Erdoğan'dan Hocalı Katliamı mesajı

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 26 Şubat 2016 tarihinde yazılmıştır. Erdoğan'dan Hocalı Katliamı mesajı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hocalı Katliamının 24. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan yayınladığı mesajda, Ermenistan birliklerinin, 24 yıl önce, 26 Şubat 1992'de Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı şehrine düzenledikleri saldırıda, 613 Azerbaycan vatandaşı, çocuk, kadın, yaşlı ayrımı gözetilmeden zalimce katledildiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

  "Türkiye olarak, Hocalı'daki bu insanlık dışı katliamın acısını her zaman yüreğimizde hissediyor, Azerbaycanlı kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz. Hocalı katliamı, tüm insanlığın dersler çıkartması, yaşanan trajediye ilişkin bir vicdan muhasebesi yapması gereken önemli bir olaydır. Vicdanlarımızda en ağır cezaya mahkum ettiğimiz bu katliama, uluslararası toplumun da gereken duyarlılığı göstermesini bekliyoruz. Azerbaycan topraklarının beşte biri halen Ermenistan'ın işgali altındadır. Bir milyonu aşkın Azerbaycanlı kardeşimiz yerlerinden edilmiş durumdadır. Ermenistan'ın çeyrek asra yakın bir süredir işgal ettiği Azerbaycan topraklarından bir an önce çekilmesi yönündeki çağrımızı, bu vesileyle bir kez daha tekrarlıyoruz. Her zaman olduğu gibi, önümüzdeki dönemde de, bu haklı davada Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hocalı katliamında hayatını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyor, kederli ailelerine ve tüm Azerbaycan halkına başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz."
  26 Şubat 2016
  #1
 2. Erdoğan'dan Hocalı Katliamı mesajı Cevapları

soru sor

Erdoğan'dan Hocalı Katliamı mesajı