En Önemli Teknolojik Buluşlar

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, layl@m üyesi tarafından 4 Kasım 2011 tarihinde yazılmıştır. En Önemli Teknolojik Buluşlar hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Teknolojik iletişim - Tekolojinin ve iletişimin Gelişmesine ivme Kazandıran Buluşlar

  Günümüz dünyasında şüphesiz teknoloji olarak çok ilerleme kaydettik. en önemli buluşlar nelerdir diye hiç merak ettiniz mi? İşte günümüz teknolojisine liderlik eden en önemli buluşlar:

  Apple iPhone

  Son derece şık tasarımı ve dokunmatik geniş ekranı ile kullanıcılarını bağımlısı yapan iPhone, piyasaya çıktığı ilk andan itibaren hem alışılagelmiş cep telefonu kavramını ortadan kaldırdı hem de bir fenomen haline gelip akıllı telefon denince direk olarak iPhone’u akıllara getirmeyi başardı. Çıkardığı her yeni iPhone mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşturuken fiyatı ne olursa olsun her seferinde satışlarını artırmayı başaran Apple sahip olduğu dev hayran kitlesinin beklentilerini karşılamak için her yıl yeni bir iPhone çıkarmaktadır. Kullanıcılarının “telefonuna bakabilir miyim” sorusuna ” iPhone’uma mı?” yanıtını verdiren telefon üstü bir alet işte.

  Google - By Microsoft

  İlk olarak arama motoru olarak tasarlanan ve zamanla bu kavramdan sıyrılıp internet üzerinde hemen hemen her yerde karşımıza çıkan yüzyılın en önemli buluşlarından biri. Arama motoru olarak yazdığımız aramalara anında binlerce karşılık bulan google birçok internet kullanıcısının vazgeçilmezi. Belki de en atılımcı ve özgürlükçü teknoloji firması diyebiliriz. En önemli reklam araçlarından da birtanesi şüphesiz.

  Youtube

  Chad Hurley, Steve Chen ve Jawed Karim adlı üç üniversite öğrencisi tarafından kurulan(bunlar aslında Paypal’ın da tasarımcılarındandır) ve şuan dünyanın en çok video içeriğine sahip olan internet sitesi. Bazı ülkelerde yasaklanıp devletler arası krizlere bile sebep olan site videoları anında bünyesine alıp milyonların hizmetine sunmasıyla en güçlü sosyal paylaşım ortamlarından bir tanesi.

  Facebook

  Kuruluş amacı eski arkadaşların birbirini bulmalarına yardımcı olmak olan Facebook zamanla bilgisayar ve akıllı telefonların vazgeçilmezi olarak rakipsiz bir teknoloji ve güçlü bir sosyal reklam ağı haline gelmiştir. Düşüncelerini, videolarını ve fotoğraflarını paylaşma gibi sosyal yaşama dair bir çok şey içeren müthiş site internet kullanıcılarının olmasza olmazı arasına girdi. Öyle ki gününü facebook sayfasında geçiren binlerce insan var diyebiliriz.

  Twitter

  Son zamanlarda Türkiye’de de meşhur olan anlık olarak düşüncelerini paylaşmak için tasarlanmış sosyal paylaşım sitelerinden bir tanesi. İlgi duyduğun insanları takip edip bir hayran kitlesi oluşturabileceğiniz ve hatta yazdıklarınızla topluma yön verebileceğiniz bir platform. Siyasetçilerin de kullandığı twitter seçim propagandalarının merkezi haline geldi diyebiliriz. Sorular, cevaplar, laf atmalar ve sosyal mesajlar artık twitter aracılığı ile oluyor. ​
  4 Kasım 2011
  #1
 2. En Önemli Teknolojik Buluşlar Cevapları

soru sor

En Önemli Teknolojik Buluşlar

Alakalı Aramalar:

 1. en güncel teknolojik buluşlar