ERKEKLERDE ERKEN BOŞALMA NEDENLERİ

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, elem26 üyesi tarafından 8 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. ERKEKLERDE ERKEN BOŞALMA NEDENLERİ hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ERKEKLERDE ERKEN BOŞALMA NEDENLERİ

  Erkekte cinsel hayatın başlarından itibaren erken boşalma problemi gözlemleniyorsa birincil erken boşalma, sağlıklı giden cinsel yaşamın belli bir döneminde ortaya çıkan problem de ikincil erken boşalma problemi olarak tanımlanmaktadır. Birincil tip erken boşalma probleminin temeli yukarıda bahsettiğimiz genellikle ergenlik döneminde başlayan mastürbasyon davranışlarına dayanmaktadır. Çocukluk döneminde yaşanılan ensest ilişkiler, tacizler, tecavüzler gibi derin sarsıntılar da birincil erken boşalma sebeplerindendir.Erkeğin erken boşalmasıile beraber tatmin olmayan eşin bu konudaki fevri ve suçlayıcı davranışları erkeğin savunma mekanizmasını aktive eder ve erkeğin bu durumu duymamazlığa, unutmaya çalışmasına neden olmaktadır. Onun için bu tip konularda veya karşı tarafla isteklerinizi konuşurken daha yumuşak ve düşünmeye sevk edici olmak gerekir. Zaten kişi bunu görememiş, siz de agresif bir tavır ile bunu söylerseniz o zaman kişi iyice savunma perdesini kaldırarak bu konuyu zihninde tamamen yok sayarak problemle yüzleşememektedir.Erken boşalma probleminin tedavisinde ilaç yöntemi, kullanan kişilerin bazılarındageçici bir çözümsağlamaktadır. Bu ilaçları kullandığınız sürece kişinin boşalma süresi gecikir ama ilacı fazla bir süre kullanamazsınız çünkü belli bir sürenin üzerinde kullanıldığında yan etkileri vardır. Bu yan etkiler de ileride erkekte cinsel isteksizlik vesertleşme problemlerineneden olur.Bu konuda yapılması gereken kişinin kendi fiziksel yapısını kontrol etmeyi öğrenmesidir. Bunu başarabilmek için kişi eğer kendi başına veya hekim tarafından önerilen ilaçlar ile boşalması üzerinde kalıcı istemli bir denetim sağlayabiliyor ise ilaç kullanabilir. Ancak bu yolla kalıcı bir çözüm sağlayamadıysa bunun için danışma veren terapi yapan merkezlere başvurabilir.Erken boşalma tedavisinde uyguladığımız tedavi yöntemi terapidir. Erkenboşalmadaterapiyöntemi, kişiden kişiye farklılık göstermekle beraber, yoğunlaştırılmış bir tedavi programıyla kişi aldığı eğitimleri, bilgiyi ve telkini düzgün uygulayarak yaklaşık 2-6 hafta içerisinde kalıcı bir kontrol etme becerisini sağlamaktadır.

  www.estrogenolit.net

  ERKEKLERDE MASTURBASYONUN ZARARLARI  Masturbasyon kişinin kendi kendini tatmin etmeye çalışmasıdır. Masturbasyon yapmak cinsel tatmini tam olarak sağlamaz, masturbasyon yaptıktan sonra tekrar masturbasyon yapma isteği oluşur. Her masturbasyondan sonra bu istek daha da kuvvetlenir. Kişi masturbasyon yaparak rahatlayamadığı gibi daha çok strese girer. Masturbasyon alışkanlığı, kişinin kendini kendiyle yetinmeye çalışması halini alır.

  Masturbasyon alışkanlığı erkeklerde erken boşalmaya sebebiyet verir, bu alışkanlık ne kadar çok yapılırsa erken boşalma o kadar artar. Masturbasyonun kendisi zaten erken boşalmadır. Masturbasyon penisin hassasiyetini artırır. Evlendiğinizde eşinizle beraber olup cinselliğin güzelliklerini yaşarken birden erken boşalma meydana getirir, zevkiniz yarım kalır. Sizin zevkiniz yarım kaldığı gibi eşinizide orgazma ulaştıramazsınız.

  Mastürbasyon neticesinde vücut yorulur, ruh sıkılır. Eşi ile beraber cinsel münasebette vücut dinlenir, ruh ferahlar. Karşılıklı olarak sevgi, heyecan ve hararetle, bir takım kimyevi elektrik alışverişi meydana gelir. Mastürbasyonda ise bunların hiçbiri olmadığı gibi, kıymetli kimyevi maddeler vücuttan zorla kapı dışarı edilmektedir.

  Masturbasyon yapan erkeklerin penisleri zamanla tam dikleşmeden boşalmaya alışır. Penisleri olduğundan 2-3 cm daha kısa hale gelir ve tam dikleşmez. Penis dik duruma geldiğinde göbeğinize ne kadar yaklaşırsa o kadar normal ve iyi demektir. Aşırı masturbasyon yapanlarda penis tam dikleşmeden ve gereken sertliğe ulaşmadan boşalmaya başlar.

  Evli bir kişi asla masturbasyon yapmamalıdır. Bu hem cinsel gücü azaltır hemde kişinin kendi kendi ile yetinmesini sağladığı için eşine ihtiyaç hissetmeyebilir veya eşi ile bir sıkıntı yaşayınca masturbasyona yönelebilir. Bu eşler arasında problem çıkarır, birbirleri ile cinsel olarak mutlu olamaz rahatlayamazlarsa evlilik yuvasının yıkılmasına kadar gidebilir. Bir masturbasyon yedi kere cinsel ilişkiye girmiş kadar enerji harcatır.

  Nadiren evli çiftler birbirlerine fantazi olsun diye masturbasyon yapabilirler.

  Masturbasyon haftada kaç kere yapılmalı diye bir şey yoktur. İnsan uykuda ihtilam olduğu zaman vücuttaki fazlalık hormonlar (meni) kendiliğinden boşalır ve rahatlama sağlanır. Bu dolan kabın taşması gibi fazla olan hormonların kendiliğinden boşalmasıdır. Bekarlar için bu bir ihtiyaçtır ve bir mahzuru da yoktur. Eğer rüya görüp ihtilam (rüyada boşalma) olmuyorsanız masturbasyonu çok yapıyorsunuz demektir. Askerden geldiniz, bir işiniz varsa ev geçindirebilirsiniz demektir, bir an evvel evlenmek lazım, böylelikle üzerinizdeki cinsel baskı kalkmış olur.

  www.estrogenolit.net
  8 Aralık 2016
  #1
 2. ERKEKLERDE ERKEN BOŞALMA NEDENLERİ Cevapları

soru sor

ERKEKLERDE ERKEN BOŞALMA NEDENLERİ