Emzirme Atletleri Nasıl Kullanılır?

İsimli konu WH 'Moda' kategorisinde, neriman kayacan üyesi tarafından 20 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır. Emzirme Atletleri Nasıl Kullanılır? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Emzirme Atletleri Nasıl Kullanılır?  Bir kadının, en özel zamanları hamilelik ve bebeğini kucağına ilk aldığı zamanlardır. 9 ay, kimi zaman mide bulantıları kimi zaman aşermelerle geçti ve sonunda bebeğinizi kucağınıza aldınız. İşte, tam da o anda, yaşadığınız tüm sıkıntılar ve zorluklar son buldu. Artık gözünüz, bebeğinizden başka hiçbir şeyi görmeyecek ve bebeğinizle birbirinize alışma süreciniz başlayacak. Bu süreçte, sizi birbirinize yakınlaştıracak olan en önemli süreç; bebeğinizin emme sürecidir. Bebeğin emmeye alışması ve aranızdaki bağın oluşması için emzirme atletleri kullanmak oldukça faydalı.


  [​IMG]  Emzirme Atleti Nedir?  Emzirme atleti
  , bebeğini emziren annelerin kullandığı bir iç giyim ürünüdür. Emzirme esnasında, size kolaylık sağlar ve nerede olursanız olun, bebeğinizi rahatlıkla emzirebilirsiniz. Emzirme atletlerinin göğüs bölgesinde sütyen bulunurken, kalan kısmı düz penye ve pamuk karışımı kumaştan oluşur.  Aslında çok karmaşık bir tasarıma sahip olmayan bu atletler, anneler için büyük kolaylık yaratmakta. Her emzirme sırasında, sütyen ve atlet çıkarma derdi ile uğraşıp, dışarıda yapacağınız emzirmeler sırasında, sürekli uygun bir yer aramanıza gerek kalmayacak. Atletin içinden yalnızca göğsünüzün ucunu çıkararak, emzirebilirsiniz. Bir de emzirme önlüğü alıp, kıyafetinizin üzerine giydiniz mi nerede olduğunuzun hiçbir önemi kalmadan emzirme konforunu yaşayabilir ve de bebeğinize yaşatabilirsiniz.

  Emzirme Atletinin Avantajları Nelerdir?
  • Emzirme atletinin en büyük avantajı, göğsünüzü dışarı çıkararak bebeğinizi kolayca emzirebilme şansınız olması.
  • Emzirme atletlerinde kullanılan kumaşlarda, son derece hassas davranılmakta. Atlet direkt olarak göğsünüzle temas ettiği ve bebeğiniz göğsünüzü emdiği için antialerjik kumaşlar kullanılmakta.
  • Emzirme atletlerinin sütyen kısmı, göğsü sıkmayacak şekilde dizayn edilmiştir. Uzmanlar yapılan araştırmalar sonrasında, dar sütyen kullanan annelerin süt bezlerinin tıkanarak, sütünde azalma yaptığını açıklamakta.

  Emzirme Atleti Nasıl Kullanılır?  Emzirme atletleri, göğüs kısmında sütyen bulunan atlet modelleridir. Bu atletlerin içerisine, herhangi bir şey giymeniz gerekmiyor. Direkt olarak çıplak teninize giydiğinizde, hem sütyen hem de atlet görevi görür. Giyim şekli, klasik atletten farklı değil. Eğer, sezaryen doğum yapmadıysanız ve karnınızda fazla şişlik ve ağrı kalmadıysa, alttan çıtçıtlı modelleri de değerlendirmeye alabilirsiniz.


  Emzirme Atleti Kaç Beden Almalıyım?  Eğer emzirme atletini doğum öncesinde alacaksanız, 35. Ve 36. Haftalarda almanız ideal olacaktır. Bu haftalarda, göğüsteki süt bezleri tam anlamıyla gelişmiş olur ve doğum sonrasında da hemen hemen aynı kalır. Karnınıza değil, göğüslerinizin ölçüsüne göre almalısınız. Doğum sonrasında, karnınız şişliği bir miktar inecektir; ancak özellikle sezaryen doğum yapacaksanız, bol kıyafetler giymeniz sizi daha rahat hissettirir. Aynı şekilde, göğüslerin de rahat olmasında fayda bulunuyor
  Doğum öncesinde alacağınız emzirme atleti sayısını, bir tane ile sınırlı tutmaya bakın. Doğum sonrasında, eğer vücudunuzun ölçüsü beklediğinizden farklı olursa, beden değiştirmekle uğraşmanıza gerek kalmaz.

  Emzirme Atleti mi Emzirme Sütyeni mi?  Doğumun hemen sonrasında, emzirme atleti giymeniz en doğru seçim olur. Sezaryen doğum da yapsanız normal doğum da yapsanız, doğum sonrası lohusalık döneminde hassas olursunuz. Belinizi ya da karnınızı üşütmeniz, hem ağrı çekmenize neden olur hem de sütünüzden bebeğinize gaz geçerek, zorlu günler ve geceler sizi bekler. Bu nedenle, lohusalık dönemi diye kabul edilen, hamilelik sonrası ilk 40 günde, emzirme atleti kullanmalısınız.
  Lohusalık döneminin bitiminin ardından, sütyen ya da atlet kullanmanız sizin hassaslığınıza ve mevsime bağlı. Bir kış bebeği dünyaya getirdiyseniz, yaz ayları gelene kadar atlet kullanmanızda fayda var. Bebeğiniz yaz aylarında doğduysa, emzirme sütyeni kullanabilirsiniz; ancak vücudunuz hassas ve çabuk üşüyor, hasta oluyorsanız, mevsim yaz da olsa atlet giymeye devam edin.

  [​IMG]


  Emay Emzirme Atleti  Emay markasının emzirme atleti, dikişsiz bir model. Bu özelliği sayesinde, dışarıda da rahatlıkla kullanılabilir. Doğumun tamamlanmasıyla beraber, özlediğiniz streç kıyafetlerinizi giyerken, bu emzirme atletini kullanabilirsiniz. Farklı renk seçeneklerinin bulunması, tüm kıyafetlerinizle beraber giyebilmenize olanak sağlıyor. Göğüs kısmını rahatlıkla açarak, bebeğinizi her yerde emzirebilirsiniz. Ayrıca, tasarımı sayesinde göğüslerinizin büyümesi nedeniyle oluşacak olan sırt ve göğüs ağrılarını da engeller. Atletin büyük bedeninin bulunması ise; doğum sonrasında büyük bir avantaj olacak.  [​IMG]


  NBB Emzirme Atleti  Tüm ürünleri kaliteli ve sağlık için uyumlu olan nbb emzirme atleti modellerinde çok daha hassas davranmıştır. Atlet, %100 pamuklu kumaştan üretişmiş olup, terlediğiniz zaman kısa sürede kurur ve teninizin nefes almasına imkân verir. Boyunun uzun olması sayesinde, belinizi tamamen kapatır ve soğuk almamanıza yardımcı olur. Askıları ince olsa da, cup kısımlarının yavaşça incelmesi sayesinde, göğüs ağırlıkları dengelenir. Beyaz ve siyah renkleri bulunan bu atlet, emzirme döneminde en büyük yardımcınız olacak.

  Kaynak: http://www.camasirim.com/blog/emzirme-atletleri-nasil-kullanilir/

  20 Haziran 2015
  #1
 2. Emzirme Atletleri Nasıl Kullanılır? Cevapları

soru sor

Emzirme Atletleri Nasıl Kullanılır?