Ekran Kartı Sorunları Ve Çözümleri By-YaqOo*- Farkı İLee :]

İsimli konu WH 'Ekran Kartları' kategorisinde, YaqOo55 üyesi tarafından 7 Mayıs 2011 tarihinde yazılmıştır. Ekran Kartı Sorunları Ve Çözümleri By-YaqOo*- Farkı İLee :] hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. EKRAN KARTI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ

  a. Görüntü sorunları var, program devam edemiyor.

  Çalıştırılan program ile görüntü ayarları çakışıyor. Bunu gidermek için görüntü özelliklerinden ayarlar sekmesi seçilir renk kalitesi uygun ayara getirilir. Ekran çözünürlüğü küçültülür. Varsa düşük bir yenileme hızı seçilir.

  b. Titreyen ve bozuk görüntü
  Güncelliğini yitirmiş BIOS’ tan kaynaklanıyor olabilir. İşletim sistemi ekran kartını desteklemiyor ya da ekran kartı uyum sağlayamıyor olabilir. Bu sebeple BIOS yeniden yüklenir. İşletim sistemine uygun sürücü yüklenir.

  c. Görüntü ve animasyonlar düzgün değil
  Ekran bağdaştırıcısı yanlış ayarlanmışsa Windows’un düzgün çalışmasını engelleyebilir. Bu sebeple Güvenli Mod’da açma sağlanır ve renk kalitesi, ekran çözünürlüğü, yenileme sıklığı daha düşük ayar seçilir. Bağdaştırıcı varsayılan ayar yapılır.

  d. Ekran yüklenmiyor (16 renkten başka bir seçenek yok)
  Genelde ekran kartı sürücüsü yanlış yüklendiğinde olur. Görüntü özellikleri penceresinden ayarlar sekmesi ve gelişmiş tıklanır. Daha sonra monitör sekmesi ve özellikler açılır. Sürücü sekmesinden sürücüyü güncelleştir tıklanarak bu sorun çözülmeye çalışılır.

  e. Ekrandaki görüntülerin okunamaz ve hareketli durumda olması
  Böyle bir sorunda ekran çözünürlüğü desteklenmeyen bir ayara getirilmiştir. Bu sorunu gidermek için bilgisayarı Güvenli Modda açılır, ekran çözünürlüğü azaltılır.

  f. Bilgisayar açılırken bir uzun iki kısa bip sesi duyulması
  Ekran kartında sorun olduğunu gösterir. Yuvasına doğru oturtulup oturtulmadığı ve kabloları kontrol edilir. Sorun devam ediyorsa kart değiştirilir.

  g. Bilgisayar açılırken bir uzun üç kısa bip sesi duyulması
  Görüntü kartı yoktur veya görüntü belleği arızalıdır.

  __________________
  7 Mayıs 2011
  #1
 2. Ekran Kartı Sorunları Ve Çözümleri By-YaqOo*- Farkı İLee :] Cevapları

 3. Teşekkürler. :-)
  21 Mayıs 2011
  #2
 4. Ö.deqil:D:hehehe:
  20 Eylül 2011
  #3
 5. 15.09.2009 da bilgisayar topladım parçaların hepsini sıfır ve garantili aldım fakat tarih itibariyle garanti süreleri geçti aynı yerden aldım hepsini.
  birgün pc yi açtığımda ekrandaki görüntülerin çizgi çizgi olduğunu gördüm ekran kartının yerinden oynadığını düşündüm . Pc Kapatıp Ekran Kartını Çıkardım
  Soket Kısmını bikaç kez üfledim temizledim tekrar sıkı bi şekilde sabitleyip yerine taktım fakat düzelmedi .. kare kare penbe penbe görüntüler çizgiler çıkıyor
  fakat arka fondaki görüntü okunabiliyor çizgilere aldırmasan pc yi öylede kullanırsın sorun yok ekran kartım yandı desem hiç görüntü gelmemesi gerekir
  fiziksel olarakta herhangi bi yerinde ezik çizik kırık hiçbişey yok gayet düzgün olmasına rağmen bu sorunu veriyor ( bu arada bu olay 2 hafta önce oldu bende pc yi onboard dan kullanıyorum 512 MB onboard )
  Garantisi bitti sıfırı 230tl civarında bende oyun sever birisiyim ayrıca 3d filmler izliyorum onboard la yetinemem 2 haftadır idare
  ediyorum ne yapıcamı bilemedim fikriniz varsa almak isterim

  Şimdiden Ayırdığın Zaman Ve İlgin İçin Teşekkür Ederim

  Pc Özellikleri :

  Amd Athlon II X2 AM3 ( 2,96Ghz ) 2MB 938P ( Processor )

  Gigabyte M61PME-S2P ( S940 ) DDR2 S+V+GL PCIx 1066 AM+2

  Kingston 4GB DDR2 800 Mhz Ram

  AXLE 9600 GT ( 256 Bit ) 1 GB DDR3 TV DVI 16X ( EKRAN KARTI ) nvidia
  6 Mayıs 2012
  #4
 6. bence ekran kartında bi sorun olabilir
  11 Haziran 2012
  #5
soru sor

Ekran Kartı Sorunları Ve Çözümleri By-YaqOo*- Farkı İLee :]

Alakalı Aramalar:

 1. ekran kartı sorunları ve çözümleri

  ,
 2. axle ekran kartında sürücüm yok ne yapicam