Elma sirkesinin faydaları

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, breakerturk üyesi tarafından 16 Aralık 2007 tarihinde yazılmıştır.

1. Tansiyon hastasıyım,6-7 yıldır ilaç kullanıyorum,elme sirkesinin kolestrolü düşürdüğünü duydum içmeye başladım,ama tansiyonum yerlerde sürünüyordu,içmeyince çıkıyor içince 9-10 olıyor,tansiyon hasatalrına şiddetle öneririm,denenmiştir
    15 Temmuz 2010
  2. Ben saçlarımda kullandım hemde saf haliyle kullandım. Saçlarımda aşırı yağlanma ve kepeklenme olmuştu. Banyoda saçlarınızı önce şampuanla yıkayın durulayın ve sonra sirke ile saçlarınızı masaj yapın. Ben saf sirkeyi döktüm bol bol ve ovaladım. aradan 5 dk. geçiyor sonra durulayın. Bunu 3 kere tekrarladım ben her yıkamada ve müthiş bir değişim oldu. Yıkarken bile farkediyorsunuz zaten saçlarınız kolay taranır ve yumuşak bir hal alıyor banyodayken. İlk yıkamada hiç kepek kalmadı ve her banyoda denedim. Saç derim nefes almış gibi oluyordu. Çok rahatlıyorum hatta.
    20 Kasım 2010
  3. ailecek içiyoruz geçen seneki grip salgınından elma sirkesi sayesinde hasta olmadan atlattık.İşi ilerlettik kendi sirkemi evde yapıyorum.Direk bağışıklığı güçlendiriyor.Peygamberimizin tavsiyesinde tabiki şifa olur.Mide hastaları dikkatli olsun.

Ahmet Darı
    2 Aralık 2010
  4. elma sirkesinsi çok faydalı oldugunu ögrendim hemen alıp basladım faydasını gördüm tafsiye ederim.
    31 Aralık 2010
  5. Bende kullanmaya başlayacağım,kilo vermek için.Umarım yararını görürüm.Teşekkürlerr.ßß
    30 Ocak 2011
  6. arkadaşlar bende egsama vardı ve aşırı kilolu biriydim şimdi elma sirkesi sayesinde egsama kalmadı denecek kadar az ayrıca kilomu soracak olursanız 123 ten 94 de düştüm evet yanlış okumadınız sadece sabahları ve akşamları 2 yemek kşığı elma sirkesine yarım limon sıkıyorum ve yemekten önce içiyorum bal ve suyla hafifleştiriyorum ve sonuç ama unutmayın sadece bu yeterli değil bol yürüyüş ve az yemelisiniz tşk
    3 Şubat 2011
  7. mrhb benım yengemde elma sirkesi sayesınde zayıfladı her akşam yatarken bır bardak ılk suya bır tatlı kasıgı elma sirkesı katıp içiyodu gercektende gözle farkedılır bır sekılde kılo verdı....bende başladım 4 gündür her sabah aç karnıma ve her aksam aç karnıma bır bardak ılık suya 2 yemek kaşıgı elma şirkesı katıp içiyorumm..bır ay denıcem eger kılomda bı eksılme olursa istedıgım kıloya gelene kadar devam edıcemmm bal katmıyorum bır tatlı kasıgı degıl 2 yemek kasıgı koyuyorummm...
    7 Şubat 2011
  8. tadı çöp gibi ya az önce denedim sadece yarısını içebildim midem kaldırmıyor:(maalesef
    22 Şubat 2011
  9. el ve ayaklardaki siğillere karşıda faydalı olduğunu belirtmek isterim HPV virüsünün neden olduğu bu siğiller özellikle ellerde ve bağışıklık sisteminin zayıf olduğu kimselerde görülür ve modern tıbta kryoterapi yöntemiyle (sıvı nitrojenle soğukta yakma) yöntemiyle tedavi edilirler herhangi bir ilaç tedavisi ile tedavi edilememektedirler. ellerdeki bu siğilleri 2 saat boyunca ( ta ki parmağınız banyodan çıkmışcasına beyazlayıncaya kadar ) bir bardağın içinde elma sirkesiyle muamele edin sonra temiz su ile yıkayın, günde bir kez olmak kaydıyla 4-5 kez bu terapiyi uygulayın emin olun aylardır belkide yıllardır uğraştığınız incir yaprakları, sütleri sürdüğünüz ve hocalara gittiğiniz bu siğillerin kaybolmaya başladığını göreceksiniz. eğer elinizin üzerinde yada başka biryerde ise pamuğu elma sirkesiyle ıslayarakta bunu uygulayabilirsiniz.
    12 Mart 2011
  10. el ve ayaklardaki siğillere karşıda faydalı olduğunu belirtmek isterim HPV virüsünün neden olduğu bu siğiller özellikle ellerde ve bağışıklık sisteminin zayıf olduğu kimselerde görülür ve modern tıbta kryoterapi yöntemiyle (sıvı nitrojenle soğukta yakma) yöntemiyle tedavi edilirler herhangi bir ilaç tedavisi ile tedavi edilememektedirler. ellerdeki bu siğilleri 2 saat boyunca ( ta ki parmağınız banyodan çıkmışcasına beyazlayıncaya kadar ) bir bardağın içinde elma sirkesiyle muamele edin sonra temiz su ile yıkayın, günde bir kez olmak kaydıyla 4-5 kez bu terapiyi uygulayın emin olun aylardır belkide yıllardır uğraştığınız incir yaprakları sütleri sürdüğünüz ve hocalara gittiğiniz bu siğillerin kaybolmaya başladığını göreceksiniz. eğer elinizin üzerinde yada başka biryerde ise pamuğu elma sirkesiyle ıslayarakta bunu uygulayabilirsiniz.
    12 Mart 2011
  11. babam hep hasta olduğmda, yüzümde sivilce çıktığında elma sirkesinin faydası olduğunu söylerdi. bi kez daha anladm. canım babam yaa..:agla:
    20 Mart 2011
  12. Ben de denedim işe yarıyor ama tadı ve kokusu bitiriyor beni..
    Katlanabilen arkadaşlara tavsiye ederim ama ben içemiyorum
    22 Mart 2011
  13. benim midem rahatsız helikopakteri mikrobu gastrit yani mide rahatsılzığım mevcut marankini tavisyesi üzerine asitsiz hakiki el yapması elma sirkesi kullanıyorum oldukça rahatım ALLAH şükürler olsun mide mikrobu olanlara tavsiye ederim aç karnına yemekden yarım saat önce ılık suya 2 yemek kaşığı koyun karısıdırın idarar cok sık cıkacaksınız midedeki rahatlığı hissedeceksınızz özellikle sinirlenince midesine vuranlar tavsiye ederim yasadığım için iyi biliyorum sormak istediğiniz birsey varsa bana sessizemre3hotmail.com ulaşabilirisiziniz emre sönmez yardımcı olmak güzel birsedir mide rahatsılığını iyi birlirim
    18 Mayıs 2011
  14. Bende de ama bence o kadarda kötü değil.
    10 Haziran 2011
  15. Arkadaş lar ben 37 yaşındayım yaklaşık olarak 10 yıldır ağızımda aft denilen yaralar olurdu caresini bulamamıştım takii elma sirkesi deneyene kadar
    bir bardak sıcak suya 2 tatlı kaşığı elma sirkisi 1 tatlı kaşığı bal katın karıştırın günde 3 bardak için ayrıca sirke ilede gargara yapın yaralardan kesin kurtulacaksınız
    23 Haziran 2011
  16. >Elma sirkesi kuracaklara önemle dikkat kurduğunuz basınca dayanıklı bi pet yada kapalı bidonlarda olmasın inanın sirkenin uğradığı fermantasyona bağlı bir patlama yaşanıyor ses bombasından farklı :)
    29 Temmuz 2011
  17. Elma sirkesinin birçok faydaları var, ben çok kullandım. Beş ay önce zayıflamak için elma sirkesini kullanmaya başladım ve sonunda 11 kilo verdim. Hala kullanmaya devam ediyorum zayıflamaya bire bir kesinlikle tavsiye ederim. :)
    29 Mart 2013
  18. Teşekkürler.
    13 Mayıs 2016
  19. 6 Mart 2018
  20. Diğer sirke çeşitlerinin farkı ne acaba? Hepsinin yararı aynı mı :D
    19 Kasım 2018
soru sor

Elma sirkesinin faydaları

Alakalı Aramalar:

1. elma sirkisi ile

,
  2. genital siğil elma sirkesi deneyenler