E-posta’nın yaratıcısı Tomlinson hayatını kaybetti

İsimli konu WH 'Internet Teknolojileri' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 9 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. E-posta’nın yaratıcısı Tomlinson hayatını kaybetti hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  E-posta ve @ işaretinin yaratıcısı olan Ray Tomlinson, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Ray Tomlinson, maalesef hayatını kaybetti.

  Ray Tomlinson, pek çok internet kullanıcısının adını bile duymadığı bir isim. Fakat Ray Tomlinson, internet tarihine adını altın harflerle yazmış birisi.

  Roy Tomlinson, internetin belki de hala en yararlı nimetlerinden birisi olan e-mail’i yaratan kişi.

  TARİHTEKİ İLK E-POSTA’YI ATTI


  Yazdığı algoritma ile e-postayı hayatımıza kazandıran Ray Tomlinson, 1971 yılında tarihteki ilk e- postayı attı. Ayrıca Roy Tomlinson, bugün dahi kullanmaya devam ettiğimiz ‘@’ işaretini de hayatımıza kazandıran insan.

  İnternet kullanan her insanın teşekkür etmesi gereken bu isim maalesef hayatını kaybetti. Bugün geçirdiği kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırılan Ray Tomlinson yapılan bütün müdahalelere rağmen hayata gözlerini kapadı.

  74 yaşında hayata veda eden Ray Tomlinson, insanlığa sunduğu eposta servisiyle unutulmayacak insanlar listesine çoktan adını yazdırdı.
  9 Mart 2016
  #1
 2. E-posta’nın yaratıcısı Tomlinson hayatını kaybetti Cevapları

soru sor

E-posta’nın yaratıcısı Tomlinson hayatını kaybetti