapabilirim diyen erkek eğer evli ise burada eşine de bir rol düşmektedir. Erken boşalmadan dolayı kadınlar tatmin olamama ve orgazm yaşayamama bunun sonucunda ise boşalma hazzına varamamaktadırlar.

Bu durumlarda bazı kadınlar tatmin olmuş hissini eşlerine hissettirerek onları mutlu etmeye çalışır ve kendi mutluluklarından feragat edebilirler. Erken boşalıyorum ne yapabilirim diyorsanız, bu durumlar her iki eş içinde tehlikeli durumlardır aslında. Erkek erken boşalırken kadının bu davranışından dolayı aradaki cinsel kopukluğu anlayamayabilir.

Bu gibi durumların yaşanmaması için kadın yaşadığı bu sorundan erkeğe bahsetmeli ve onu tedaviye ikna etmeli ve beraber hareket etmelidirler.
    Evet erken boşalıyorum ne yapabilirim diyorsanız öncelikle bir uzmana başvurmanız tavsiye olunur.
    14 Şubat 2017
  2. Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim Diye Merak Mı Ediyorsunuz ? Cevapları

soru sor

Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim Diye Merak Mı Ediyorsunuz ?