Ensar Hakkında Bilgi Ensar Kime Denir

İsimli konu WH 'İslam ve Din Kültürü' kategorisinde, dini_butun üyesi tarafından 29 Ocak 2013 tarihinde yazılmıştır. Ensar Hakkında Bilgi Ensar Kime Denir hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu paylaşımımda Ensar Hakkında Bilgi ve Ensar Kime Denir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız konuya teşekkür edin. Ensar Nedir? ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  Ensar Hakkında Bilgi, Ensar Kime Denir, Ensar Ne Demek, Ensar Nedir vs...

  [​IMG]

  Ensar Nedir?  Ensar Nedir?
  Ensar, (Arapça: الأنصار ) Arapçada "yardım edenler, yardımcılar" demektir. Sıfat olarak, "herkesi seven, herkese yardım eden" demektir.

  Terim olarak, İslam dininin tarihsel gelişimi açısından büyük bir öneme sahip olan Hicret olayı ile bir topluluğa kimlik olarak terimleşmiştir. İslam tarihinde Mekke'den Medine'ye göç eden Muhacirlere yardım eden, Medineli Müslümanlara Ensar denmiş; Kur'ân'da Yaratıcı tarafından bu topluluk işaret edilerek yer almıştır.

  İslam tarihinde Ensar olarak anılan Medine halkı; Mekke'de zûlüm altında olan ilk Müslümanları şehirlerine davet etmiş, onlarla evlerini, topraklarını paylaşmış, kentlerinin bu davet nedeniyle düşmanların taarruzlarına maruz kalmasını göze almışlardır.

  Bir ayet ile savaşmaya izin verilene kadar uzun bir süre düşmanlarına karşılık vermeden canlarını vermiş, Yaratıcı'nın iznini içeren ayet inince de İslam için savaşmışlardır.
  29 Ocak 2013
  #1
 2. Ensar Hakkında Bilgi Ensar Kime Denir Cevapları

soru sor

Ensar Hakkında Bilgi Ensar Kime Denir

Alakalı Aramalar:

 1. ensar neye denir