En Etkili Zayıflama Yöntemleri Sözlük En İyi Zayıflama Yöntemi İtü Sözlük

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, fazil_koc üyesi tarafından 7 Ekim 2013 tarihinde yazılmıştır. En Etkili Zayıflama Yöntemleri Sözlük En İyi Zayıflama Yöntemi İtü Sözlük hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. en etkili zayıflama yöntemleri sözlük ve en iyi zayıflama yöntemi itü sözlük ile ilgili bu yazıda En Etkili Zayıflama Yöntemleri Sözlük En İyi Zayıflama Yöntemi İtü Sözlük hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Sağlık paylaşım uzmanından...

  en kolay zayıflama yöntemleri uludağ sözlük pul biber ve zayıflama uyuyan insan kilo alirmi zayıflamanın yöntemleri sözlük


  Zayıflama Yöntemleri  Zayıflama Yöntemleri

  Artık zayıflamak Çok zor olmayacak yeterki kuralları unutmayın.

  1. Eliniz abur cubura değil, suya uzansın. İştahınızı yatıştırmanın eldeki en ucuz, en emniyetli yolu bu...

  2. Dolapları boş tutun. Hem paradan hem de sizi caydıracak şeylerden tasarruf edersiniz. Etrafınızdaki yiyecek çeşitlerini azaltmanız sizi gereksiz yere atıştırmaktan alıkoyacak.

  3. İlham verici bir şeyler yapın. Kilo verdiğinizde giymekten büyük keyif alacağınız bir elbiseyi buzdolabınızın kapağına yapıştırarak kendinizi teşvik edebilirsiniz. Göbeğinize 'piercing' yaptırmak da zayıflama azminizi artıracak bir fikir olabilir.

  4. Baharatları dilediğiniz gibi kullanın. Araştırmalara göre, zencefil, kırmızıbiber, pul biber gibi baharatlar ve bunlarla yapılan soslar vücudunuzun yağ yakma kabiliyetini %25 oranında artırabilir.

  5. Kilo vermek için uyuyun. Uykunuzu yeteri kadar almanız, daha fazla enerji elde etmek için yemek yemenizi engeller. Yapılan son bir araştırmaya göre, yeterince uyuyan bir kadının metabolizması yüzde 40 oranında artıyor.

  6. Gece mutfak seferlerine bir son verin. Araştırmacılar karanlık odaların ve gecenin karanlığının bizi daha fazla yemeye sevk ettiğini belirtiyorlar. Yataya bir saat erken girmeyi deneyin. Evinizde daha neşeli, parlak ışıklara yer verin, hem daha mutlu olacak hem de daha az atıştıracaksınız.

  7. Kahvaltıyı kesinlikle sektirmeyin. Gün için gereken enerji yakıtınızı almanızı ve öğle yemeğinde kendinizi daha az aç hissetmenizi sağlar.

  8. Doğru bir biçimde atıştırın. Sert bir şeker 20 kalori civarındadır, tüketme süresi 20 dakikaya kadar çıkabilir. 400 kalori içeren bir dondurma külahı ise on dakikaya kalmadan midenizde olur.

  9. İçinizden çılgınca yemek yemek geliyorsa, size kendinizi iyi hissettiren müzikler dinleyin. Araştırmacılar müziğin beyindeki, en sevilen yiyeceği yemenin etkilediği merkezi harekete geçirdiğini belirtiyorlar.

  10. Yeşil çay için. İsviçre Üniversitesi'nde yürütülen bir araştırmanın sonuçlarına göre, yeşil çay içmek vücudun yaktığı kalori miktarını artırıyor. Günde üç fincan içmeye çalışın.

  11. Yediğiniz şeye yoğunlaşın. TV izlerken, bir şeyler okurken, ders çalışırken ya da e-mail'lerinizi yanıtlarken yiyecekleri gözden uzak tutun.

  12. Dışarı çıkın. Günde en az yirmi dakikayı dışarıda oturarak ya da yürüyerek geçirin. Güneş ışığı içinizdeki yeme istediğini kontrol etmenize yardımcı olur.
  Son düzenleyen: Moderatör: 7 Mart 2014
  7 Ekim 2013
  #1
 2. En Etkili Zayıflama Yöntemleri Sözlük En İyi Zayıflama Yöntemi İtü Sözlük Cevapları

 3. çocuklar için varmı
  28 Ağustos 2014
  #2
soru sor

En Etkili Zayıflama Yöntemleri Sözlük En İyi Zayıflama Yöntemi İtü Sözlük

Alakalı Aramalar:

 1. zayıflamak için etkili buyuler