En çok okunan hikayeler

İsimli konu WH 'Hikayeler' kategorisinde, !.Akeneton.! üyesi tarafından 12 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. En çok okunan hikayeler hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. bir varmis bir yokmus gunlerden bir gun bir cocuk varmis bu cocugun adi berkcan mis berkcan 2 katli bahceli bi evi varmis ama berkcan 2 katli evi begenmeyip daha guzel bir ev alalim demis ama ne care babalari bunu yapmak zorundalarmis cunku eger ustune gidersek nefessiz kalabilirmis berkcan cok yaramazmis ama cocuklari cok severmis ama bazilarini degil bazilari kotu kalplilermis
    herkezle dalga gecenleri sevmezmis ama iyi yuregi olanlari cok severmis berkcan cok yaramazmis berkcan yoldan gecerken bir cocuk gormustu o kadar usluymuski berkcan onun yaninda sonuk kaliyomus berkca cocuga bende senin gibi uslu olabilirmiyim cocuk bu sana bagli diyerrek bak berkcan istedigin zaman uslu istedigin zamanda yaramaz olabilirsin uslu olmak senin elinde sen hic sesini cikartmadan buyuklerinin sozunu kesmeden uslu durabilirsin dedi berkcan hrer dedigini yapti ve hayat boyunca uslu bir cocuk oldu.(bu hikaye yaramaz cocuklar icin yazilmistir)

ben askin tarifini yapamayacak kelimelerle anlatamayacak bu zamanda boyle sevgimi kalir diyecek kadar cok sevdim… 20 yasindayim pendikte oturuyorum.adim aylin. haftanin bir kac gunu amcamlarda kalirdim. amcamin iki tane kafa dengi kizlari var giderdim yanlarina eglenirdik gulerdik gezerdik. birgun amcamlara giderken gordum onu inanilmaz birseydi ne o gozlerini uzerimden cekiyordu nede ben gozlerimi kacirabiliyordum. gectim yanindan gittim ama o gozler hic aklimdan gitmiyodu. amacamin kizi melekle diger gun markete giderken gordum yine amcamin kizina sordum kim bu?? dedim tarik dedi….tarik… kendime inanamiyordum sadece bir isim ve gozler insani kendine bu kadar cekebilirmiydi. ben bunlari dusunurken amcamin kizi ekledi. sakin aylin capkin bir tiptir dalgasina bakar dedi. icim acidi sacmalama sordum sadece dedim gecistirdim. bu bakismalar inanilmaz ama tam 2 sene surdu ben baktim o bakti.. 16 yasindaydim onu tanidigimda bi kayboldu bi gozuktu ama hep bir umut daha sik gitmeye basladim oraya. arkadasida kuzenimin eski ciktigiydi ayrilip arkadas kalmislardi artik arkadaslardi ara sira gorusup dertlesirlerdi birgun evde melek aksam semih sen ben maca gidelim dedi galatasaray fener maci vardi. peki dedim aradan 2 sene gecmis ben 18 yesinda daha guzel daha alimli olmustum. uzun zamandirda onu tarigi gormemistim. hazirlandik semih gelip bizi aldi melek yanina bende arkaya oturdum. semih kusura bakmayin bi arkadasimda gelecek sakincasi varmi dedi yok dedik.camdan disari bakiyordum dalmisim kapi acildi ve yanima biri oturdu. inanin o an o yuzu gordugumde kalbimden gecen o sizi his hala tarif edemiyorum.tanistik el *****tik yanimda tarik olduguna inanamiyordum. gidip mac izledik gulduk eglendik. ama hala gozler birbirine kitlenip kaliyordu semih farkina vardi bu durumun. gece bizi eve biraktilar ya yuruyemiyordum resmen ucuyordum onunla tanismistim sohbet etmistim. diger gun semih aradi eve gelmistim. tarik numarani istiyo dedi. peki dedim gece bir mesaj sesiyle kalktim yatagimdan tarik… (senden cok hoslaniyorum eger ciktigin yoksa sana yaziyorum) evet gercekten mesaj aynen buydu. sasirmistim cok kaba gelmisti ama gozleri geldi gozumun onune. ve biz cikmaya basladik… ilk aylar sorunlar yasadik uyusamadik ama sonradan hersey yoluna girdi. deli gibi asiktik birbirimize. bir saniye bile olsa birbirimizi gormek icin yapmayacagimiz sey yoktu. bir senemizi mutlu sekilde devirdik. ama tarigin farkli takintilari vardi kisa giyinme uzun bile olsa etek giyme erkeklerle konusma vs… hepsini yaptim sozunu hic cignemedim… hersey yolundaydi biz mutluyduk ne onemi vardi etegin felan. geceleri ayri yatmanin acisi icinde ikimizde soylene soylene uyuya kalirdik. seviyordu o kadarr inandirmistiki o yuzden buyudu acim bu kadar. maddi konuda biraz sikintili orta gelirliydi. buda en cok bana zarar verdi iste. birgun tarikla karsilarda gezip eglenirken annem aradi hemen eve gel misafir geldi dedi.sinirliydi annem sesi tuhaf geliyodu. tarik hemen beni eve birakti eve girer girmez annem ustumu degistirip iceri gelmemi istedi. ustumu degistirdim iceri girdim. uzaktan akrabamizdi gelen herkezle selamlasip oturdum. bir iki laftan sonra mevzuya girdiler beni zengin bi yigenlerine istemeye gelmisler. bunu duydugum an goz dondu ciglik cigliga bagirmaya basladim sevdigim oldugunu cok sevdigimi asla istemedigimi haykirdim ve odama gectim. hic birsey demeden cikip gittiler. ailem bile sok olmustu ilk defa o kadar sinirli gormuslerdi hic birsey demediler bana.

tarik aradi sonra acele ne varmis boyle dedi… ve bende anlattim boyle boyle diye bende cevaplarini verdim gittiler dedim. tarik bana oyle bir kelime soylediki hatirladikca hala cildiracak gibi oluyorum… zenginmis cocuk neden oyle dedin bir dusunseydin dedi… sok olmustum saka olmasi icin dua ediyordum ama degildi ayni ciddiyetle sayiyordu.. o lafindan sonra dediklerini duymadim bile telefonu kapattim. ve bir daha asla gorusmek istedigimi belirten bir mesaj cektim… ve oda … ne bekliyordun tatlim cocugun herseyi varmis sevgi karin doyurmuyo evlen dedi… benim gelenlere haykirisim ailemi dusurdugum konum ve bu sozler olcup tartamadim.. ayrildigimiz gece tarigi sonkez gordum… polisler cevirme yapiyordu kimlikleri verdik o karsiklikta kimligi bende kalmis. cebime koymusum kimligini almaya geldi… gozlerine hic bakmadim ayni gozle bakmicaktim cunku. yuzumdeki nefreti gorsun istemedim. kimligini verip arkami dondum. napiyosun dedi sadece gidiyorum dedim ve hizla eve girdim… 1 ay oldu cok yeni aklimdan hic cikmadi cikmiyo hala cok seviyorum… lutfen okuyanlardan yorum bekliyorum. bi fikir bir soz lutfen… aylin:….
    Okuldan çıktıktan sonraaa arkadaşlarla bizim eve gittik.Evimiz 3 katlıydı.İlk önce korku filmi seyrettik (paranormal Activity)
    Sevinç ben böyle şeylere inanmıyorum dedi.Bizde özlemle knıtlamak için (keşke yapmaz olaydık) 3 harflileri çağırmaya karar verdik…Masanın başına dizildik 29 harfi birdn kağıda yazıp yuvarlak şekilde dizdik ortaya fincan koyduk ficanı ters çevirdik üçümüze işaret parmağını fincanın arkasına koyduk ve sözleri söyedik…hiçbir şey olmadı sevinç güldü hiçte bişi olmadı (saat 2.00) dedi ben ve özlem azda olsa hala inanıyorduk…sevinç fincanı kenara attı veee kağıtları yırttı bn biliyodum dedi… sonra elektrikler gitti bnm telefonum çaldı numara gözükmüyordu (yani normalde kmse aramıyordu)sadece şarkı çalıyordu bnde bu telefon kafayı yedi dedim susturmaa çalıştım ama olmadı ne menüye giriyo nede arama yapıyordu özlemin ve sevincin teleonları kapalıydı ve açılmıyordu sevinç korkmaya başladı tabi bizde korkuyoruzzz bn kapatmaya çlıştıysamda bi türlü kapanmadı telefon o sırada kapı çlındı sevinç açmaya gideken zor durdurduk korkudn aklı başında deildi telefon susuyor nede kapı çalması duruyordu tam tersine telefon daha fazla çalıyor kapıda tekmelenmeye başlıyordu sevinç kendinden geçti elektrikler gelip gidiyordu (sevinç yere oturmuş sallanıyordu) sonra kapının çalması birden durdu bu sefer bodrumun kapısı açılıyordu …arkama bi baktım sevinç gitmiş biz özlemle sevinci aradık aşağıdan ses geldi sevinç çığlık attı artık ne ses geliyordu ne soluk bnm telefonum susmuştu her şey yavaş yavaş normale dnüyordu derken sevincin sesinin nden kesildiğini düşündük aşağı inemiyorduk özlemle bn aklımıza paranormal activityi getirdik(izleyenler bilir) arkamda birden bir nefes duydum merdivenlerden kimse çıkmamıştı kim bu derken özlem arkamızda sevinç var dedi sevinç nasıl çıktı diye düşünüyorduk ikimizdede sevincin sevinç olmadığına karşı bi şüphe vardı o bnm kuzenimdi snuçta ne olrsa olsun o an sevince dnmek istedim neler olduğunu sorucaktım ama kendinden geçmiş korkudan bayılmıştı snuçta aşağıya o inmişti ne grdüğünü bilmiyorduk elektrikler geldiği için sevinci kendine getirdik evde yüksek sesle müzik açtık sevinç bize bodrumu gösteriyordu üçümüz birden indik ışığı açar açmaz bide ne grelim darmadağan olmuş sevinç o anları hayal meyal hatırladığını sylüyordu arkasında bir nefes hissetmiş ve dua okumaya başlamışşş gerisini kendide hatırlamıyormuş yukarı nasıl çıktığı knusunda hala çelişkideyizz neyse sonra yukarı çıktık veee kapıyı açtım kapı kanla doluydu hemen kapattım (bu arada saat 4 e geliyordu)sevinçle özlemi çağardım onlarda gelip baktıklarında hiçbir şey yoktu….İnanamadımmmm siz siz olun lütfen bu konulara bulaşmayın!
    Bir sonbahar sabahında Caliau güzel bir kahvaltı yaptı.,
    Ardından ödevlerini yaptı.Sonra bahçeye indi.Salıncakta
    sallandı,top oynadı.Çok eğlendi.Caliau köpeğiyle oynuyordu.
    köpeğin ismi Odi idi.Odi çok sevimli bir köpek idi.Caliau
    babası ve annesi ile beraber Odi\\\’yide alıp veterinere verdiler
    ,aşı yaptılar.sonra Odi için kulübeye bakıyorlardı.Caliau çok
    heyecanlıydı.kulübeye bakarken Odi\\\’yi kaçırmışlardı.Caliau,
    annesi ve babası çok üzülmüşlerdi.
    Tam 2 gün oldu.Artık umutsuzlandılar.Tüm sokaklara,cad-
    delere Odi\\\’ nin resmini astılar.
    Bir kaç Gün Geçti aradan…
    Haberlerde 1 köpek öldürülmüştü .
    Caliau annesi ve babası ağlamışlardı.Ama neyseki Odi
    değilmiş.Fakat ödleri kopuyordu.Telefon çaldı.
    Herkesin gözü telefondaydı.Caliau\\\’nun babası baktı.
    Caliau\\\’nun babası : Efendim kimi aramıştınız?
    john:Benim ismim john köpeğinizi
    Caliau\\\’nun babası:Ne buldunuz mu?
    john:Ödülü ne kadar ?
    Caliau\\\’nun babası:10.000 dolar…Resmin altında evin adresi
    var.Eve getirirsiniz!
    john:Peki efendim !
    Caliau,anne ve babası öyle çok sevindi ki sanki dünyalar onların
    oldu.25 dakika sonra zikl çaldı.Caliau\\\’nun babası kapıyı açtı.
    Odi\\\’yi aldı kucağına.Caliau ve annesi Odi\\\’yi sevdiler.
    John:Hani 10.000 dolar?
    Caliau\\\’nun babası:Buyrun alın,Hemen gidin! dedi ve John hemen
    çekip gitti.
    Caliau\\\’nun annesi ve babası bahçede kahve içiyorlardı.Caliau ise
    Odi ile hasret gideriyordu.Caliau\\\’nun doğum günüydü.Tam 9 yaşına
    girdi.Annesi ve babası Caliau\\\’ya oyuncak aldılar.Köpekler ile ilgili
    yarışma vardı.Caliau Odi\\\’nin yarışmaya katılmasını istiyordu.
    Anneside babasıda aynı fikirdeydiler.Günlerden cumartesesiydi.
    Büyük gün gelmişti.Yarışmaya sahipleriyle köpekler giriyordu.
    Caliau yarışmaya,sahip olarak Odi ile girdi.Bu yarışmanın ödülü
    tam 50.000 dolar…Yarış bitti ve jüri üyeleri Caliau ile Odi\\\’nin
    1.olduğunu açıkladılar.Dünya\\\’nın her tarafına gazetelerde
    \\\’ HAYVAN SEVGİSİ\\\’ manşetleriyle Dünya\\\’yı kasıp kavurdu.
    Annesi ve babası Caliau ile gurur duydular.Dünyayada iyi örnek
    olmuşlardı.
    Bir Masal?ın Masalı?
    Günün birinde Ayşe Hanım diye düzenli,temiz,titiz,dürüst,alımlı bir kadın yaşarmış..Ayşe Hanım?ın birde kızı varmış.Kızının ismi ?Masal?mış.Masal 9 yaşındaymış.Babasını uzun yıllar önce bir iş için Amerika?ya yollamışlar.Babası oradan Masal?a ve Ayşe Hanım?a para yolluyormuş.Masal babasını çok özlermiş.Masal?ın odasında bir sürü oyuncağı varmış.Evcilik takımını babası ona gitmeden önce almış ve evcilik takımını çok severmiş.Evcilik takımında bir de domates varmış.Masal ona ?Domama? dermiş.Ayşe hanım ise sanırım temiz bir kadın olması dolayısıyla mutfağını çok severmiş.Yemek yapmayı ve mutfağını temizlemeyi de öyle?Ayşe Hanım?ın mutfağında ise bir sivri biber varmış.Ayşe Hanım ona ?Sivri? dermiş.Masal?ın ve Ayşe hanım ?Sivri?yle ?Domama?nın konuşabildiklerini bilmiyorlarmış.Domama kız Sivri ise erkekmiş.Her Pazar günü Masal ve Ayşe Hanım Pazar?a giderlermiş.En az bir saat pazarda dolaşırlarmış.Bu sayede Domama hemen mutfağa inermiş.Sivriyle konuşurlarmış.
    BİR GÜN ;
    Her zaman ki gibi Masal ile Annesi Pazar?a gitmişler.Domama hemen mutfağa inmiş.Sivride onu tezgah?ın üzerinde bekliyormuş.Konuşuyorlarmış:
    Domama:Sivri merhaba ben geldim sence neden Masal babasına mektup yazınca
    Veya şu yeni çıkan teknolojik alet bilgisayardan kamera açmak isteyince babası ona kızıp bağırıyor? Demiş.
    Sivri:Gerçekten bende çok merak ediyorum.Acaba artık Masal?ı sevmiyor mu? Biz Masal?ın doğuşunu biliriz oysaki ne çok sever Masal?ı.Demiş.
    Domama:Sence orada başka bir kadınla evlenmiş başka çocuğu olmuş olmasın.Ve artık diğer çocuklarını seviyorsa,Masal?ı unutmuş sevmiyorsa?
    Sivri:Saçmalama olamaz öyle şey!
    Devir bey öyle şey yapmaz.Üstelik Masal?ı çok seviyor ve Ayşe Hanım?ı da öyle.Bir daha böyle şeyler düşünme.Demiş.
    Domama tam bir şey söyleyecekken ?çıkırt? diye bir ses duyulmuş.Kim geldi diye bir bakmış Sivri.Kapının kenarından?Olamaz zamanı unutmuşlar.Sohbete dalmışlar.Ayşe Hanım ve Masal gelmiş.Domama :
    Sivri nasıl yukarı çıkacağım ben?Ya beni burada görürlerse?demiş.
    Sivri dur şimdi telaşlanma bir şey düşünürüz.demiş.
    Sivri:Buldum al şu cam vazoyu giriş kapısının önüne at.Kırılınca onla uğraşırlar ve sen görünmeden çıkarsın?demiş.
    Domama almış ve cam vazoyu atmış.Hepsi telaşlanmış ve ?Eyvah! Diye bağırmışlar.O sıra da Domama hemen evcilik takımında ki yerine dönmüş.Böyle atlatmışlar.Seneler seneler geçmiş?Bir gün Masal 15 yaşına gelmiş.O zaman bir mektup gelmiş.
    Mektupta şöyle yazıyormuş;
    Sevgili kızım,seni çok seviyorum bunu sakın unutma.Sana kamera açmamamın nedeni bana alışmaman yoksa sen çok acı çekersin.Seni çok özledim ama bunu senin iyiliğin için yapmak zorundayım.Annene onu çok sevdiğimi söyle.İlk okuduğunda ne demek istediğimi anlamamış olabilirsin ama demek istediğim canım kızım :
    -Ben hastalanmıştım.Doktora gittiğimde amansız bir hastalığa yakalanmış olduğumu söyledi.Ve bir de acı gerçek olan 3 haftalık ömrüm kaldığını.Sen benim öldüğümü bilmeyeceksin.Ama bu mektup seneler sonra sen 15 yaşına gelince ancak senin eline ulaşacak.SAKIN ÜZÜLME?
    Sevgili Baban?
    Masal yukarıdaki mektubun tarihine baktığında en son telefonla konuştuğu günden 8 gün sonra tarihi yazıyordu.Bir daha 15 yaşına kadar babasıyla görüşmemişti sesini duymamıştı.Anladı ki ve şöyle dedi ?Demek biz telefonla görüştüğümüzden sekiz gün sonra yolladıysa ben o yaşımda iken ölmüş.Demek şuan yaşamıyormuş.Oysa beni annem hep avutuyordu yaşıyor o orada diye.Ama yalanmış.Ben yaşadığını sanar iken demek ki bugüne kadar bir daha görüşmememizin sebebi ben dokuz yaşında iken Amerikada ölmesiymiş.Ama bana daha bu yaşımdayken haber ve mektup ulaşıyor demiş.Ağlamaya başlayacakken babasının sözünü hatırlamış : SAKIN ÜZÜLME YAVRUCUĞUM!
    ÜZÜLMEK SENİN YÜZÜNE YAKIŞMAZ.İPEK GİBİ SAÇLARINA YAKIŞMAZ.SENİN GÖZLERİN VE YÜZÜN GÜLMEYİ HAK EDİYOR.ANNENE DE GÜL HİÇBİR ZAMAN SURATINI ASMA . SEN LAYIK DEĞİLSİN ÜZÜLMEYE SEN GÜLMEYE HER KÖTÜ ANINDA BİLE GÜLMEYE ÜZÜLMEMEYE O GÜZEL YÜZÜNÜ ASMAMAYA LAYIKSIN ANCAK.EMİN OL SEN ÜZÜLÜNCE BENDE ÜZÜLÜRÜM ! KALBİM SIKIŞIR ÖLÜRÜM YAVRUM ! BİLİYORUM ÖLDÜĞÜMÜ ÖĞRENMEKTE ÖYLE GÜLMEK ÇOK ZOR AMA SEN BAŞARACAKSIN KIZIM SEN HERŞEYE RAĞMEN AYAKTA DURACAKSIN.YILMAYACAKSIN!BEN ÖLSEMDE HEP GÜLECEKSİN BEN YAŞASAMDA.GÜLMEK SENİN ADIN?Ben seni gülerek gördüm hep hiç surat astığını görmedim.Benim için gülmemeni hayata küsmeni istemem kızım.Sen yine ben yaşıyorum san.Amerikadayım ben hala san.Ne yaparsan ama o güzel yüzünü asmayacaksın birtanem.Sen asarsan yüzünü ben rahatlıkla yerimde uyuyamam.Sen gül bende gülerim.Sen yaşadığın sürece gül kızım gül! BU HAYATTA SONRADAN GÜLÜNMÜYOR !!! SEN HİÇBİR ZAMAN GÜLMEMEZLİK ETME SONRA BİR GÜN GELİR SEN GÜLMEK İSTERSİN AMA GÜLEMEZSİN KIZIM YAVRUM ÜZÜLME AĞLAMA O GÜZEL SURATINI GÖZYAŞLARINLA KARARTMA BİTANEM. HERŞEYİMSİN SEN YÜREĞİMDESİN ? AĞLARSAN BENİ KAYBEDERSİN YAVRUCUĞUM ! AĞLAMA HAYATA DİREN?SENİN YANINDAYIM BEN HANİ SANA ALDIĞIM Çizgi filmdeki gibi hani bir cadı görünmezlik yapıp iyinin yanında geziyorduya aynen öyle ?BENDE GÖRÜNMEZİM KIZIM AMA SENİN YANINDA DOLAŞIYORUM HER KÖTÜLÜĞE KARŞI GÖRÜNMEZ OLMAMA RAĞMEN SENİ KORUYORUM KORUYACAĞIM KIZIM SURATIN DÜŞMESİN HİÇ.YERE BAKMASIN.HİÇ ÜZÜLMESİN GÖZ YAŞLARIYLA BOĞULMA SAKIN! GÖZLERİNİN ALTI ŞİŞMESİN HİÇ GÜZEL YÜZÜN ASILMASIN.SENİN YÜREĞİN YÜZÜNE YANSIMIŞTIR KIZIM !!! YÜREĞİNDE AĞLAMAK YAZILMADI SENİN AĞLAMAYACAKSIN O ZAMAN.DİREN ! YAVRUM KIZIM GÜLÜM BİR TANEM MASALIM SEN BİR MASAL GİBİ YAŞA HAYATI ÜZÜLMEYECEKSİN SÖZ VER? demişti babam ? söz vermiştim sözümü tutacağım deyip ağlamadı zor tuttu kendini.Ama ağlamadı güldü yinede her şeye rağmen babasına verdiği sözü unutmadı tuttu?Sonra fark etti ki ağlamak yakışmaz kimseye yakışı kalmaz.değmez ?

temel
    temel ile fadime yayladaki evlerine giderken önerine eşkıyalar çıkmış demişki eğer sizin isiminiz bizim akrabalarda olursa oldürmeyeceğim demiş sonra ilk
    temele sormuş???
    senin adın ne??
    temel demiş
    tamam sen öleceksindemiş
    sıra fadimeye gelmiş
    senin adın ne???
    benim adımfadime demiş
    tamm sen kurtuldun
    temele tekrar sorak
    senin adın ne unutum demiş???
    temel
    benim adım temel ama kahvede bana fadime derle demişşş
    hhaahahahhahaha
    bir varmis bir yokmus evel zaman icinde kalbur saman icinde palyacolar haftasi varmis.bu palyacolar komik seyler yapmak zorundaymis.kucuk bir palyaco buyuk bir palyacoya sormus:
    -bu hafta ne haftasi he simdi hatirladim yemek haftasi
    -cocugum bak sana bir kopya veriyim biz neyiz
    -palyaco
    -ne yapariz
    -yemek yapariz
    -hayir
    -peki ne he simdi hatirladim piknik yapariz
    -yok senden bir kamis yok yani
    -kamisim hic olmamisti zaten
    -offfffffff hayla bulamadin mi palyaco haftasi bugun
    -heeeeee
    -o zama ne yapariz
    -voleybol oynariz
    -bak cocugum isim var demis senle ugrasamam demis. ve son

Evden çıktım hava çok soğuk, her yer kar. Kendimce bişeyler düşünüyordum. Ellerim cebime alıştığından, dengemi kaybedip sırt üstü buza çakılmam çok kolay oldu. Başımı kaldırıp sağa sola baktım, varmı l*n acaba beni gören diye düşündüm. Daha sonra bir grup öğrencinin bana karşı tebessümüyle karşılaştım.
    Ne bakıyonuz a.koim düştük işte ne var kötü yolamı düştük, tertemiz karların içindeyiz. Elbiselerimde kirlenmedi ama belim ağrımıştı a.koim. Hiç bozuntuya vermedim. Kalkıp bir minibüse atladım. Buğulu camı silip etrafı izlemeye başladım, ulan ulu orta nasıl düştüm ben diye düşündüm. Sonra tekrar etrafı izlemeye başladım. Nereye gittiğim önemli değildi , uzaklaşmaktı tek düşüncem. Daha sonrasında minibüs durdu, içeriye ihtiyar bir amca girdi. Onun için kötü olmalıydı çünki minibüs full doluydu. Boş yer yokya hani ihtiyar gözümün içine bakıyordu yerimi ona vermem için. Bu bakışlara içerlemiştim, o kadar kişi varken neden ben zaten hiç halim yoktu belimde ağtıyordu. Hemen görmezlikten gelmeyi düşündüm. Sanki ihtiyar benim düşüncemi okumuş gibi hamler yaptı.
    - Oğluuum müsade etde oturayım.
    Kötü yakalanmıştık, ihtiyara baktım.
    - Amca çok hastayım belimde ağrıyor.
    İhtiyar sanki ben ona hiç bir şey söylememişim gibi başımda dikilmeye devam etti. Minibüsteki herkes bize bakıyordu. Ben bu yaşıma kadar böyle fesat ihtiyar görmedim. Dayanamadım konuştum.
    - Yahu oturmuşumda size yalanmı savuruyorum. Belim ağrıyor hastayım diyorum, hala bana yalan söylüyormuşum gibi bakıyorsunuz.
    Adam şaşırıp kalmıştı. Ağzı açık, sesini çıkarmadan durdu. Daha sonra ihtiyar iç cebine elini atıp bişeyler çıkardı.
    - Bir maltepe gold versem kalkarmısın ? dedi.
    Şaşırıp kaldım, bu sefer ihtiyar beni şaşırtmıştı. Adam beni zayıf noktamdan vurmuştu. Maltepe\\\’ye benim zaafım vardı, hemde gold bu. Ayağa kalktım peketi elinden alıp.
    - Gel amca otur, ben birazdan incem zaten. dedim
    Sonra canım sıkıldı indim minibüsten. Bir internet cafe gördüm, adımlarımı hızlandırıp içeri girdim. İçeriyi biraz süzdükten sonra, oturup zaman geçirmeye başladım. Yarım saat falan geçti, benim yanımdaki masaya 2 adet jelatini açılmamış kız oturdu. Sürekli benim pc\\\’me bakıp bişeyler fısıldıyorlardı. Ne iş l*n bunlar diyip baktım, hemen gözlerini kaçırdılar. Sonra sarışın olanı,
    - Ya bakarmısın biz şunu bir türlü yapamıyoruz. dedi
    Neymiş o diye baktım \\\” @ \\\” işaretini yapamadıklarından msn açamıyolarmış. Güldüm bu zamanda böyle kızlar varmıydı dedim, daha sonra yardımcı olduktan sonra kız elimden tutup,
    - Ya göstererek yapta bizde öğrenelim. dedi
    - Ya işte şu tuşları kullanıyorsunuz o kadar.
    - Anladım, çok teşekkürler.
    - Önemsiz.
    Sonra pc\\\’me döndüm, bir şarkı açıp kendi moduma girdim. Bir ara baktım kızlar hala bana bakıyor. Yine ne istiyor acaba bunlar dedim. Sonra boşverip bir sigara yakarken kız ne dese iyi.
    - Ahh ahh bir sigaramız olsada içsek
    Hiç umursamadım, maltepe gold\\\’umu kimseyle paylaşamazdım. Sonra kız dayanamadı yanıma sokuldu.
    - Bir maltepe versene ya. dedi
    - Sen bir paket maltepe gold ne kadar biliyomusun ?
    - Yoo
    - Zaten zam geldi hayatta vermem.
    Hemen maltepemi alıp cebime koydum. Kız yalvarmaya başladı, hatta bir ara gözü döndü maltepemi zorla alıcaktı ama heralde cafe\\\’dekilerden utandı. Sonra kıza acıdım
    - Tamam tamam veririm ama yarısını veririm. dedim
    - Ya ben tam içmek istiyorum ama
    Dedikten sonra kız ağlamaya başladı. Rezil etti beni cafe\\\’ye, hemen göz yaşlarını silip sakinleştirmeye çalıştım.
    - Yapma şeker kardeşim, o zaman internet hesabımı öde, bir tam vereyim. dedim
    Kız birden ağlamayı kesip.
    - Yarısını öderim. dedi
    Kız çok sıkı pazarlıkçı çıktı. Bununla uğraşılmaz diyip kabul ettim. Paketimi cebimden aldım, içinden bir maltepe gold çıkarıp kıza uzattım. Kız hemen alıp yaktı, bir nefes çektiktenm sonra
    - Ohh maltepe gold gibisi\\\’de yok. dedi
    Kız canavar gibi içiyordu. Ap açık benide teşvik ediyordu ama sevmiştim kızı kaliteden anlıyordu.

okuyanlara teşekkürler :)
    12 Nisan 2011
  2. En çok okunan hikayeler Cevapları

soru sor

En çok okunan hikayeler

Alakalı Aramalar:

1. en çok okunan hikayeler

,
  2. encok okunan hikayeler

,
  3. yaramaz cocuklara okunan hikayeler

,