Erkekleri Çıldırtan Sorular

İsimli konu WH 'Aşk & Sevgi' kategorisinde, Orkndsr üyesi tarafından 4 Nisan 2008 tarihinde yazılmıştır. Erkekleri Çıldırtan Sorular hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Erkekleri çıldırtan 7 SORU

  "Eski sevgilinle hala görüşüyor musun? Bugün niye böyle durgunsun? Dün beni neden aramadın?" Bunlar, erkekleri çileden çıkaran sorulardan sadece birkaçı. Peki, erkeklere başka hangi soruları sormak tehlike yaratır, öğrenmek ister misiniz?

  Zaman zaman hepimiz erkeklerin bizi anlamadığından dert yanarız. Sonu kavgayla biten anlaşmazlıklarımızın nedeni, genelde kızlar ve erkekler arasındaki farklara yorulur. Ama bilinmesi gereken bir gerçek vardır: Erkekler biz kadınları hakikaten anlamazlar ya da anlamak istemezler. Hatta çoğu zaman bizim söylediklerimizle onların anladıkları arasında dağlar kadar fark vardır. Örneğin; sen gayet masum bir şekilde, "Yeni saç modelimi beğendin mi?" diye sorarken, o senin, "Seni her halinle
  beğeniyorum" yanıtını beklediğini sanır ve "Kardeşim 8 yaşındayken saçlarını aynı böyle kestirmişti" deyip işin içinden çıkıverir. İşte sana anlayışsız bir erkek örneği! Aslında bazı konularda haksız da sayılmazlar. Neden mi? İşte bizim sorduklarımız ve erkeklerin algıladıkları...

  1- Arkadaşımı güzel buluyor musun?

  Onun anladığı: Arkadaşımın benden daha güzel olduğunu düşünüyor, ona karşı bir şeyler mi hissediyorsun?

  Gerçek: Bu soruya yanıt vermek erkekler için son derece güçtür. Düşünsenize, eğer "evet, arkadaşın gerçekten çok güzel bir kız" derse, 24 saatini, 'senin de çok güzel olduğuna ve onun senin kadar çekici olmadığına' seni ikna etmekle geçirecektir. Eğer "pek de güzel sayılmaz" derse, bu sefer de saatlerce, sizin, arkadaşınızın güzel yönlerini anlatmanızı dinlemek zorunda kalacaktır.

  Çözüm: En iyisi bu soruyu sorarak hem kendinizin hem de onun başını ağrıtmayın!

  2- Beni neden seviyorsun?

  Onun anladığı: Sevdiğim ve duymaktan hoşlandığım bir yanım var. Bakalım farkına varabildin mi?

  Gerçek: Herkesin kendine has bir özelliği vardır. Saçlar, etkileyici gözler, hem kaçık hem de zeki olmak... Ama erkek arkadaşınız sizi tamamen farklı nedenlerden de seviyor olabilir. Olaylara bakış açınız, aradığı huzuru sizde buluyor olması gibi... İşin kötüsü erkekler genelde bu tür şeyleri itiraf
  etmekten kaçınırlar. O yüzden size beklediğiniz yanıtı vermesi zordur. Üstelik gerçekleri söylediğinde
  şımaracağınızı da düşünürler.

  Çözüm: Ona karşı açık olun! Birlikte olduğuınuz kişiye neden onu sevdiğinizi açıkça anlatırsanız, muhtemelen o da size karşı açık davranacaktır.

  3- Benden önce birlikte olduğun kızı gerçekten sevmiş miydin?

  Onun anladığı: Daha önce hiçbir kızdan benim kadar etkilenmediğini söyle.

  Gerçek: Eğer size önceki kız arkadaşını sevmediğini söylerse, bu sefer de sizi gerçekten sevip sevmediğini düşüneceksiniz. Onu sevmiş olduğunu söylediğindeyse sizi daha çok sevdiğini kanıtlamasını bekleyeceksiniz.

  Çözüm: Her şeye rağmen sizinle tanışmadan önce başkalarından etkilenmesinin son derece normal olduğunu kabul etmelisiniz. O nedenle de bu tarz sorularla romantik günlerinize gölge düşürmeyin ve beraberliğinizin tadını çıkarmaya bakın.

  4- Emin misin?

  Onun anladığı: Bana yalan söyleme!

  Gerçek: "Seni seviyorum" deyince, siz "emin misin" gibi bir yanıtla karşılık veriyorsanız zavallı Sevgilinizin işi çok güç demektir. Çünkü siz, söylediklerine "mutluluktan inanmadığınız" için böyle sorarken, o ise, "ona inanmadığınız" için öyle söylediğinizi sanacaktır.

  Çözüm: Anlaşmaya varmanız için ona karşı imalı sözler kullanmak yerine, açıkça duygularınızdan bahsedebilirsiniz.

  5- Cumartesi gününü arkadaşlarınla mı geçireceksin?

  Onun anladığı: Derhal arkadaşlarınla yaptığın planları ertele ve benimle çık. Sonra neler olacağı beni hiç ilgilendirmez, haberin olsun!

  Gerçek: Siz her ne kadar böyle bir düşünceyle bu soruyu sormamış olsanız bile erkek milleti işte; hemen başka biçimde anlayıveriyor. Erkekler, arkadaşlarıyla yaptıkları şeylerden, özellikle futbol sohbetlerinden inanılmaz keyif alırlar. Kızların muhabbeti zaman zaman onlara yavan gelir.

  Çözüm: Her tatil günü beraber olacaksınız diye bir kural yok.
  Erkekler fazla sıkılmaya gelmezler, onu biraz serbest bırakmak daha iyi olur.

  6- Dün aldığım tişörtü değiştirmeliyim, çarşıya da uğrayalım mı?

  Onun anladığı: Haydi, seninle çılgınlar gibi alışveriş yapalım.

  Gerçek: Pek çok erkek kızlarla alışverişe çıkmaktansa, uyuşturulmadan diş çektirmeye razıdır. O yüzden erkek arkadaşınız bu soruya "evet" yanıtını verirse gerçekten bunu istediğini sanmayın. Ya çıktığınız ilk günlerdir ve size şirin görünmeye çalışıyordur ya da başına taş düşmüştür.

  Çözüm: Zaten çok sevdiğiniz ve size yakıştığına inandığınız bir bluzu, "Ne o, şarkıcı olmaya mı karar verdin?" diye "ti"ye alan biriyle alışverişe çıkmak sizin ne kadar hoşunuza gider ki?

  7- Sanki biraz kilo aldım. Rejime mi başlasam acaba?

  Onun anladığı: Bakalım beni şişko buluyor musun? Gerçek: İşte, kızların klasik sorunlarından biri. Yok zayıfım, yok şişmanım, yok kalçalarım büyük... İşin aslı, erkekler kızların bu görünüş kaygısını anlarlar ama sürekli bu kaygıyla yaşamalarına bir anlam veremezler. Size, "Evet, biraz kilo aldın" demesi, aslında şişman olduğunuz anlamına gelmese de, sizin öyle düşüneceğinizi bildiğinden "şimdi ne desem" kaygısına kapılabilir. Sonuç olarak da, "haydi yemene bak, sana kilo almak da yakışır" gibi bir yanıtla olayı kapatmaya çalışır.

  Çözüm: Biliyor musunuz, erkekler, yanlarında yemek yemeyen kızlardan hiç mi hiç hoşlanmazlar.


  4 Nisan 2008
  #1
 2. Erkekleri Çıldırtan Sorular Cevapları

 3. bu kızlar soracak başka şeyler bulamayınca işte böyle kendilerini komplex düşüncelere sokacak sorular sorarlar.Erkeklerde aman sevgilim üzülmesin mutlu olsun diye bişeyler söylüyorlar ama eli kolu bağlanmış artık n'apsın aşağı tükürsem bıyık yukarı tükürsem sakal hesabı. bu sorulara en güzel cvp olsa olsa S.S olur :muha:
  6 Nisan 2008
  #2
 4. Bu sorular bana cok soruldu ya :D Demek kı butun kızlar aynı :hehehe:
  6 Nisan 2008
  #3
 5. eFt yaa biz kızlar harbi uyuz oluyoz ama ben hiçbi zaman böyle bi artner olmadım!...olamamda
  20 Temmuz 2008
  #4
 6. sorular her ne kadar gıcık olsada erkekler ölr anlmaz .............kızlar hep söylüyor erkekler bizi anlamıyor siz bizi anlayın inanın biz sizi nasıl anlarız görürsünüz............hayata hep kendi tarafınızdan bakmasanız herşey okadar güzel olur ki.........ne erkekler kızlarda ne de kızlar erkeklerde sorun aramasın herkes kendinde sorun ararsa o zaman hayat mükemmel olur..........hele özellikle kızlar öyle yaparsa hayat tadından yenmez..........
  21 Temmuz 2008
  #5
 7. :):):) paylaşım için sağol
  21 Temmuz 2008
  #6
 8. bunları sormam ben:hayır:
  22 Temmuz 2008
  #7
 9. paylaşım için saol
  8 Ağustos 2008
  #8
 10. paylasım ıcın saoL
  18 Ağustos 2008
  #9
 11. güzelll:tamam:
  24 Haziran 2009
  #10
 12. ! PayLAsım ıcın saoL ... !
  1 Temmuz 2009
  #11
 13. çok doğru ben hep erkek arkadaşıma bu tip sorular soruyodum!!!
  24 Temmuz 2010
  #12
 14. Bu sorular bizleri kanser eder. Biz bıkarız onlar sormaktan bıkmaz :muahaha:
  1 Nisan 2011
  #13
 15. paylaşım için teşekkürler:muha:
  1 Nisan 2011
  #14
 16. Sanırım şu soruyu çok soruyorlar :D:D :

  1- Arkadaşımı güzel buluyor musun?

  Paylaşım için teşekkürler :happy:
  1 Nisan 2011
  #15
 17. I LOVE YOu
  9 Haziran 2013
  #16
 18. 16 Aralık 2013
  #17
 19. en sevmediğim soru tipleri ya :uzgun:
  26 Aralık 2013
  #18
 20. Şöylede birşeyy var ne sorarsak soralım haksız da olsak haklı çıkmayı başarabilen bir tek KADINdır :derisive:
  5 Mart 2014
  #19
soru sor

Erkekleri Çıldırtan Sorular

Alakalı Aramalar:

 1. sapık sorular

  ,
 2. sapıkça sorular

  ,
 3. erkeklere sorulacak sapık sorular

  ,
 4. kızların erkeklere sorabileceği sorular,
 5. kızın erkeğe sorabileceği sorular