EN ÇOK KADINLARA İYİ GELECEK BİTKİ ÇAYLARI

İsimli konu WH 'Damak Tadı' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 27 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. EN ÇOK KADINLARA İYİ GELECEK BİTKİ ÇAYLARI hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Bitki çaylarının pek çok faydasından bahsetmek mümkün. Fakat bunlardan bir kısmı özellikle kadınlar için hayati önem taşıyor. Hangi bitki çayları size daha iyi gelecek bir göz atalım!

  Zencefil Çayı: Kadınlar için kimi zaman kabusa dönen özel günlerde ağrıların giderilmesi için en iyi alternatiflerden biri zencefil çayıdır. Bu çay sadece ağrı gidermekle kalmaz, aynı zamanda mide bulantısını da azaltır. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa içilmesi tavsiye edilir.

  [​IMG]

  Eğer zencefil çayını evde kendiniz hazırlamak isterseniz, kabuğu temizlenmiş 4 santim uzunluğundaki zencefili dilimlere ayırın. Bu dilimleri yaklaşık bir litre kaynamış suyun içine atın. Ocağın altını en kısığa alıp 20 dakika kadar çayınızı demleyin. Ardından zencefilleri süzerek çayı servis edebilirisiniz. Size iyi gelecek içeceğinizi bal veya ilmon ile tatlandırmanız da mümkün!

  Ben bu kadar uğraşamam diyorsanız, hazır olarak satılan zencefil çayı poşetlerinden de kullanabilirsiniz.

  Papatya Çayı: Uyku problemi yüzünden göz altı torbaları ve morlukları ile uğraşıyorsanız bu çay tam size göre! Vücudu sakinleştiren etkisi ile uyku öncesi tüketildiğinde rüya alemine geçiş yapmanızı kolaylaştıracak bu bitki, aynı zamanda günün stresinden de kurtulmanıza yardımcı olur.

  [​IMG]

  Hazırlanışı için iki üç yemek kaşığı kadar papatya çayı ve yarım litre su yeterlidir. Kaynamış suya ekleyeceğiniz papatya çayını birkaç dakika demledikten sonra tüketebilirsiniz. Arzuya göre bal ve limon ilavesi de yapabilirsiniz.

  Portakal Çayı: Kırışıklıkların oluşumunu önlemek amacıyla içilebilecek çaylardandır. Vücudun su dengesini koruması da bilinen diğer etkilerindendir. Hazır poşetlerini kullanabileceğiniz portakal çayını aynı zamanda evde de hazırlamanız mümkün. Yarım portakal suyu ve içme suyunu birlikte kaynatıp ardından servis edilecek bardağın içine bir dilim portakal ilavesi ile içebilirsiniz. Unutmayın! Bu karışıma tarçın oldukça yakışıyor.

  [​IMG]

  Kekik Çayı: Detox yapanlar için ideal bir içecektir. Sebebi ise yoğun şekilde antioksidan içeriyor olması. Toksin maddelerden arınmaya yardımcı olmasının yanı sıra şişkinliğe de iyi gelen kekik çayını hazırlamak için, içeceğiniz kadar suyu kaynatın ve içerisine bir tatlı kaşığı kurutulmuş kekik ilave edin. Bu şekilde 15 dakika bekleterek demlediğiniz çayı süzerek bardağa alın. Burada en önemli nokta ocağın altını kapadıktan sonra kekikleri ilave etmek. Aksi halde kekiğin besin değerinde kayıp olacaktır.

  [​IMG]
  27 Aralık 2016
  #1
 2. EN ÇOK KADINLARA İYİ GELECEK BİTKİ ÇAYLARI Cevapları

soru sor

EN ÇOK KADINLARA İYİ GELECEK BİTKİ ÇAYLARI