dünyanın en romantik kelimesi...

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, _[aŞk]_ üyesi tarafından 21 Şubat 2010 tarihinde yazılmıştır. dünyanın en romantik kelimesi... hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Dünyanın En Romantik KeLimesi.

Merkezi Londra'da bulunan ''.............'' şirketi tarafından yapılan ve 320 dil uzmanının görüş bildirdiği ankette, Fransızca ''amour'' kelimesi küçük bir farkla İtalyan ''amore'' kelimesini geride bırakırken, İtalyanca da dünyanın en romantik dili seçildi.

En romantik kelimeler listesinin üst sıralarında yer alan diğer İtalyanca kelimeler arasında, İspanyolca'da da aynı anlama gelen ''belissima''(çok güzel) ve ''mi tesoro''(hazinem) bulunuyor.

Dünyanın ikinci en romantik dili Fransızca seçilirken üçüncülüğü İngilizce ve İspanyolca paylaştı.

Dil uzmanları, ''seni seviyorum'' ifadesinin söylenişinin en kaba olduğu dil olarak da Japoncayı seçti. Birisine Japonca seni seviyorum demek için ''watakushi-wa anata-wo ai shimasu'' demek gerekiyor.
    21 Şubat 2010
  2. dünyanın en romantik kelimesi... Cevapları

3. İyi ki japon değilmişim, o ne uzun bir "seni seviyorum" muş...XD
    Paylaşım için teşekkürler..
    21 Şubat 2010
  4. :D:D:D hahaha.
    23 Şubat 2010
  5. hahyayhayhyah iyi ki japon degil iz a :D:D allah japon kizlara moral versin bol bol onu romatigi kalmaz ki okadar uzun :D:D:D
    23 Şubat 2010
  6. evet ya dediğiniz gibi allah japon kızlara sabır versin bir daha seni seviyorum kelimesi duymuyacaklar:muha:
    23 Şubat 2010
  7. :):)
    Paylşm için tşrklrr
    24 Şubat 2010
  8. yorumlarınız için ben teşekkür ederim yorum yazan elleriniz dert görmesin :):)
    25 Şubat 2010
  9. sağol paylaşım için
    26 Şubat 2010
soru sor

dünyanın en romantik kelimesi...