El Bakımı ve Manikür

İsimli konu WH 'Makyaj, Saç Ve Cilt Bakım' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 3 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. El Bakımı ve Manikür hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  EL BAKIMI
  El derisi pek çok zaman kendini yenileyebiliyor fakat bazen özellikle aşırı soğuk veya sıcak havalarda kendi bakımını yapmakta yetersiz kalıyor. Deri çatlıyor[​IMG] kuruyor. Kış yaklaşırken bakımlı ve sağlıklı ellere sahip olabilmek için birkaç basit ipucu sıralayabiliriz:
  Ellerinizi yumuşatmanın en iyi ve pratik yolu zeytinyağı kullanmaktır. Ellerinizin yıprandığını ve derisinin sertleştiğini hissettiğinizde avucunuza bir miktar zeytinyağı dökün. Bununla 10 dakika boyunca ellerinizi ovun. Özellikle banyodan sonra bu bakımı yaptığınızda ellerinizin pürüzsüz olduğunu farkedeceksiniz. Zeytinyağı çatlakları giderme konusunda da çok işe yarıyor.
  Her zaman kullandığınız el kreminizin iyi sonuç vermediği durumlarda salatalık kullanmayı deneyin. Rendeleyip lapa haline getirdiğiniz bir parça salatalığı ellerinize masajla sürdüğünüzde elleriniz ihtiyacı olan nemi alacak ve yumuşacık olacak.
  Biraz kompleks ama inatçı durumlarda daha etkili olabilecek bir formül de gülsuyu ve tereyağı karışımıdır. Bu iki maddeyi çok az oranlarda karıştırın. Ellerinizi ılık suda 5-10 dakika tuttuktan sonra ya da banyodan çıkınca bu karışımla bir süre masaj yapın.
  Avuç içlerinde pek çok sebepten oluşabilen nasırlardan kurtulmak için sabunlu su oldukça yararlıdır. Ellerinizi ılık sabunlu suda 20 dakika beklettikten sonra[​IMG] yumuşayan nasırları sert bir sünger ya da eski bir diş fırçasıyla temizleyin.
  Sözünü ettiğimiz yöntemler ellerinizi yumuşatmada ve özellikle kış aylarında oluşan çatlakları gidermede yeteri kadar etkili olamadıysa daha bilimsel bir karışım deneyebilirsiniz. Bir çay kaşığı gliserin[​IMG] bir çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı gülsuyunu bir şişede birleştirin. Bu yağı haftada bir ellerinize sürün ve plastik bir eldiven giyip ellerinizin yarım saat boyunca bu karışımı emmesini bekleyin
  MANİKÜR YAPIMI
  EL ve tırnak bakımında "Manikür" olmazsa olmaz. Manikür yapmanın en iyi zamanı[​IMG] uzun ve ılık bir duş sonrası. Manikür yaparken atılacak en önemli adımın[​IMG] tırnak etlerini temizlemek olduğunu unutmayın. Ayaklarınızı Pedikür le şımartın. Ayaklarınızın güzel görünmesi için tırnaklarınıza oje sürmeyi ihmal etmeyin. Kışın soğukla[​IMG] yazın da sıcakla her an temas halinde olan eller ve tırnaklar[​IMG] yaşınızı[​IMG] yüzünüzden daha çabuk ele veriyor. Bunun yanı sıra[​IMG] sürekli yapılan diyet kürleri de vücuttaki albümin ve mineralleri yok ederek[​IMG] tırnaklarınızın kolayca kırılmasına ve yumuşamasına sebep oluyor.
  Ellerin ve tırnakların ültraviyole ışınlarına ve serbest radikallere karşı dayanıklı olmaları için bakımlarına özen gösterilmesi gerekiyor. Yazın sık sık giyilen sandaletlerin içinde bakımlı ve sağlıklı ayaklara sahip olmak için[​IMG] pediküre de ayrı bir önem verilmeli. Normal şartlarda dört hafta boyunca yeterli olan pedikür[​IMG] yazın en fazla üç haftada bir yapılmalı. Uzmanlar[​IMG]manikür yapmanın en iyi zamanının[​IMG] alınacak uzun ve ılık bir duş sonrası olduğunu bildiriyor.
  Tırnak etlerinin yumuşaması ve manikürden iyi bir sonuç alabilmek için[​IMG] ellerin sabunlu suda bir müddet bekletilmesi gerektiğini belirten uzmanların diğer önerileri ise şöyle: "Ojenizi temizledikten sonra yumuşaklık ve parlaklık kazanmaları için[​IMG] tırnaklarınızı limonla ovun. Tırnak etlerinizi kesmek yerine[​IMG] tırnak çubuğu ile dibe doğru itin ve temizleyin. Yumuşak ve sterilize edilmiş bir törpü ile tırnaklarınızı düzeltin. Ellerinize nemlendirici sürmeyi unutmayın. Ellerinizi son kez ılık suda duruladıktan sonra tekrar nemlendirici sürün.
  3 Ocak 2017
  #1
 2. El Bakımı ve Manikür Cevapları

soru sor

El Bakımı ve Manikür