Durağa Parkeden Otomobiller

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 2 Şubat 2020 tarihinde yazılmıştır. Durağa Parkeden Otomobiller hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Sevilen televizyon dizisi Çukur, İETT ile işbirliği yaparak bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Dizinin Pazartesi günü yayınlanan son bölümündeki duvar yazılarında otobüs duraklarına park eden sivil araçlara dikkat çekildi.

  Yaklaşık 16 milyon kişinin yaşadığı İstanbul’da, belediye otobüsü sürücüleri ve yolcular, otobüs durağına park eden sivil araçlar nedeniyle mağduriyet yaşıyor. Durakları işgal eden araçlar nedeniyle belediye otobüsleri duraklara yanaşamıyor. Engelli veya yaşlı yolcular otobüse binerken zorluk çekiyor. Hatta bu nedenle kimi yaralanmalı kazalar da meydana gelebiliyor.

  Otobüs duraklarının sivil araçlar tarafından işgal edilmesi konusunda vatandaşlarda farkındalık yaratmak isteyen İETT, Çukur dizisi yapımcılarıyla görüştü. Görüşmenin ardından yayınlanan son bölümde, mahalledeki duvar yazıları sloganlarla dolduruldu. ‘‘Otobüs durakları hepimizin, durağa park etme, kazalara sebebiyet verme’’ ve ‘‘Toplu taşıma candır, gerisi yalandır’’ yazıları, pazartesi yayınlanan dizide izleyiciye ulaştı.

  Yasaya göre, otobüs durağı tabelasına her iki yönden 15 metre mesafeye kadar araç park etmek yasak. Ancak pek çok sürücü bu kurala uymayarak araçlarını otobüs duraklarına park ediyor.

  İlk bölümü 23 Ekim 2017’de yayınlanan Çukur dizisi bu hafta 85’inci bölümüyle izleyicinin karşısına geçti. Dizi, en çok izlenen televizyon yapımları arasında yer alıyor.  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  .jpg']
  .jpg']
  2 Şubat 2020
  #1
 2. Durağa Parkeden Otomobiller Cevapları

 3. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Yeni Güncelleme yapılacak konuyla ilgili.
  2 Şubat 2020
  #2
soru sor

Durağa Parkeden Otomobiller