Erkekler Hamile Kalabilirmi Erkek Hamile Kalırmı

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 12 Haziran 2013 tarihinde yazılmıştır. Erkekler Hamile Kalabilirmi Erkek Hamile Kalırmı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu paylaşımımda erkekler hamile kalabilirmi ve erkek hamile kalırmı hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Sağlık paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Erkekler Hamile Kalabilirmi Erkek Hamile Kalırmı ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  erkekler hamile kalır mı erkek hamile kalabilirmi erkek hamile kalır mı couvade sendromu erkek erkekten hamile kalırmı

  Erkek Sağlığı: Couvade Sendromu - Erkekler Gebe Kalırmı?  Erkeklerde Gebelik Belirtisi


  Couvade Sendromu Nedir? - Tedavisi Nedir? - Belirtilleri Nelerdir?


  COUVADE SENDROMU: ERKEKLERDE GEBELİK BELİRTİLERİ
  Couvade Sendromu na yakalanan erkekler, eşleri hamile kaldıktan kısa bir süre sonra gebelik semptomları yaşıyor.

  Couvade Sendromu denilen hastalık, eşleri gebe kalan erkeklerin kısa bir süre sonra gebelik semptomları yaşaması anlamına geliyor. Bu semptomlar arasında mide, bağırsak sistemi rahatsızlıkları, karın büyümesi, iştahta değişme, kokuya hassasiyet, sırt ağrıları, bacak krampları, halsizlik, uyku yakınmaları, diş ağrısı, deride isilik, bayılma ve kilo alma yer alıyor. Couvade Sendromu yaşayan baba adaylarına yaşadıkları bu semptomların hastalıktan daha çok ebeveynlik konusundaki yetersiz bilgilenmelerinden kaynaklandığının açıklanması gerekiyor. Uzmanlar, bu sendromu yaşayan baba adayının kaygıları ile başa çıkamaması durumunda, destekleyici psikoterapi tedavisi görmesi konusunda uyarıyorlar.

  Semptomlar, gebeliğin ilk üç ayının sonunda başlayıp, ikinci üç ayında artarak ve doğum gerçekleşene kadar sürüyor. Uzmanların 267 çift üzerinde yaptıkları çalışmada, erkeklerin yüzde 22.5 inin Couvade Sendromu yaşadıkları belirlendi. Ayrıca Couvade Sendromu yaşayan ve yaşamayan erkekler arasında davranışsal olarak anlamlı farklar bulundu. Gebelik öncesi, gebelik esnası ve sonrasında yapılan ziyaretlerde, Couvade Sendromu yaşamayan erkeklerde sabit bir düzey bulunmasına rağmen, sendromu yaşayan erkeklerde her ziyarette semptomların iki kat arttığı gözlendi.

  Türkiye de 2002 yılında 150 çift üzerinde yapılan araştırmalarda ise eşlerinin gebelikleri sırasında baba adaylarının yarısından fazlasının endişe hali yaşadıkları, yaklaşık üçte birinin kendisini normalden daha iyi hissettikleri, bunlar içerisinde, yüzde 28 inin yorgunluk ve çabuk yorulma, yüzde 26 sının diş ya da diş eti ağrısı, yüzde 23 ünün sık idrada çıkma, yüzde 20 sinin normalden daha az aktif oldukları saptandı.

  Uzmanlar baba adayı olmayı bekleyenlerde yaşanan semptomların, hamileliğe hissi olarak katılmaya, önceki çocuk sayısına, dini inanca, yaşadıkları strese ve hamilelik döneminden önceki sağlık durumlarına bağlı olarak ortaya çıkacağını belirtti.
  12 Haziran 2013
  #1
 2. Erkekler Hamile Kalabilirmi Erkek Hamile Kalırmı Cevapları

 3. merhaba ben banyoda 31 cekiyodum ve göbek deliğime yanlslıkla boşaldım hemen suyla sabunla yıkadım erkeğim yasm 14 hamile kalırmıyım?
  17 Temmuz 2014
  #2
 4. Kalırsın
  30 Nisan 2017
  #3
soru sor

Erkekler Hamile Kalabilirmi Erkek Hamile Kalırmı

Alakalı Aramalar:

 1. erkekler hamile kalırmı

  ,
 2. erkek hamile kalırmı

  ,
 3. erkekler hamile olurmu

  ,
 4. erkekler hamile kalabilirmi,
 5. erkekler hamıle kalır mı